Bursaspor’da hedef Play-Off

Bursaspor’da hedef Play-OffBursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ile beraber Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Teknik Direktör Tahsin Tam, Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi’nin organizasyonunda basın mensupları ile bir araya geldi. Yapılan basın toplantısından Mehmet Zahit Yanar, “Bursaspor’u tekrar eski güzel günlerine kavuşturmak için basın önemli unsur. Hep birlikte Bursaspor’u özlediğimiz günlere kavuşturacağız. İnşallah devamı da gelir bu buluşmaların. Yönetim olarak yeni sezonda en büyük gayemiz içeride oyuncularımıza personelimize mahcup olmadan ödemelerimizi yapmak. Bizim amacımız yönetimsel olarak yükümlülüklerimizi günü gününe getirebilmek. Bundan sonrasında inşallah mali yapıyı da oturduktan sonra, sportif başarı da gelecektir diye düşünüyoruz” dedi.

“Hep beraber bu işi becerebiliriz”
Sportif Direktör İsmail Ertekin ise, “Bu işe başladığımızda da söylemiştim, hep birlikte küme düştük, basın, takım, şehir. Şimdi tam zamanı, birlikte çıkabilmek için. Bursa şehri olarak inşallah bunu sizlerin vasıtasıyla tanıtmaya çalışıyoruz. Hep beraber bu işi becerebiliriz. Şu ana dek de pozitif yönde bir halde bizi destekliyorsunuz. Bu hafta başlıyoruz, inşallah her şey gönlümüze göre olur. Zamana ihtiyacımız var. Çok yetenekli oyuncularımız var. O sabrı gösterebilirlerse Bursaspor’un geleceğini kurtarma şansımız var. Üst liglere çok iyi rakamlarla ihraç edebiliriz. Şu anda hepimiz bir yandan yazıyor transferi açın diye, haydi Bursa diyorum, hepimiz destek verirse açabiliriz. Kimse yardımcı vermiyor, iyi mi açacağız. Bu çağrıda bulunuyorum. 2005, 2006, 2007’li oldukça kaliteli oyuncularımız var, bu oyuncular bu liglerde oldukça para yapmayabilir ama üst liglerde büyük paralara bu ekibi kurtarabilir. 3.5 milyonluk bir şehirde fert başına 50-100 lira verdiğini düşünün, genel anlamda bu şekilde desteği bulabilirsek transferi de açar ekibi da yukarı taşıyabiliriz. Transfer açılmazsa çocuklarımız oldukça genç, o sabrı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Play-Off için mücadele edeceğiz”
Teknik Direktör Tahsin Tam da, “Başladığımız ilk günden itibaren çok değerli çalışmalara imza attık beraber. Bursa şehrinin Bursaspor’un oldukca büyük bir sinerji meydana getirmeye ihtiyacı var. Basın çalışanlarının desteğine Bursaspor’un ihtiyacı var, konu Bursaspor. Her geçen gün çalışmaların gelişeceğinin sinyallerini aldık. Genel fotoğraf başlangıçta söylediğim yerde, Bursaspor’un yetiştirdiği oyunculara güveniyorum. Bursaspor markası bugünkü ben olmama katkı elde etmiştir, oyuncularımız her geçen gün gelişiyor. O sabrı ortaya koyabilirsek, o gayreti fazlasıyla göstereceğiz. Play-Off için o mücadeleyi ortaya koyacağız. Çok genç takımız. 18.3 yaş averajıyla maçı oynamışız, bu bir üstün dereceli. Bu çocukları geliştirmek oldukça hızlı olmuyor, mental ve fiziksel yönden gelişimleri gerekiyor. Yetenekli bir oyuncu grubuna sahibiz, her geçen gün gelişimi görüyoruz. Onlar da kendilerine, markaya değer katacaklar. Aidiyet duygusunu da çoğaltmak istiyoruz, yaşanmış olan sıkıntılardan birisi de ilinti duygusunda bozulmalar olmuş. Bursaspor markasının onları bir yere taşıyacağını fazlaca iyi bilmeleri gerekiyor. Bu markaya çok hizmet etmeden bir yerlere giden kardeşlerimiz, dışarıda kendi beklentilerini karşılayamadılar. Önce kendilerini geliştirecek, Bursaspor’a kıymet katacak hemen sonra hepimiz, yönetim kurulumuz onun planını yaparız” dedi.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın