FETÖ’nün Hava Kuvvetleri sorumlusu yakalandı

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri sorumlusu yakalandıFirari FETÖ üyelerinin yakalanması amacıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü bünyesinde özel bir takım kuruldu. TEM ekipleri, teknik ve fiziki takiple örgütün ‘Hava Kuvvetleri Komutanlığı sorumlusu’ olarak 4 yıldır aranan Ferhat Özhan’ın (37) Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’ndeki bir apartman dairesinde saklandığını tespit etti.

Ekipler, geçmişte diş hekimliği icra eden şüphelinin yakalanmamak için apartmandan asla çıkmadığını ve yurt dışına kaçış hazırlığında bulunduğunu belirledi. Operasyon için harekete geçen takımlar, daireye bitirdikleri baskında Ferhat Özhan’ı gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramada 8 bin 500 euro, bin 500 dolar, 600 TL ile 84 gram altın ele geçirildi. Emniyete götürülen Özhan’ın Çukurova Üniversitesinde öğrenciyken örgütün sözde ‘büyük bölge öğrenci mesulü’ olarak etkinlik gösterdiği ve gizli saklı iletişim programı ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi.

Ayrıca Özhan’ın örgütün Gaziantep’te düzenlediği söyleşi toplantılarına katılmış olduğu, örgütün sorumlularıyla irtibatlı olduğu öne sürüldü. Özhan’ın 2003 senesinde örgütün lise ve dershanelerinde öğrenim görmüş olduğu, üniversite döneminde de yurtlarında kalmış olduğu kaydedildi. Önceki operasyonlarda gözaltına alınan bir subayın kendisini Özhan’ın yetiştirdiği yönünde ifade verdiği öğrenildi. Ayrıca zanlının bir süre önce yakalanarak tutuklanan “Kozanlı Ömer” lakaplı FETÖ’nün güvenlik sorumlusu Osman Hilmi Özdil ile bağlantılı olduğu belirlendi.

Emniyetteki sorgusunda hakkında suçlamaları reddeden Ferhat Özhan, işlemlerinin arkasından sevk edildiği adliyede nöbetçi barış ceza mahkemesi tarafından tutuklandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın