Büyük zamanlı risk sermayedarları iklim koalisyonu için kol kola giriyor

Yaklaşık iki düzine risk sermayesi şirketi, iklim kriziyle mücadele etmek için risk sermayesi işinde “sağlam bir hareket oluşturmak” üzere bir araya geldiklerini söylüyor. Grup kendisini şöyle adlandırır: Girişim İklim İttifakıveya VCA’dır.

Koalisyon, Kleiner Perkins, Tiger Global ve Union Square Girişimleri üyeler olarak ve Salı günü ortak bir açıklamada, amacının erken aşamadaki girişimler için “net sıfır hizalanmış yolları tanımlamak, kolaylaştırmak ve gerçekleştirmek” olduğunu söyledi.

Burada birkaç şey oluyor.

Maddi olarak, VCA, üyelerinin “kapsam 1-3 karbon ayak izi” ve on yılın sonuna kadar “kendi firmalarının operasyonları için net sıfır veya negatif emisyona” ulaşma taahhüdünde bulunarak.

VCA ayrıca, üyelerinin portföy şirketlerinin en geç 2050 için net sıfır hedefler belirlemesine yardımcı olmaya kararlı olduğunu söylüyor. Yol boyunca, üyelerin “zaman içindeki ilerlemeleri hakkında şeffaf bir şekilde rapor verin.”

En önemlisi, “net sıfır emisyon” sıfır emisyonla aynı şey değildir ve işletmelerin kazanılan inceleme gizlemek için böyle bir dil kullanmak için devam eden karbon kirliliği. Karbon denkleştirmelerine dayanan net sıfır hedefleri şüphecilikofset endüstrisi göz önüne alındığında, zayıf sicil bugüne kadar.

VCA’nın yapısı da dikkat çekicidir. Birkaç tanınmış genel uzman, bazı nispeten uzmanlaşmış firmalarla bağlantı kuruyor, örneğin S2Güretken bir gıda teknolojisi destekçisi ve Beşinci Duvargayrimenkule odaklanan ve ağır, bina odaklı iklim fonu. Teorik olarak, VCA üyeleri uzmanların güzel, büyük bir Rolodex’ini paylaşabilir ve öğrendiklerini endüstri kolları arasında aktarabilir.

Yön olarak, VCA, dikkate değer yatırımcılardan, ister “iklim teknolojisi” ister daha geniş karbon giderme çabaları olsun, iklim çözümlerine hala yatırım yaptıklarına dair bir sinyaldir. Bu önemli çünkü iki patlak yılın ardından, iklim teknolojisine sağlanan fonlar 2023’ün ilk çeyreğinde azaldı ve bu da sektörün sağlam olup olmadığı konusunda şüphe uyandırdı. hala modaya uygun veya “durgunluğa dayanıklı” göründüğü gibi

İklim finansmanı danışmanı Dan Firger, TechCrunch’a gönderdiği bir e-postada, VCA’nın metodoloji çalışma grubunun Mayıs ayında en iyi uygulamalar ve açıklama kılavuzlarının bir listesini geliştirmeye başlayacağını söyledi. “Yol boyunca üyelerle ve halkla daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz” diye ekledi.

Firger, VCA üyeliğinin bağlayıcı olmadığını ve üyelerin “her an” ayrılabileceğini söyledi. Üyelik ayrıca bunlarla sınırlı değildir. 23 girişim şirketi şu anda gemide olan. Grup yaptığı açıklamada, “VCA’nın taahhütlerini yerine getirmeyi ve organizasyona aktif olarak katkıda bulunmayı kabul eden” herhangi bir girişim şirketine açık olduğunu söyledi. Lansmandaki diğer üyeler arasında Obvious, DCVC, Prelude ve Clean Energy Ventures yer alıyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın