Downey’nin Rüya Arabaları: Robert Downey Jr. yeni seride elektrikli araç şüphecilerini hedef alıyor

hayret emekli Robert Downey Jr.’ın yeni bir şovu var: Downey’s Dream Cars. Hobilerinden ikisi olan klasik araba koleksiyonunu ve iklim değişikliğini hafifletmeyi uzlaştırmaya çalışan milyoneri takip ediyor.

bu Demir Adam aktör daha önce bu tür bir yan yana gelmeyle liderlik etmişti; onunkini attığında iklim odaklı girişim şirketi Footprint Coalition’ın 2019’da, bildirildiğine göre zıt olarak kendisinin renkli bir tanımıyla niyetini “tek kişilik karbon ayak izi kabusu devi.”

Bunun daha fazlasını birinci bölümde görüyoruz. Downey’nin Rüya Arabaları. Dizi, Downey’nin uzmanlarla (Rich Benoit gibi) çalışma planına odaklanıyor. Elektrikli Garaj) çeşitli klasik arabalarını daha düşük emisyon teknolojisiyle çalışabilmeleri için yenilemek. Henüz, ilk bölüm ile açılıyor Downey’nin bir ABD Ordusu helikopterine doğru yürürken soldan çekilmiş bir görüntüsü, şovun iklim değişikliği vurgusuyla çelişen bir gösteri sunuyor. Kapının dışında, Downey bunun biraz kafa karıştırıcı olduğunu kabul ediyor ve şöyle bir şey söylüyor: bir dakika bu bir araba şovu değil mi?

Öyle ve TechCrunch iş arkadaşımın yaptığı bir gösteri Kirsten Korosec katkıda bulunan bir yapımcı olarak çalıştı. En az objektif görüşüme göre en iyi kısım bu. Geçen hafta Los Angeles’taki Petersen Otomotiv Müzesi’nde bir gösterim için oturacak kadar ilgimi çeken şey buydu. Sevgili okuyucu, yaptığıma sevindim, çünkü (dizide kendini de oynayan) Kirsten harika bir insan ve şimdi bunu onun için olabildiğince utanç verici hale getiriyorum. Yine de akşamdan aldığım her şeyden memnun değildim; gecenin yardımcı sunucusu Dax Shepard’ı yakışıklı bulduğuma dair beni rahatsız edici ama bilgilendirici bir farkındalıkla bıraktı.

Görsel Kaynakları: TechCrunch için Harri Weber

Hayatın ayıltıcı anları, tıpkı dizinin kendisi gibi netlik getirir. İlk bölüm, elektrikli arabaların ne kadar güçlü olduğunu anlatmak için büyük çaba harcıyor – gerçekten, zorlu yeterli – içten yanmalı motor muadillerini değiştirmek için. Elektrikli araçlarla ilgili günlük kapsama alanımda, kişisel olarak kaç Amerikalı hakkında konuşmak için çok fazla zaman harcamıyorum. sadece EV’lerde satılmaz. Dikkatli olmaları, düşük emisyonlu araçların kirliliği azaltma potansiyelini sınırlıyor, bu nedenle, aşağıdaki zımni hatırlatmayı takdir ediyorum. Downey’nin Rüya Arabaları, insanların hala ikna etmeye ihtiyacı var, teslimat benim için biraz beceriksiz olsa bile. [Episode one and two spoilers ahead.]

Downey uzmanlarının elden geçirdiği ilk araç 1972 model bir K-10 pikaptı – aktörün Purple People Eater adını verdiği canavar bir kamyon. Gösteri, izleyicileri, aynı zamanda bir kaplama, dokunmatik ekran ve yeni bir takma ad (Gri Hayalet) alan eski canavara bir Tesla motoru ve pilleri takmanın hassas ve dürüst olmak gerekirse oldukça ilginç sürecinden geçiriyor. Bölümün sonunda, Electrified Garage’dan Benoit, Ghost’un gücünü Güney Kaliforniya’daki Fort Irwin’de bir tankı çekmek için kullanarak gösteriyor. Gösteri ayrıca Ordunun elektrifikasyon çabalarına da giriyor, ancak bundan bahsetmeyi ihmal ediyor. ordunun büyük boyutlu karbon ayak izi.

Gösterimde ikinci bölümün 1969 model bir Mercedes 280 SE’yi biyoyakıtla çalışacak şekilde güçlendirmeye odaklandığını öğrendim. Bir basın açıklamasına göre seri, güneş enerjisi, hidrojen yakıt hücreleri, elektrikli bisikletler, sürdürülebilir üretim ve deri alternatiflerini keşfetmeye devam ediyor. Seri boyunca, Downey’nin “sevgili eski arabalar geleceğe […] ruhlarını sağlam tutarken, ”aynı basın açıklamasına göre. Gösteri aynı zamanda bu alanlarda halihazırda çalışmakta olan şirketleri de araştırıyor. Rimac Otomobil Ve ekovatif.

İsterseniz, ilk birkaç bölüm 22 Haziran’da MAX, kızlık soyadı HBO Max’te yayınlandığında diziyi ve arabaları kendiniz değerlendirebilirsiniz. İzlemeyi planlıyorum ve muhtemelen bir giriş ödünç alarak yapacağım bir arkadaşımdan bedava.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın