Bursaspor Başkanı Banaz: Öze döneceğiz

Bursaspor Başkanı Banaz: Öze döneceğiza Gazete Genel Müdürü Mehmet Çetinkaya’nın sunduğu ve Line TV’de piyasaya çıkan ‘İsrafa Karşı’ programına konuk olan Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz önemli açıklamalarda bulunmuş oldu.

‘KİMSE YOKSA BİZ VARIZ’ DEDİK

Bursaspor’un mühim açmazların arasında olduğunu aktaran Başkan Banaz, “ Kurumsal hafızayı oluşturmanız gerekirken geriye gidiş olmuş. Sonuçları ortada. Şu an itibariyle TFF 2’nci Lig’de savaşım edecek bir Bursaspor var. Bu saatten sonra yapmamız gerekenler için çaba ediyoruz. Spor topluluğu kendi içerisinde kendi matematiğine yetmeyen bir durumda bulunuyor. Bursaspor uçurumdan yuvarlanmayla yüz yüze kaldı. Emaneti en iyi şekilde yerine getirmek için önce kalben hissettik ve ‘kimse yoksa hepimiz varız’ dedik. Tek başıma hareket etmiyorum” dedi.

1 LİRA BİLE KAYBEDEMEYİZ

Bursaspor’un kaybetmiş olduğu zamanın yandaş yitirilmesine yol açabileceği tehlikesine dikkat çeken Ömer Furkan Banaz, “ Bir an önce geri dönmek istiyoruz ama bu işin bir de reel tablosu var. 10 yıl süresince kulüp kaybede kaybede gelmiş. Kısa vade için net cümleler sarf edemem. Uzun soluklu bir süreç var önümüzde. Tahtanın açılmasıyla ilgili bir idrak var ama ciddi bir maliyet var. Bu saatten sonra Bursaspor’un 1 lirasını bile kaybedemeyiz. Kalıcı gelir noktasında ise çalışmalarımız sürüyor. 70 milyon Euro benzer biçimde bir borç görünüyor. Yabancı oyuncuların maliyetleri bile had safhada. 1’nci Lig’de de olsaydık öze dönme noktasında adımlar atardık” açıklamasında bulundu.

MALİ AÇIDAN İPİN UCU KAÇMIŞ

İçinde bulundukları ortamın şartlarına göre hareket ettiklerini vurgulayan Bursaspor Başkanı Banaz, “Teknik anlamda işin ehillerine ekibi emanet ettik. Futboldan anlamadığımız yönünde eleştiriler de geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da destek verdi, biz de ‘can suyu’ sağladık ve futbolculara yönelik ödemelerimizi gerçekleştirdik. Camiamızın beklentisi ve taraftarımızın reaksiyonu belli. Bize inananlarla yolu yürümeye devam ediyoruz. Bursaspor’un hasılatını henüz görmedik ve sıfır kabul ediyoruz. İpin ucu kaçmış ama bobini sarma imkanı da olmamış. Rakamları görmezden gelmiş olarak planlarımızı ona göre yaptık. Mevcut borçların getirdiği faiz yükleri var. Bunları kökünden çözmeyle alakalı çaba ediyoruz” diye konuştu.

KOMBİNE FİYATLARI SORUN OLMAZ

Tahtanın açılmasıyla ilgili yeni bir tasarruflarının olmadığını aktaran Ömer Furkan Banaz, “Benzinlik arazisiyle ilgili sürecin peşinden aktarma tahtasının kaldırılacağı yönündeki idrak yanlış. Taraftarın verdiği desteği son aşama önemsiyorum. Kombine fiyatlarıyla ilgili eleştirilere hürmet duyuyorum sadece Bursaspor topluluğu için bu rakamın sorun olacağını zannetmiyorum. Taraftarımız bu açıdan işaret fişeğini yakarsa bu dalga dalga yayılacaktır” dedi.

TFF YAYINLARDA KOLAYLIK GÖSTERECEK

Bursaspor’un maç yayınlarına ilişkin de konuya açıklık getiren Başkan Banaz, “ Bu periyodu Bursaspor’un YouTube kanalı üstünden devam ettireceğiz. Yerel kanallarla da görüşmeler yaptık. TFF’nin getirdiği süreçle konu açmaza girdi. Ama süreç pozitif yönde olarak devam edecek. 5-6 lig maçından 15 maça çıkacağı yönünde gelişmeler var. Federasyon yayınlayamayacağı maçlarla ilgili kolaylık sağlayacağını söylemiş oldu. Cuma günü süreç netleşecek. Ondan sonrasında da karar verilecek” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın