Birleşik Krallık emeklilik girişimi Akıllı bankalar 95 milyon dolar

Akıllıİşverenlerin ve çalışanlarının emekli maaşlarını yönetmelerine ve izlemelerine yardımcı olan Londra merkezli bir girişim olan 95 milyon dolarlık E Serisi finansmanı kapattığını söyledi. Sermayeyi uluslararası ayak izini genişletmek ve satın almalar yapmak için kullanmayı planladığını söyledi.

Yeni bir destekçi olan Aquiline Capital Partners, önceki yatırımcılar Barclays, Chrysalis Investments, Fidelity International Strategic Ventures, DWS ve Natixis Investment Managers ile birlikte yatırıma öncülük etti. Değerleme açıklanmıyor ama Hava DurumuHaberleri dün akşam sızdıran , önceki bağış toplama etkinliğine göre “yalnızca mütevazı bir indirimde” olduğunu kaydetti – bu, hafif bir düşüş turu anlamına geliyor.

Rakamın ne olabileceğine dair bazı bağlamlar için, Tanıtım Kitabı Smart’ın değerinin 564 milyon $ (veya mevcut oranlarla 451 milyon £) olduğu tahmin ediliyor. Üstelik bildirildi Ocak 2023’te Smart’ın beş ay sonra bugün açıkladığı 95 milyon dolardan önemli ölçüde daha fazla olan 100 milyon sterlin (123 milyon dolar) toplamaya çalıştığı. Bir yorum için şirkete ulaştık ve daha fazlasını öğrendikçe güncelleme yapacağız.

Teknoloji değerlemeleri, şirketlerin büyüme gösterdiği durumlarda bile geçen yıl çok fazla aşağı yönlü baskı görüyor. Smart, 2022’deki grup gelirinin 2021’e kıyasla %65 artışla 67 milyon sterlin olduğunu söyledi. Ayrıca platformunda 5,5 milyar sterlinlik Yönetim Altındaki Varlıklara (AUM) sahip olduğunu iddia ediyor ve bunu 10 milyon sterline çıkarma yolunda ilerliyor. Haziran 2023 sonu.

“Bu yatırım, Smart’ın başarısının ve bugüne kadarki yolculuğunun güçlü bir takdiridir ve önümüzde yatan muazzam fırsatın altını çizmektedir. Kurucu ortaklar Andrew Evans ve Will Wynne ortak bir bildiride, aynı zamanda Birleşik Krallık’ın fintech sektörüne ve finansal hizmetler sağlamadaki liderliğine yönelik güçlü bir güven oyu” dedi. “Emeklilik, tasarruf ve mali refahı dönüştürme misyonundayız… Bu, kesintiye uğramanın ilk aşamalarında olan 62 trilyon dolarlık bir küresel sektör ve bundan yararlanmak için benzersiz bir konuma sahibiz. Şu anda bir milyondan fazla tasarruf sahibine hizmet veren Smart Pension ile Birleşik Krallık’ta ölçeğe ve kârlılığa ulaştık ve bu destek, grup genelindeki küresel pazarlarımızda bu ölçeğe ve kârlılığa ulaşmamızı sağlıyor. Aquiline’ı yönetim kurulumuza bekliyoruz ve önümüzdeki yıllar için inanılmaz derecede heyecanlıyız.”

2014 yılında Londra dışında kurulan Smart, Birleşik Krallık hükümetinin kararının ardından ortaya çıktı. otomatik kayıt 2012’de emekli maaşları reformu, işverenlerin işçilerin katılmasını zorunlu kılmak yerine varsayılan olarak bir işyeri emeklilik planı sağlamasını zorunlu kıldı. Bunun amacı, daha fazla insanın bireysel emeklilik yoluyla emeklilikleri için tasarruf etmesini sağlamaktı, ancak insanların birkaç yılda bir iş değiştirebileceği göz önüne alındığında, bu, dağılmış olabilecek sayısız farklı emeklilik fonlarını takip etmeyi biraz zorlaştırıyor. farklı sağlayıcılar — idari bir mayın tarlası olabilir.

Ve bu, esasen, Smart’ın yardımcı olduğu şeydir.

Bir yandan Smart, emeklilik planları oluşturarak işverenlerin otomatik katılım yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor ve şirket aslında kendi “ana güven” şu anda 70.000 işverene ve 1 milyondan fazla kişiye hizmet verdiğini söylüyor. Öte yandan, Smart aynı zamanda tasarruf sahiplerinin emeklilik potlarının mevcut durumunu her zaman bilmeleri için farklı emekli maaşlarını konsolide etmelerine ve zirvede kalmalarına olanak tanır. Smart, bunu Keystone adlı kendi oluşturduğu bir emeklilik tasarruf teknolojisi platformu aracılığıyla yapar.

Aynı zamanda hükümetin nasıl davrandığına da ağırlık veriyor. yeni rehberlik ve kurallar koymak istiyor emeklilik planı poliçe sahipleri için şeffaflığı ve netliği artırmak.

Akıllı Emeklilik uygulaması İmaj Kredisi: Akıllı

iken trilyon dolar Birleşik Krallık emeklilik piyasası kendi başına yeterince büyük, şirket genişletilmiş anakara Avrupa’ya, Birleşik DevletlerOrta Doğu ve Asya, son yedi yılda yaklaşık 280 milyon dolarlık dış yatırımla finanse edildi.

Bankada başka bir 95 milyon $ ile Smart, daha fazla uluslararası pazara açılmayı ve fintech pazarındaki daha büyük konsolidasyon trendinde bazı stratejik satın almalar yapmayı planladığını söylüyor ve günümüz pazarındaki kargaşaya rağmen, yatırımcılar bahse giriyor. fırtınadan çıkıyor.

Aquiline Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jeff Greenberg yaptığı açıklamada, “Smart’ın emeklilik teknolojisi endüstrisindeki derin deneyimiyle birleşen Smart’ın farklı emeklilik teknolojisi liderliği ve daha iyi emeklilik tasarruf teknolojisine yönelik artan küresel ihtiyaç, bunu cazip bir yatırım haline getiriyor” dedi. “Smart, sürekli olarak etkileyici bir ticari büyüme sağladı ve katılmaktan memnuniyet duyduğumuz bir dizi üst düzey yatırımcı tarafından destekleniyor. Andrew ve Will’in liderliğinde, Smart’ın milyarlarca sterlinlik bir şirket olma yolunda ilerlediğine dair güvenimiz tam.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın