”Kalleş olan Amerika’dır”



TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin genel merkez binasında basın açıklaması yaptı. Sarıgül’ün gündeminde iktidar olması halinde gerçekleştireceği vaatler yer aldı.

Sarıgül, iktidar olması halinde gerçekleştireceği vaatlerden bahsederek, Türkiye’mizi liyakatle ve adaletle yöneteceğiz. Torpili kaldıracağız. Türkiye’mizin yararına olmayan hiçbir projeye ne olursa olsun imza atmayacağız. Evrensel hukuk kuralları uygulayacağız. Türkiye’mizi barışa barışa büyüteceğiz, barışa barışa değiştireceğiz. 1 buçuk senelik zaman arasında bütün komşularımızla barışacağız ve kesinlikle Türkiye’nin ve dünyanın ortasında silahlar gitsin barış gelsin diyen parti biz olacağız. Kürt yurttaşlarım ve Türk yurttaşlarım kardeştir. Kalleş olan Amerika’dır” diye konuştu.

“TDP olarak Türk olmaktan haysiyet ve gurur duyuyoruz”

Basın çalışanlarının sorularını da cevaplandıran Sarıgül, “TDP olarak Türk olmaktan özsevi ve gurur duyuyoruz. Anayasanın ilk dört maddesi, TDP’nin kırmızı çizgisidir hiç ve hiç değişemez, değiştirilemez teklif dahi edilemez. Atalarımızın, nenelerimizin, ecdatlarımızın bizlere kurduğu, bizlere bıraktığı bu vatanı canımızın son damlasına kadar sevgi, barış, tolerans içerisinde koruyacağız. Din, ırk, kültür farkımız da yok. 27 ayrı gruptan, kültürden, yapıdan bir araya gelmişiz ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşuz. Her vatandaş bir alevi, Kürt, Laz, Boşnak, Ermeni, Musevi yurttaşımız, kendi inancını, örfünü, töresini kendi geleneklerine bakılırsa yaşıyorsa bizler ona saygı ve sevgi duyarız” ifadelerini kullandı.

kaynak – linehaber

Yorum yapın