İngiliz taraftarları alkol yasağı durdurduİngiltere Cheshire Emniyet Müdürü ve Birleşik Krallık Futbol Polislik Birimi Başkanı Mark Roberts, İngiltere ve Galler taraftarlarını Katar’daki davranışlarından ötürü kutlama etti. Dünya kupası süresince ilk defa hiçbir İngiliz ve Galler vatandaşının göz altına alınmadığını açıklayan Roberts, alkol satışının yasaklanmasının stat ve etrafında taraftarların olay çıkmasını engellediğini ifade etti.

Dünya Kupası boyunca İngiliz vatandaşlarının güvenliği sağlamak için Katar’a giden görevlilere teşekkürlerini ileten Roberts, “İngiltere ve Galler taraftarlarının Katar’daki davranışları kesinlikle misal niteliğindeydi” ifadelerini kullandı. Rusya’da gerçekleştirilen 2018 Dünya Kupası’nda 3 bireyin göz altına değinen Roberts, “Geleneksel olarak Dünya Kupası müsabakalarında fazlaca az sayıda da olsa taraftarımız göz dibine alınırdı. Ancak asla tutuklamanın olmaması daha ilkin gördüğümüz bir şey değil” benzer biçimde konuştu.

Öte yandan turnuvanın başlangıcından bu yana Birleşik Krallık genelinde İngiltere – Fransa maçının oynandığı akşam futbolla ilgili 150 ve turnuva süresince ise toplam 531 olayın yaşandığı kaydedildi.

kaynak – linehaber

Yorum yapın