AI botları insan kılığına girdiğinde

rent a car 34

Startups Weekly’e hoş geldiniz. Üye olmak Burada her Cuma öğleden sonra gelen kutunuza almak için.

Bu hafta, yapay zekanın etkileri hakkında çok düşündüm. Bulmacanın en kırılgan kısımlarından biri eğitim verileridir. Resimlerinizin olup olmadığını görebileceğinizi zaten biliyoruz. veri setlerini eğitmek için kullanıldı ve oradaki eğitim veri setlerinin çoğu . . . en iyi ihtimalle sahte. Bazı girişimler veri kümeleri oluşturmaya çalışıyor yalnızca lisanslı veriler üzerinde eğitilmiştirve insan sanatçılar oldukça huysuz oluyor büyük isim stüdyoları sanat üretmek için AI kullanıyor.

Araştırmacılar, teorik olarak makinelerin yapamayacağı görevleri yapan insan işçiler olan Mechanical Turk çalışanlarının kendilerinin yapay zeka araçlarını kullandıklarını keşfettiklerinden, eğitim verilerini değerlendirmenin bile zor olabileceğini fark etmek ilginç bir dönüm noktasıdır. Bu, bazı görevler için iyidir, ancak oluşturdukları metnin, AI üreten metin araçlarının ölçüldüğü değerlendirme listesi olarak kullanılması amaçlanıyorsa, harika değildir. “Çöp içeri, çöp dışarı” şeklindeki eski bilgi işlem atasözü hala geçerliliğini koruyor. Eğitim verilerine güvenemiyorsanız, çıktıya güvenemezsin (TC+).

Girişimlerin gözünden bakıldığında, AI çete avcıları olmaya devam ediyor – ve Amazon’un AWS’si, gelişen trendin arkasına hiç de azımsanmayacak ağırlığını atıyor. 100 milyon dolarlık program üretken AI girişimlerini finanse etmek.

Ulaşımın en yüksekleri ve en derinleri

Sayılar ve onu çevreleyen EV ikonografisi ile düşünen adamın illüstrasyonu.

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

Bir denizaltının kaybolduğu ve ardından şirketin belki de en sağlam güvenlik siciline sahip olmadığını gösteren bir dizi raporun geldiği kötü bir hafta. Denizaltı, okyanusun ezici baskısı altında patladı, beş yolcusunu öldürdü ve yeni kurulan ülkelerde muhbirlerin rolü hakkında yeni sorular ortaya çıkardı. OceanGate su altı gemisi, “Titanik derinlikleri için derecelendirilmedi, ”diye iddia etti operasyon direktörü-dönüş-ihbarcı. Yeni kurulan şirketler “hızlı hareket edip bir şeyleri kırmakla” meşhur olsa da, belki de bu ilkenin ölüm kalım meselesi kritik ekipmanlara pek uzanmadığını gösteriyor.

Bu hafta nakliye için öne çıkan bir olay, pil üretimindeki bir atılımdır. Bir lityum-iyon pili yapmak için gereken enerjinin yarısına kadarının, pil hücresinin belirli bileşenlerinin kurutulması sürecinde kullanıldığı ortaya çıktı. Volkswagen az önce ortaya çıktı yeni süreç (TC+), bu gereksinimi ortadan kaldırarak, elektrikli araçlarımıza güç sağlayan pilleri oluşturmak için gereken maliyeti ve zamanı büyük ölçüde azaltır.

Hackerlar hackleyecek

kayıp şifreler

Görsel Kaynakları: Bryce Durbin / TechCrunch

Hem başlangıç ​​dünyasında hem de ötesinde, son birkaç hafta içinde güvenlik haberlerinde muazzam miktarda hareket görüyoruz. Bir ton kapsama alanımız oldu Reddit yavaş yavaş patlıyor sosyal medya devinin kısa bir süre önce tanıttığı yeni API ücretleri üzerinden. Ama özellikle vurgulamak istediğim bir hikaye, Bilgisayar korsanları serbest bırakmakla tehdit ediyor Şirket bir fidye talebi ödemediği ve tartışmalı API fiyat artışlarını geri almadığı sürece Reddit’ten çalınan gizli veriler. Bilgisayar korsanlarının hem politika değişikliği hem de nakit talep etmesi oldukça ilginç görünüyor. İkisinden biri verilseydi, hangisini seçeceklerini merak ediyorum ve bu, bilgisayar korsanlığının gücü hakkında ne söylüyor?

Kötü amaçlı bilgisayar korsanlığı uzun süredir haberlerde yer alıyor, ancak sorunla başa çıkmaya çalışan daha fazla girişimin görülmesini özellikle ilginç buluyorum. API güvenliğini güçlendirme, kaynakta veri güvenliği veya Nesnelerin İnterneti cihazları. Bilgisayar korsanları daha sofistike hale geldikçe ve bilgisayar güvenliği istismar keşfi daha yaygın hale geldikçe (daha geçen hafta, bir fidye yazılımı çetesi MOVEit toplu saldırılarının ilk kurbanlarını listeledi, ABD bankaları ve üniversiteleri dahil), yeni başlayanlar için fırsatlar da artıyor. Yine de, Alex’in yakın zamanda keşfettiği gibi, bu bir eksiklik gibi görünüyor. VC’ler bloğun etrafında kuyruğa girmiyor (TC+) mevcut nesil siber güvenlik şirketlerini finanse etmek için.

Sen çok parasın ve bunun farkında bile değilsin

para kağıdı

Görsel Kaynakları: Getty Images/Svetlana Borovkova

Fintech, seninle ne yapacağız? Tamamen parayla ilgili bir sektörde bile, sektör yatırımla patlamaya devam ediyor. Paro, bağımsız finans uzmanlarını firmalarla eşleştirmek için 25 milyon dolar topladıaçık bankacılık fintech şirketi Volt az önce büyük bir tur attı 350 milyon $ değerinde ve ABD’li göçmenler için bir dijital banka olan Majority, yaklaşık 10 milyon $ kapattı Teksas’taki operasyonlarını genişletirken.

Seksi değil, ancak yatırımcılar fintech’in – şirket bir kez bir avuç ilgi ve bir avuç müşteri kazandığında – iki nedenden dolayı ilginç olduğunu biliyor: Paranın modası asla geçmez ve ayakta duran birleşme ve satın almalara aç çok uluslu devler vardır. yükselişte olan bir şirketi kapmak için. Başlangıç ​​ölçeğinde, en son örnek şuydu: Robinhood, kredi kartı girişimi X1’i 95 milyon dolara satın aldı. Gerçekten çok farklı bir ölçekte, Nasdaq, finansal hizmetler yazılım şirketi Adenza’yı 10,5 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu..

Görünüşe göre para ağaçlarında para var.

  • Bekle, kime para ödüyorum?: Catherine bildiriyor Noter tasdikli Proof’u başlatır ve güvenli(r) çevrimiçi işlemlerin sağlanması konusunda iki katına çıkar.
  • İşte bu, senin için daha fazla dolandırıcılık yok: Mary Ann, Plaid’in bir yeni işbirliği ağı dolandırıcılık istihbaratını paylaşmayı amaçlamaktadır.

TechCrunch’ta bu hafta en çok okunanlar

Yol kenarında otomobil lastiğini tekmeleyen kadının termal görüntüsü;  kurucu yatırımcı uyumu

Görsel Kaynakları: Yusuf Giacomin (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Para toplamakta zorlanıyorsanız, muhtemelen yatırımcıların size soğuk davranmasının üç nedeninden biri vardır: Pazar çok küçük olabilir, ekip yeterince iyi değil veya planlarınız mantıklı gelmiyor olabilir. TechCrunch+ ile ilgili en son sürümümde yıkılıyorum VC’ler bu şeyleri nasıl değerlendiriyor?ve nasıl geri itebileceğiniz.

Onları bir tabletle yenemezseniz…: Kutunun dışında düşünebilirsiniz. Brian, yeni Google Pixel Tablet’i inceliyor ve her şeyin rıhtımla ilgili olduğu sonucuna varır. İşi buna karşı kesilecek Apple’ın iPad Pro görünümlü, giriş seviyesi iPad’leri.

Streamberry’ye hoş geldiniz: Netflix görsel ikizi, en kötü kabuslarınıza göre özelleştirildi. Lauren bildiriyor Netflix web sitesi açıyor “Black Mirror”dan kurgusal akış hizmetine dayanmaktadır. Bu notta, teknolojinin nasıl olduğu hakkında yazdığım parçayı kaçırmayın Netflix’in iş modelinin kilidini açtı (TC+).

Kuantum alemine sıçramak: Frederic, Microsoft’un beklediğini bildiriyor bir kuantum süper bilgisayarı inşa et 10 yıl içinde. Belki de bu yüzdendir o füzyon reaktörüne ihtiyaçları var?


TechCrunch düzeltme IRL’nizi alın. Başlangıçla ilgili her şeye kendinizi kaptırmak için bu Eylül ayında San Francisco’daki Disrupt 2023’te bize katılın. Manşet röportajlarından samimi yuvarlak masa toplantılarına, tıka basa dolu bir başlangıç ​​fuarına kadar, Disrupt’ta herkes için bir şeyler var. 11 Ağustos’a kadar kartınızı şimdi satın aldığınızda 600$’a kadar tasarruf edin ve STARTUPS promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın