AWS Hindistan ve Güney Asya başkanı Puneet Chandok istifa etti

rent a car 34

AWS’nin Hindistan ve Güney Asya’daki başkanı Puneet Chandok, konuya aşina iki kaynağa göre, bulut devinden sadece haftalar sonra sürpriz bir hareketle istifa etti. 2030 yılına kadar Hindistan’a 12 milyar doların üzerinde yatırım sözü verdi.

AWS Hindistan ve Güney Asya Başkanı olarak görev yapan Chandok, LinkedIn’e göre e-ticaret grubuna dört yıl önce katıldı. Kaynaklardan biri, Amazon’un bulut birimindeki son gününün Ağustos ayında olduğunu söyledi. Kaynak, daha geniş bir grup Amazon yöneticisinin Salı günü hareket hakkında bilgilendirildiğini söyledi.

Sektör yöneticileri arasında Chandok’un rakip bir firmaya katılmayı planladığı konuşuluyor.

Dünyanın en büyük ikinci internet pazarı olan Hindistan, son yıllarda çeşitli sektörlerde bulut benimsemesinde sektörün güçlü büyümesini yansıtan önemli bir artışa tanık oldu. Amazon’un bulut bölümü, Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Axis Bank, HDFC Life, BankBazaar, Niti Aayog, Physics Wallah ve Acko gibi önde gelen müşterilerden oluşan bir listeyle övünerek pazarda baskın bir konuma sahiptir.

Amazon gibi Hindistan’da iki bulut bölgesine sahip olan Google ve üç taneye sahip olan Microsoft da son yıllarda ülkedeki bulut işlerini genişletti. Araştırmacı IDC’ye göre, Hindistan genel bulut hizmetleri pazarının 2026 yılına kadar 13 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın