Cildi neme doyurup parlatıyor, saçta kepek ve dökülmeyi engelliyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde üretilen zeytinyağı sabununun şifa kaynağı olduğu belirtiliyor. Sabunculuğun aile geleneği olduğunu ifade eden Cem Canpolat, zeytinyağı sabununun sayısız faydasının bulunduğunu vurguluyor.

Zeytinyağı sabunu şifa kaynağı

Burhaniye’de zeytin ve zeytinyağının yanı sıra zeytinyağı sabunu da ilgi görüyor. Zeytinyağı sabununu kendisinin yaptığını anlatan Cem Canpolat, “Yöremizde zeytinyağı sabunu yapımı dedelerimizden ninelerimizden gelmektedir. Körfez zeytinyağı çok kalitelidir. Dolayısıyla sabunumuz da kaliteli olmaktadır.

Zeytinyağı sabunu şifa kaynağı

Ben sabunu kaynatmadan yapıyorum. Böylelikle kalitenin daha da arttığını düşünüyorum. Zeytinyağı sabunu, cildi nemlendirir ve parlatır. Yaşlanmayı geciktirir. Kırışık oluşumunu önler. Sivilce ve gözenek oluşumunu engeller. Cilt problemlerinde iyileşmeye yardımcı olur. Kepeği ve saç dökülmesini önler. Bu sabunun kilosunu 259 liradan satıyoruz” diye konuştu.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Eski Türklerin saç uzatan etkili karışımı! Güçlendirir ve parlatırEski Türklerin saç uzatan etkili karışımı! Güçlendirir ve parlatır
Osmanlı padişahlarının kaftanlarında kullanılıyorduOsmanlı padişahlarının kaftanlarında kullanılıyordu
Çamaşır suyundan 10 kat daha etkili yöntemÇamaşır suyundan 10 kat daha etkili yöntem

Yorum yapın