Köpeğinin yaşaması için dakikalarca kalp masajı yaptıAlınan bilgiye göre, Ukraynalı aile Bulgaristan Konsolosluğundan vize almak için geldikleri Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üzerine araçlarını park etti. Aile, klima aleni vaziyette köpeklerini arabanın içinde bırakıp konsolosluğa girdi. Daha sonrasında otomobilin yanına gelen aile kapıları açamadı.

Çevredekilerin haber vermesi üstüne bölgeye itfaiye ve polis ekipleri geldi. İtfaiye ekiplerinin camı kırarak kapılarını açmış olduğu otomobilde köpeklerden biri yaşarken, Elvis adlı köpek koltukların içinde hareketsiz bulunmuş oldu. Köpeğin sahibi Vitalii Krasnolutskyı’nin onlarca defa kalp masajı yapmasına rağmen köpek kurtarılamadı.rent a car 34

Arabanın camının aleni olduğunu ve köpeklerin havladığını gördüğünü belirten bir vatandaş, “Sabah saat 9 sıralarında araç arasında köpekler vardı. Havladıklarını gördük. Şimdi geldik ve oldukca üzüldük” dedi.

Öte taraftan Edirne Belediyesi baytar hekimi haber verilmesine rağmen olay yerine geç geldi. Olay yerine geç gelinmesi üstüne vatandaşlar reaksiyon gösterdi. Bir yurttaş vaka yerine veterinerin 1 saat geç geldiğini, erken gelse bir ihtimal de köpeğin yaşayacağını söyledi.

kaynak: linehaber.com.tr