97.1 milyon dolar: LeBron James NBA rekorunu kırıyor... Hayali gerçek olacak mı?

97.1 milyon dolar: LeBron James NBA rekorunu kırıyor… Hayali gerçek olacak mı?Los Angeles Lakers’ın yıldızı 37 yaşındaki LeBron James, takımıyla olan sözleşmesini uzatıyor. Lakers ile 2 senelik yeni kontrat için anlaşmaya varan LeBron James, iki yıl için 97.1 milyon Dolar kazanacak. Bu sözleşme LeBron James’i ligdeki ortalama 20 senelik kariyeri süresince 532 milyon dolar ile NBA tarihinin en yüksek kazanç meydana getiren oyuncusu konumuna getiriyor.

Bu sezon LeBron’un 44.5 milyon dolarlık kontratındaki son sezonu.

LeBron James, bu yeni sözleşme ile beraber kariyeri boyunca 532 milyon dolarla NBA tarihinin en yüksek hasılat meydana getiren oyuncusu konumuna geliyor. LeBron bu kategoride Kevin Durant’i geride bırakıyor .

HAYALİ OĞLUYLA OYNAMAK

James, oğlanları Bronny (17) veya Bryce James (15) NBA’e gelip ikisinden biriyle ustalaşmış olarak oynayana kadar formunun zirvesinde kalma umudunu koruyor.

Bu yılın başlarında kariyerinin son yılını oğluyla oynayarak koymak istediğini söylemişti .

Bronny James, Amerikan Lise Basketbol Ligi’nde forma giyiyor. 17 yaşındaki Bronny James, birtakım otoritelere göre oldukca kabiliyetli ve önümüzdeki yıl NBA draftına alınması umut ediliyor. Eğer Bronny James draft edilirse, LeBron James, NBA tarihinde oğlu ile aynı sezonda basketbol oynayan ilk oyuncu olarak tarihe geçecek.

Basketbol tarihinin en iyileri arasında gösterilen 37 yaşındaki LeBron James, gün geçtikçe rekorlarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Şubat ayında Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) düzgüsel sürem ve play-off’lar toplamında en çok sayı atan oyuncu rekorunu kıran James, martta ise NBA’de 30 bin sayı, 10 bin ribaunt ve 10 bin asist barajını geçen ilk oyuncu olarak ismini lig geçmişine yazdırmıştı.

Kariyerinde dörder NBA şampiyonluğu, finallerin ve sezonun en kıymetli oyuncusu ödülü (MVP) kazanan, 18 kez all-star seçilen tecrübeli basketbolcu şimdi yeni hayalinin ardında…

Resmen milyarder olan Lebron James çocukken öğrendiği ilk para dersini anlatıyor

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın