Cem Muhammet taburcu olmaya hazırlanıyor

Cem Muhammet taburcu olmaya hazırlanıyorAkdeniz Üniversitesi Hastanesinde 16 gündür tedavisine devam edilen 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ziyaret etti. Hastane çıkışında Cem Muhammet’in sağlık durumuna ait açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “İki gündür Muhammet’i sevinçli görüyorum. Bu oldukça sevinçli ediyor bizi. Doktorlarımızdan aldığımız son bilgilerde de vücutsal olarak bir sıkıntısı yok. Her gün istediğimiz kiloları kazanıyoruz. Şu etapta ancak psikiyatri tedavi ön planda gözüküyor” dedi.

“Taburcu olması planlanıyor”

Cem Muhammet’in taburcu olmasının planlandığını belirten Özkan, “Hocalarımız ne zaman müsait görürlerse, yakın taburculuğu. Aile Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve doktorlarımızla ortak bir karar verip, taburculuğuna azar azar karar verecekmişiz şeklinde duruyor. Çok yakın bir zamanda taburcu olması bekleniyor. Bundan sonraki süreçte çocuk doktorlarımız ve psikiyatristlerimiz takibini sağlayacak” diye konuştu.

“Bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor”

Özkan, Cem’in iştahının oldukça yerinde bulunduğunu da ifade ederek, “Artık yaşıtları şeklinde oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok. Çok iştahlı aslına bakarsanız. Bütün gün bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor. Gelen her şeyin hepsini yiyor. Acaba gideceği yerde huzursuz olur mu diye düşünüyoruz ama netice olarak bir yerden başlanılacak. Bundan sonraki süreçte onun gittiği yerlerde itimat dolu, mutlu ve huzurlu olmasını dileriz” dedi.

“Bütün gün puzzle yapıyor”

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de, Cem Muhammet’in hedef kilosuna ulaştığını aktararak, “Bundan sonrasında ayakta kontrollere gelecek. Özellikle haftada birkaç gün olmak suretiyle psikiyatri kontrollerine gelecek. Şu anda hedef kilosuna ulaşmış durumda, bütün gün puzzle yapıyor ve keyfi yerinde” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın