Büyük dönüşüm Bakan Kasapoğlu’nun katılımıyla başladı

Büyük dönüşüm Bakan Kasapoğlu’nun katılımıyla başladıBursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi tarafınca hazırlanan proje ile yıkımı gerçekleşen Havuzlu Park’ın bulunmuş olduğu ortalama 30 bin metrekare alan sil baştan yenilendi. Mevcut yapının yerine daha modern tekniklerle, fonksiyonel olarak daha müsait, kullanıcı kapasitesi artırılmış, ulusal müsabakaların da düzenlenebileceği standartlarda proje tasarlandı. Proje inşaat alanı 8 bin 500 metrekare olan yapı, iki blok olarak kurgulandı. Ana blok, yönetimsel birimler, haber alma, bekleme-sergi ve fuaye alanı, spor faaliyetlerinin yürütüleceği yönetimsel birimler, seminer odası, otopark ile parka ve tesise hizmet edecek restoran ile servis birimlerinden oluşacak. Diğer blok olan spor bloğunun alt katında soyunma odaları, duşlar, hamam ve sıcak su havuzları ile aleni havuzların teknik birimleri yer alacak. Havuz katında ise; FINA standartlara uygun tam olimpik aleni yüzme havuzu ile yarı olimpik aleni yüzme havuzu bulunacak. Yarı olimpik havuzun bir kısmının derinliği artırılarak, atlama havuzu olarak da kullanılabilecek. Mevcut atlama kulesinin yerine FINA standartlara müsait 10 metrelik bir atlama platformu planlandı. Açık havuzların kotunda hizmet verecek şekilde spor salonu, ofisler, fazlaca amaçlı bir salon ve kafeterya tasarlandı.

“Bu kuvvetli altyapı ve tesislerle Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak sporcular yetişecektir”

Yıllarca yüzme sporuna önemli sporcular kazandıran, yazları Bursalıların en mühim randevu noktalarından Çekirge’deki Havuzlu Park’ın temeli, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun alınması ile atıldı. Törende konuşan Kapasoğlu, “Bursa spor yönüyle de oldukça hususi bir şehirdir. Ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran sporcularımıza gurur duyuyoruz. Bu kuvvetli altyapı ve tesislerle Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak sporcular yetişecektir. Tüm illerimiz olduğu şeklinde bursa ya hizmet etmeyi mühim misyon ve özsevi olarak görüyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliği ile son 20 aldı attığımız adımlarla güzel yatırımlara imza atıyoruz. Yeni hayaller ve yatırımlar kurmaya devam edeceğiz. 20 yıl ilkin 28 tesis vardı. Şimdi 100’den fazla tesis var. 5 bin bile olmayan yurt kapasitesi 15 bine çıktı. 8 bin olan lisanslı sayısı 315 bine terfi etti. Tesisler büyürken, yeni yetenekleri keşfederken, her birini tespit etme mevzusunda çalışmalarımız var. Son 4 yılda yüzme bilmeyen projesiyle 5 milyondan fazla kişiye yüzme öğrettik. Bunun adı hizmet siyasetidir. Bunun ismi spor ve tesis devrimidir. Bugün de Türkiye’ye yakışacak bir hizmet binasının temelini atıyoruz. En kalifiye yüzme tesisini Bursa’ya kazandırıyoruz. 11 dönümlük alan üstünde bir tesis olacak. İçerisinde kapalı havuz. Açık atlama havuz, fitnes salonu, termal salonu ve gereksinim duyulacak bütün altyapısı ile sembol tesisi inşa edeceğiz. Bu kadrolar millete hizmet yolunda her bir fırsatı en güçlü şekilde değerlendiriyor. Bu eserde Bursalı gençlerin hedeflerini ve iddialarını büyütecektir. Herkes bu eserden en güçlü biçimde faydalanacaktır. Bu projenin bugünlere gelmesine vesile olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, “40 sene önceki bu tesisin güncellenmesi gerekiyordu. Önümüzdeki sene sonuna kalkan bunu bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Termal suyuyla da değişik bir merkez olacak. Spor konusunda oldukca önemli çalışmaları hayata geçiriyoruz. 17 ilçemizi kapsayan yeni emek harcamalar başlattık” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, “Son dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Bursa mühim istifade etti. Yeni çalışmalar için burada olmanızdan kıvanç duyduk. Ak Parti hizmet siyasetidir. Türkiye’yi adeta şantiye alanına çevirmiş durumda. İnşallah yeni yüzyıl ile beraber eksiksiz noksansız bir Türkiye olacaktır. İvmelendiği uçtuğu bir ülke olacaktır” benzer biçimde konuştu.

Konuşmaların peşinden edilen dualar eşliğinden ilk temel için butonlara basıldı.

kaynak – linehaber

Similar Posts

Bir cevap yazın