BBy cihazı anne sütünü toz haline getirir, NICU hemşirelerinin uzun “süt vardiyasından” kaçınmasına yardımcı olur

Yenidoğan yoğun bakım ünitesindeki hemşireler, tüm vardiya boyunca anne sütünün çözülmesini bekleyerek aç hastalarına biberon hazırlayabilirler. Bu, hastanelere her yıl milyonlarca dolarlık işçiliğe mal olabilir ve hemşirelerin hasta bakımı yapmasını engelleyebilir.

BBy Vansh Langer’in 70 yıllık bir dondurma ve buz çözme işlemi olarak adlandırdığı donör anne sütünü raf stabilize, toz anne sütüne dönüştüren teknolojisiyle bozmak için yola çıktı.

Langer, TechCrunch’a “‘Süt vardiyasını’ değiştirmek için burada büyük bir fırsat var” dedi. “Başka bir şey değilse, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ötesinde yıllık 12 milyar dolarlık bir emek oyunu.”

Langer, New York merkezli şirketi 2015 yılında biyomühendis ve gıda bilimcisi Blanca Rosa Aguilar Uscanga ile kurdu. anne sütü gibi kalsın.

Birlikte sorunu araştırdılar ve Langer, ticari kondansatörlerle çalışan iki faktörlü bir lazer cihazı geliştirdi. Cihaz, Uscanga’nın algoritmasını kullanarak anne sütünün ağırlığını alıyor ve ardından, Langer’in “biyoaktif bölge” dediği yerde kalması için vakuma gönderilen anne sütünün hızını ve sıcaklığını ayarlıyor.

Sonuç, beslenme ve immünolojik özellikleri koruyan ve altı aya kadar raf ömrüne sahip bir tozdur. BBy, tozu bir ons ve iki onsluk alüminyum paketler halinde paketler ve iki haftada bir hastanelere teslim eder. Hemşireler gerekli miktarda tozu su ile karıştırırlar. Langer, bu işlemin sadece israfı azaltmakla kalmayıp aynı zamanda büyük miktarlarda anne sütünü depolamak için birden fazla dondurucuya olan ihtiyacı da ortadan kaldırdığını söyledi.

BAnne sütü kondansatörü ile

BBy’nin anne sütü yoğunlaştırıcısı Resim Kredisi: BBy

BBy, Massachusetts, Connecticut ve Teksas’taki 17 müşteri hastanesinin yakınında bulunan sekiz bölgesel işleme tesisinde günde iki kez 10 galon anne sütü işliyor. Ana araştırma tesisi Meksika, Guadalajara’dadır.

Şirketin teknolojisi patent bekliyor ve 50’den fazla ilgili hakemli ve yayınlanmış bilimsel makaleye sahip. Langer, ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin BBy’nin teknolojisini bir gıda cihazı olarak belirlediğini ve daha fazla tıbbi inceleme gerektirmediğini söyledi.

Langer, BBy’nin ayda ortalama 800.000 $ gelir elde ettiğini ve yıllık gelirin 10 milyon $’a yaklaştığını söyledi. Hastane sözleşmeleri uzun satış döngüleriyle gelse bile gelecek yıl bunu ikiye katlamayı bekliyor.

Langer, “Bu, diğer tüm sağlık teknolojisi girişimlerinin sahip olduğu bir zorluk” dedi. “Şu anda yaptığımız her şey muhtemelen gelecek yıl sona erecek, bu yüzden elimizden geldiğince çok şey yapmaya çalışıyoruz. Her zaman, birkaç tanesi başarısız oldu.

Şirketi yedi yıl boyunca önyükledikten sonra BBy, Y Combinator’ın 2022 Kış kohortuna katıldıktan sonra geçen yıl bir turda 3 milyon dolar topladı. Turu Pioneer Fund yönetti ve Y Combinator, 7G BioVentures, Cathexis Ventures ve bir grup melek yatırımcı katıldı.

Şirket hastanelere odaklanmış olsa da, gelecekteki bir ürün hattı, örneğin insanların kendi sütlerini yoğunlaştırması için cihazının daha kullanıcı dostu versiyonlarının geliştirilmesini içerebilir.

Langer, “Laboratuvardan çıkmamızın ve tüm hastane sözleşmelerimizi gerçekten başlatmamızın zamanı gelmişti,” dedi. “Hastanelerin anne sütünü fiilen saklaması ve yönetmesi için çalışıyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın