Dialpad, 5 yıllık tescilli konuşma verileriyle eğitilmiş üretken yapay zekayı başlatıyor

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kaydolun


Özel veriler üzerinde eğitilen daha küçük, alana özgü büyük dil modellerine (LLM’ler) yönelik eğilimin son örneğinde, bugün Tuş takımıAI destekli müşteri zekası platformu , lansmanını duyurdu DialpadGPT. Müşteri hizmetleri, satış ve işe alma, satışları özetleme, müşteri hizmetleri ve ekip etkinlikleri gibi görevleri otomatikleştirme ile ilgili özellikleri güçlendirmek için özel olarak tasarlanmış ve ince ayar yapılmış ilk LLM’dir.

2011’de kurulan ve “Yapay zekanın Satış Gücü” olma misyonunda olduğunu söyleyen San Francisco merkezli şirket, üretken yapay zeka modelini beş yıldan fazla ve beş milyar dakikalık özel konuşma verileri üzerine geliştirdi. DialpadGPT, görüntülü toplantılar, aramalar ve ekip işbirliği için şirketin yapay zeka destekli platformuna eklenecek.

>>VentureBeat’in devam edenlerini takip edin üretici yapay zeka kapsama alanı<<

Diğer sohbete dayalı yapay zeka sağlayıcıları, ChatGPT gibi popüler LLM’leri kullansa da bunlar geneldir ve işletmeye özel veriler içermez. Ayrıca doğruluk, gizlilik ve güvenlik açısından ölçek sınırlamaları ve zorlukları vardır.

Etkinlik

VB Transform 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Öne çıkan tüm oturumlarımız için isteğe bağlı kitaplığa erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

Dialpad’in CEO’su ve kurucusu Craig Walker, “Bir müşteriyle nasıl konuştuğunuza bakılmaksızın, tüm yığına sahip değilseniz ve tüm bu girdilere sahip değilseniz, tam olarak bu tür konuşmalara özgü bir model geliştirmek gerçekten zor” dedi. Bir röportajda Venturebeat.

CEO’su Marc Andreessen’in Dialpad’in yönetim kurulunda yer aldığı a16z’nin genel ortağı Anjney Midha, “Dialpad’in yapay zeka altyapısı, dünyanın en zorlu kurumsal kullanımlarından bazıları için tasarlandı” dedi. “Kurumsal iletişim için hassas bir şekilde ayarlanmış bir LLM olan DialpadGPT’nin lansmanı, her yerdeki işletmeler üzerinde muazzam bir etkiye sahip olacak. Çok az takım bunu başarabilir.”

2018’de bir yapay zeka edinimi, LLM uzmanlığının devreye girmesine yardımcı oldu

Walker, şirketin DialpadGPT’yi çekmesine izin veren şeyin, Dialpad’in doğal dil işleme (NLP) ve yapay zeka alanındaki uzun süredir devam eden derin uzmanlığı olduğunu söyledi. 2018’in başlarında Dialpad, konuşma verilerinde kurumsal bir yapay zeka lideri olan TalkIQ’yu satın aldı.

Walker, “TalkIQ’yu satın aldığımızdan bu yana son beş buçuk yıldır sahip olduğumuz bu şirket içi yapay zeka yeteneğine sahip çok fazla rakibimiz yok” dedi. Bir LLM oluşturmak kolay bir şey değil, diye açıkladı, bu yüzden uzmanlardan oluşan bir ekip olmadan, “Nereden başlayacağınızı bilmiyorum – bu, AI dünyasındaki Kara Kuşak ninja şeyleri gibi – hızlı bir şekilde yapamazsınız. bunu yapmaya istekli ve bunu yapabilecek bir insan ordusu bulun.”

Walker, DialpadGPT’nin işletme için özel olarak tasarlandığını ve şirketin transkripsiyon motorunu kullandığını açıkladı. Geçen Kasım ayında ChatGPT başlatıldıktan hemen sonra, Dialpad’in büyük bir fırsata sahip olduğunun açık olduğunu söyledi.

“Yaptığımız ilk şey, bir arama dökümünü alıp ChatGPT’ye aktarmak ve ‘lütfen bu görüşmeyi özetleyin’ demek oldu” diye hatırlıyor. “Çıktı harikaydı. Bence herkes, yapay zekanın bu kadar karmaşık bir şeyi alıp çok faydalı bir şekilde özetleme yeteneğini gördü.”

DialpadGPT’yi oluşturma fikri tam o sırada etkili bir şekilde doğdu: “Bunun kontrolünü ele almalıydık çünkü onu her görüşmede istediğimizi biliyorduk” dedi.

Dialpad için, iletişim merkezleri ve satış, şirketin mevcut en büyük işleridir ve işe alım uzmanları için bir seçenek başlatmak üzeredir. Walker, “Bunlar, her konuşmanın özetine sahip olmak ve eylem öğelerini takip edebilmek açısından en mantıklı olan alanlar,” diye açıkladı.

DialpadGPT şu anda şirketin Erken Benimseyenler Programında Dialpad AI platformu müşterileri tarafından kullanılabilir. Genel olarak Ekim 2023’e kadar tüm müşterilerin kullanımına sunulacaktır.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın