Android’in yeni üretken AI duvar kağıtları, benzersiz ve kişiselleştirilmiş tasarımlar oluşturmanıza izin verecek

Google, bugün I/O geliştirici konferansında kullanıcılara cihazlarında daha kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturma seçeneği sunmak için Material You’yu geliştiriyor. En önemlisi, şirket bu sonbaharda piyasaya sürülecek üretken AI duvar kağıtlarını duyurdu. Üretken AI duvar kağıtları ile cihazınız, seçilen istemi temel alarak arka planlar oluşturabilecektir.

Şirket, üretici AI duvar kağıtlarının, yeni ve orijinal duvar kağıtları oluşturmak için Google’ın metinden resme difüzyon modellerini kullandığını söylüyor. Android sisteminizin renk paleti, seçtiğiniz duvar kağıdıyla otomatik olarak eşleşir.

Şirket ayrıca sinematik duvar kağıtları ve emoji duvar kağıtlarını da duyurdu. Sinematik duvar kağıtları, favori fotoğraflarınızı çarpıcı 3D görüntülere dönüştürmek için cihazdaki makine öğrenimi ağlarını kullanır. Emoji duvar kağıtları, en sevdiğiniz emoji kombinasyonlarını, desenlerini ve renklerini kullanarak cihazınızı özelleştirmenizi sağlar. Bu yeni duvar kağıdı seçeneklerinin ikisi de önümüzdeki ay Pixel cihazlarına ilk olarak gelecek.

Android 14’ün bu yıl içinde kullanıma sunulmasıyla birlikte, kullanıcılar kilit ekranınızı yeni kısayollar ve saatlerle özelleştirmek için kendi ilhamlarını getirebilecekler. Google ayrıca, kullanıcıların tüm telefon deneyimlerine uygulanabilecek yeni bir monokrom renk temasını deneyebileceklerini de duyurdu.

Ayrıca Google, Instagram gibi sosyal uygulamalarda Gece Modu ve 10-bit HDR video için yeni destek getirdiğini duyurdu. Android 14’te Ultra HDR böylece parlak renklere, keskin gölgelere ve “her yönüyle muhteşem netliğe” sahip fotoğraflar çekebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın