Defacto, küçük şirketlere anında finansman sağlamak için yeni kredi tesisi alıyor

rent a car 34

Fransız başlangıç fiilen yerleşik, API öncelikli bir yaklaşımla küçük ve orta ölçekli işletmelere kısa vadeli krediler sağlamak için kullanılacak yeni bir menkul kıymetleştirme fonunu kapattı. Bu, Citi ve Viola Credit’in borç verenler olarak hareket ettiği 167 milyon €’ya (183 milyon $) varan yeni bir fon.

Bu, başlangıçta daha fazla gelir elde edecek daha fazla sermayeye sahip olacağı anlamına geldiğinden, girişim için önemli bir haber.

Bir hatırlatma olarak Defacto, halihazırda kullandığınız fintech ürünlerinde bir API kullanarak kredili ürünler sunmak istiyor. Bu yerleşik finans stratejisiyle Defacto, bu mevcut ürünlerin müşteri tabanından yararlanabilir.

Defacto özellikle, çalışanlarınıza veya tedarikçilerinize ödeme yapabilmeniz ve daha hızlı hareket edebilmeniz için daha hızlı ödeme almanıza yardımcı olmak istiyor. Örneğin alacaklarınızı Defacto’ya ibraz edebilir ve hemen bir miktar sermaye açabilirsiniz. Daha sonra, müşterileriniz bazı bekleyen faturaları ödediğinde kredinizi otomatik ödeme ile geri ödeyebilirsiniz.

Benzer şekilde, çok sayıda mal taşıyorsanız, stok maliyetiniz sizi kısıtlayabilir. Ürettiğiniz veya yeniden sattığınız her şeyi satmakta sorun yaşamasanız bile, tedarikçilerinize hemen ödeme yapacak kadar sermayeniz olmayabilir.

Defacto tedarikçilerinize sizin için ödeme yapabilir. Yeterli satış elde ettiğinizde şirketiniz Defacto’ya geri ödeme yapacaktır. Başlangıç, bunun gibi kısa vadeli krediler konusunda uzmanlaşmıştır.

Şirket, Malt, Qonto, Pennylane ve Libeo gibi popüler fintech girişimleri ve pazar yerleri ile entegrasyonlar başlattı. Defacto’yu finansman ortağı olarak entegre ederek, bu şirketler bir kredi kuruluşu olmadan başka bir hizmet sunabilirler. Defacto, kredi karar verme motorunu iyileştirmesi gereken bu ortaklardan gelen müşteri verilerinden de yararlanabilir.

Şirketler, Defacto kredilerini sadece bir gün sonra geri ödeyebilir veya 120 güne kadar bekleyebilir. Ortalama olarak, şirketler kredilerini 60 gün sonra geri öderler. 167 milyon Euro’ya varan bir kredi fonu ile bu, Defacto’nun yılda 1 milyar Euro’ya kadar borç verebileceği anlamına geliyor.

Kurucu ortak ve CEO Jordane Giuly yaptığı açıklamada, “Bu tesisi dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citi ile güvence altına almaktan ve Viola Credit’in Defacto’nun ekibine, stratejisine ve ürününe olan güvenini tazelemesinden mutluluk duyuyoruz” dedi. Mevcut makro ortamda bu, hem mevcut hem de yeni ortaklarla büyümemizi sağlamak ve binlerce KOBİ’nin finansman ihtiyacını karşılamak için önemli bir kilometre taşıdır” dedi.

Şirket 7.000 şirket için 200 milyon € kredi finanse ettiği için bu büyük bir adım. Başlangıç, günlük olarak bazı faizler alıyor.

silvr, ekstra işletme sermayesi sunan başka bir Fransız girişimi, yakın zamanda Channel Capital ve Citi ile menkulleştirilmiş bir tesisi kapattı — Smart Lenders AM aynı zamanda Silvr’in mevcut borç sermayesi ortaklarından biridir. Silvr’in gelire dayalı finansmana odaklandığı konuma sahip değildir ve sabit geri ödemeli veya gelire dayalı geri ödeme planlarıyla 12 aylık finansman planları sunabilir. Silvr yarışıyor Karmen Ve sınırsız.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın