Block Party’nin Twitter için taciz önleme aracı ara veriyor

rent a car 34

Artık Twitter’ın API erişimi uzun bir ödeme duvarının arkasında kilitli, uzun zamandır sevilen üçüncü taraf uygulamaları kapatılıyor. Toz ısırmak için en son Blok partiinsanların Twitter’da hedeflenen tacizden korunmalarına yardımcı olan bir taciz karşıtı araç.

“Sizi platformdaki tacizcilerden ve istenmeyen e-posta gönderenlerden korumaya yardımcı olamayacağımız için en azından şimdilik üzüldük; Kalmak için çok mücadele ettik ve bunu gerçekleştiremediğimiz için çok üzgünüz,” diye yazdı Block Party. Blog yazısı. Şirket, kullanıcıların son dört yılda milyonlarca trolü engellemesine ve susturmasına yardımcı olduğunu, ancak 31 Mayıs’tan itibaren süresiz bir ara vereceğini söyledi.

Elon Musk’ın mülkiyeti altındaki Twitter, geliştiricileri yabancılaştırdı. Platform başladı tarafından başladı kapatmak araç kutusu sergilendi üçüncü taraf geliştiricilerin çalışmaları. Ocak ayına kadar, Tweetbot ve Twitterific gibi popüler üçüncü taraf istemciler çalışmayı durdurdu haber vermeden. Ve son olarak, birkaç ay sonra Twitter, API’sine erişimi ödeme duvarı yaparak birçok geliştiriciyle bağlarını tamamen kopardı. API erişimi için temel katman aylık 100 ABD dolarıdır, ancak geliştiriciler bunun sürdüremez çoğu proje. Ödeme duvarı aynı zamanda araştırmacı ve akademisyenlerçoğu, eskiden ücretsiz olan veriler için binlerce dolar harcamak için gerekli kurumsal finansmana sahip değil.

Block Party’nin kurucusu Tracy Chou’ya göre Twitter, proaktif olarak Musk öncesi günlerde birlikte birlikte çalışmak için Block Party’ye ulaştı. Ancak Twitter’ın bir zamanlar gelişen geliştirici topluluğu için o günler geride kaldı ve Block Party’nin kaybı onlar için bir başka darbe oldu.

Neyse ki bu, bir şirket olarak Block Party için yolun sonu değil. Blok Partisi yükseltti 4,8 milyon dolarlık tohum turu platformun taciz önleme ve gizlilik araçlarını Twitter’ın ötesine genişletmesine izin vermek için geçtiğimiz Eylül ayında.

Uygulama, amiral gemisi ürününü kapatmak zorunda kaldığına göre, bir sonraki aracını başarılı bir şekilde oluşturmak daha da önemli olacak. Gizlilik Partisi.

Bir ürün olarak Block Party, kullanıcıların daha güvenli bir Twitter deneyimi oluşturmasına yardımcı olmak için kullanılabilirdi, ancak daha çok insanların hedefli taciz kampanyaları gibi kriz anlarında gezinmelerine yardımcı olmasıyla biliniyordu. Privacy Party daha çok proaktif bir araç olarak tasarlanmıştır. Başlangıçta, uzantı kullanıcılara Facebook, Twitter ve Venmo için gizlilik önerileri veriyor ve gelecekte Instagram, TikTok ve LinkedIn’de kullanıma sunulması planlanıyor.

Privacy Party duyurusunda “Sosyal medya güvenliği dünyasında genellikle ne yapmanız gerektiği veya hangi kararları vermeniz gerektiği net değildir” yazıyor. Tarayıcı uzantısının amacı, gezinmesi zor olabileceğinden, bu gizlilik kararlarını daha açık ve basit hale getirmektir. “Hangi sınırlar istediğinize karar verdiğinizde, doğru ayarları bulma ve bunları uygulama gibi kafa karıştırıcı ve sıkıcı işi otomasyonlar yapıyor.”

Block Party’nin ara vereceğini duyurmasıyla bağlantılı olarak şirket, Privacy Party’nin mevcut Block Party müşterileri için alfa testinde mevcut olduğunu duyurdu.

Block Party blog yazısında, “İnterneti herkes için daha güvenli hale getirme mücadelemizde yaşadığımız ilk aksilik değil ve son da olmayacak.” “Ayrıca, büyük sosyal medya platformlarının, düzenleme veya diğer anlamlı teşvikler olmadan kullanıcı güvenliği için doğru şeyi yapma konusunda neden güvenilemeyeceğinin bir başka örneği.”


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın