Google’ın en yeni sanat projesi, çello çalması için animasyonlu bir kuşu ve yapay zekayı işe alıyor

rent a car 34

Google, bugünlerde, Büyük Teknoloji rakiplerinin çoğu gibi, üretken yapay zekaya odaklanmış olabilir. Ancak bu, arama devinin deneysel köklerine sadık kalarak güzel sanat projelerine patronluk taslamasını engellemedi.

Google’ın Sanat ve Kültür Laboratuvarı’ndaki en son eseri girin, Kuş Viyola, çello ve keman bestelerini anlamak için AI kullanır. Çalışma, bir Susam Sokağı karakterini çağrıştıran animasyonlu bir kuş olan Viola’yı içeriyor – bir kullanıcı web tarayıcısında sanal bir çello üzerinde faresini ileri geri hareket ettirirken ünlü Beethoven, Vivaldi, Holst ve Ravel telli parçaları “icra ediyor”.

Viola’nın arkasındaki sanatçı David Li, yapay zekayı geliştirmek için çellistler ve kemancıların yanı sıra müzik aranjörleriyle çalıştı ve daha sonra kullanıcının fare hareketlerine dayalı olarak çello veya keman seslerini üreten bir ses sentez motoru oluşturmak için uyguladı.

Google Viyola

AI tarafından desteklenen viola müzik çalıyor.

Google Arts & Culture’da program yöneticisi olan Pamela Peter-Agbia, bir blog gönderisinde “Sonuç, hem eğlenceli hem de eğitici olan etkileşimli bir müzik deneyi oldu” diye yazıyor. “Viola the Bird, herkesin yaylı çalgılar hakkında bilgi edinmesi ve müzik yoluyla kendi yaratıcılığını keşfetmesi için harika bir yol.”

Viola ile biraz zaman geçirmiş biri olarak, “eğlenceli” kısmı doğrulayabilirim – ancak projenin şu kadar ileri gittiğini söyleyemem: eğitici. “Çalmanıza” eşlik edecek notalar veya notlar sağlamaz ve birinin çılgınca tempo dışı şarkılar çalmasını engelleyecek herhangi bir korkuluk yoktur.

Şüpheli pedagoji bir yana, bir kayıt özelliği ve doyana kadar Viola ile viyola çalmanıza izin veren bir serbest stil modu gibi sıradan klasik hayranları bile bir dakikalığına eğlendirmeye yetecek kadar var.

Bir sonraki öğle yemeği molasında sıkıldıysanız veya eğlendirecek küçük çocuklarınız varsa, Viola’yı deneyin. Bedava. Google’ın bazılarının aksine beklentilerinizi kontrol altında tutun. geç müzikte diğer yapay zeka destekli keşiflerbu kuş tam olarak aklınızı başınızdan almayacak.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın