Congruent Ventures iklim teknolojisi girişimi 300 milyon dolarlık turu kapattı

Congruent Ventures’ın yeni fonu, girişimin geri çekilmesi eğilimini destekleyerek iklim teknolojisine olan güvenin devam ettiğini gösteriyor

İklim teknolojisi olabilir yıl başladı aşağı çeyrek ileancak henüz saymayın.

Risk sermayesi sektörünün çoğundan gelen iç karartıcı rakamların olduğu bir ortamda, iklim teknolojisi anlaşmaları hem değer hem de anlaşma sayısı açısından daha düşüktü. Ancak bunun daha uzun bir trendin başlangıcı mı yoksa sadece kısa bir sinyal mi olduğu henüz belli değil.rent a car 34

Sanki ikincisi lehine tartışır gibi, Uyumlu Girişimler Çarşamba günü, diğer fonları gibi iklim teknolojisine odaklanacak olan 300 milyon dolarlık yeni bir fonun kapanışını duyurdu. Büyüklük, yalnızca uzman VC firmasının sektörün geleceğine güvendiğini değil, aynı zamanda sınırlı ortaklarının da güvendiğini gösteriyor.

Tohum ve Seri A aşamalarını hedefleyen önceki fonlarının aksine, yeni Süreklilik Fonu, AMP Robotics, Servo Energy, Span.IO, Avalanche Energy ve diğerlerini içeren portföy şirketleri için takip finansmanı sağlamaya odaklanacak.

Yine de, firma çok uzaklaşmayacağını söylüyor. “Aslında bunu erken aşamadan uzaklaşmak olarak görmüyoruz; yönetici ortak Abe Yokell, TechCrunch+’a şunları söyledi: Ancak daha önceki yatırımlar için ek finansman sağlamak üzere birkaç özel amaçlı aracı gerçekleştirdikten sonra, daha fazlası için iştah açıldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada