İngiltere’deki küçük lansman geliştiricisi Orbex’in CEO’su istifa ediyor

İngiltere merkezli küçük lansman geliştiricisi Orbeks liderlik değişikliği yaşıyor.

Şirketin kurucu ortağı ve (artık eski) CEO’su Chris Larmour, LinkedIn’de bu yıl ilk lansmanı için yarışırken artık girişime liderlik etmeyeceğini söyledi.

LinkedIn gönderisi, ayrılışın karşılıklı olduğunu öne sürüyor: “Aldığımı hissediyorum. [Orbex] kişisel olarak yapabileceğim kadarıyla ve şimdi geri çekilip başkalarının şirketi bir sonraki seviyeye taşımasına izin verme zamanı.” Ancak büyük bir liderin, gelişiminin bu kadar önemli bir noktasında – bu durumda, mikro başlatıcısı Prime’ın ilk testinden hemen önce – bir şirketten uzaklaşmasının daha huzursuz bir çıkış anlamına geldiğine şüphe yok.

Haberler daha da kafa karıştırıcı çünkü Orbex geçen yıl çok sayıda olumlu haber duyurusu yaptı. Ekim ayında şirket, hükümetin güvenoyu ile yeni yatırımcı İskoç Ulusal Yatırım Bankası liderliğindeki 45,8 milyon dolarlık C Serisi finansmanı kapattı. Ertesi ay Orbex, İskoçya’nın kuzeyindeki Sutherland yakınlarında bir fırlatma sahası inşa etmek için İskoç bir geliştiriciyle bir kira sözleşmesi imzaladığını söyledi.

Şirket bir sonraki başkanını ararken kimin geçici CEO olarak hareket edeceği belli değil. TechCrunch, Orbex’e ulaştı ve yanıt verirlerse hikayeyi güncelleyecek.

Orbex, kurulduğu 2015’ten bu yana yaklaşık 100 milyon £ (124 milyon $) toplayan Avrupa’nın en iyi finanse edilen roket girişimlerinden biridir. Şirket, kısa bir süre önce Mart ayında Alman startup Isar Aerospace tarafından geçildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın