Kan donduran cinayetin detayları ortaya çıktı

Kan donduran cinayetin detayları ortaya çıktıOlay, Ankara’nı Keçiören ilçesinde meydana geldi.

İddialara göre 3 yaşındaki yabancı uyruklu Rayyan Hassım’ın teyzesi olan Muna Ehas Hıdır, bir taksici ile buluştu. Daha sonra taksici ile eve geçerek evde eşeysel beraberlik yaşadılar. Bu sırada yan odada bulunan Rayyan Hassım ağlamaya başladı. Bunun üstüne akrabası Muna Ehas Hıdır Hayo odaya girdi ve 3 yaşındaki Hassım’ı boğarak öldürdü. Bunun üzerine korkarak evden kaçan taksici T.P. Ve Hayo, daha sonra dönerek 3 yaşındaki Hassım’ın cansız bedenini bir direğin dibine bıraktı.

Olay ile alakalı derhal tahkikat başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri Hayo’yu gözaltına aldılar.

İfadesinde ilkin taksiciden bahseden Hayo’nun, daha sonra Keçiören’de tam adresini bilmediği bir evde mavi çarşaf üstünde birlikte olduklarını beyan ettiği öğrenildi. Hayo’nun verdiği bilgiler üzerine tam 120 saat kamera seyredildi ve 200’ün üstünde kişiyle görüşüldü. Çevrede tarife uyan tüm evlerde araştırma yapıldı. Balkonunda söz mevzusu mavi çarşaf asılı bir evden şüphelenildi ve bu adrese girildiğinde taksici T. P.’nin evde olduğu tespit edilerek gözaltına alındı. Taksici T.P. Ifadesinde olayı doğruladı ve tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın