ANYBotics, robot köpeğini konuşlandırmaya yardımcı olmak için 50 milyon dolar topladı

ANYbotics bu hafta 50 milyon $’lık bir B Serisini duyurdu. Walden Catalyst ve NGP Capital liderliğindeki tur, şirketin sağlamlaştırılmış dört ayaklı robotu ANYmal X’i konuşlandırmak için bastırdığı sırada geliyor. Aralık 2020’de toplanan 22 milyon dolar. Başlangıç, şimdiden gaz/petrol ve kimya şirketlerinden ön siparişlerde/rezervasyonlarda 150 milyon $’a ulaştığını söylüyor. PETRONAS, Shell, SLB, Outokumpu, Siemens Energy, BASF ve Vale çoktan kaydoldu.

Kurucu ortak ve CEO Dr. Péter Fankhauser yaptığı açıklamada, “Bu finansman, karmaşık endüstriyel tesislerin işletilmesindeki temel zorlukları ele alma konusundaki benzersiz yaklaşımımızı doğruluyor” dedi. “Bacaklı robotlarımız, üretkenliği ve güvenliği artırmada değerlerini şimdiden kanıtladı. Bu yatırımla, uluslararası çapta genişleyeceğiz ve otomatikleştirilmiş endüstriyel operasyonlarda devrim yaratmak için bakım çalışmaları için manipülasyon gibi robotlarımızın yapay zeka yeteneklerinin gelişimini hızlandıracağız.”

ANYmal, Boston Dynamics’in Spot robotu ile benzer bir pazar uyumuna sahiptir. Ön siparişlerin kanıtladığı gibi, çok özel bir sektör göz önünde bulundurularak piyasaya sürüldü, işçi güvenliği ve çevresel etki kaygıları için iş açıklarını doldurdu ve işleme tesislerinde devriye gezdi.

Bu tür işlerin, insan işçiler için oluşturdukları çeşitli farklı riskler nedeniyle doldurulması ve sürdürülmesi herkesin bildiği üzere zordur. ANYmal, mevcut iş arkadaşlarını daha güvenli hale getirirken bu insan rollerinden bazılarını artırmayı vaat ediyor.

Walden Catalyst’ten Young Sohn, “Bu benzersiz teknoloji, robotların karmaşık endüstriyel ortamlarda kolayca konuşlandırılabilmesini sağlayarak, onu insanlar için tehlikeli ortamlardaki denetim uygulamaları için verimli bir çözüm haline getiriyor” diyor. “İleriye dönük olarak, yeni kullanım durumları sağlamak ve adreslenebilir pazarlarını robotik incelemenin ötesine genişletmek için şirketin sağlam mobilite platformundan ve lokomotif yazılım yığınından yararlanmak için önemli bir fırsat görüyoruz.”

ANYbotics, çeşitli erken benimseyenler ile sistemi zaten test ediyor. ANYmal, zorlu günlük işine ek olarak, ETH Zürih ve Oxford Üniversitesi dahil olmak üzere çeşitli araştırma tesislerinde kullanılmıştır. İsviçreli şirket, dört ayaklı robotik sistemlerde yıllarca süren geliştirmeye dayanarak 2016 yılında ETH Zürih’ten ayrıldı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın