6 yaşlarında motor yarışlarına katılıyor

6 yaşlarında motor yarışlarına katılıyorAlmanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yaşayan 6 yaşındaki Kenan Yağcı, yeteneği ile görenleri şaşırtıyor.

Özel kabiliyetli evlatların kabul edilmiş olduğu bir okulda öğrenim kabul eden küçük yarışçı, Alman Otomobil Kulübü’nün ( ADAC ) düzenlediği yarışlarda yaşından büyük rakiplerine adeta kök söktürüyor. Yarışlara katılan tek Türk olan Yağcı, ileride dünyaca meşhur Türk motor yarışçısı Kenan Sofuoğlu benzer biçimde olmak istiyor. Yaşına karşın üstün zekaya haiz olan minik Kenan, motorun dışında arazi aracı olarak bilinen ATV de kullanıyor.

Minik yarışçı herkesi trafik kurallarına uymaya çağırarak, “Ben 6 yaşındayım. Özel yeteneklilerin eğitim görmüş olduğu bir okulda okuyorum. Bir yıldan beri motor sporu ile uğraşıyorum. Yaşımdan büyük yarışmacılar var. Bazen ben onları geçiyorum, bazıları hızlı motor kullanıyor. Önümüzdeki yarışlara da katılacağım. Sadece motor değil, ATV de kullanıyorum. Motoru ancak pistlerde kullanıyorum. İnsanlar trafik kurallarına uysunlar. İleride motor yarışçısı olmak isterim. Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu ağabeylerime buradan selam gönderiyorum” dedi.

“Tek Türk yarışçıydı. Oğlumla gurur duydum”

Baba Özkan Yağcı, oğlunun üstün yeteneklere sahip bulunduğunu ve bu yüzden de özel bir okulda tahsil görmeye başladığını belirterek, “10 sene önce Almanya’ya geldim. Oğlum bu sporu kendisi istedi. Daha önce ATV kullanıyordu. Daha sonra motor kullanmak istediğini söyledi. Ben de babası olarak bu sporun arkasındayım. Güzel şeyler olacağına inanıyorum. Geçen yıl güzel bir yarış sezonu geçirdik. Yaklaşık 3 yarışa katıldık. Antrenman yarışlarıydı bunlar. Bu yarışlarda yaş olarak en küçük yaşta Kenan vardı. Tek Türk yarışçıydı. Oğlumla gurur duydum. Almanya’da şöyle bir konum var. Sadece pistlerde yarış yapabiliyorsun. Dışarıdaki alanlarda bu yasak. Bunu dış alanlarda yapamıyoruz. Bize en yakın yarış alanı bir saat uzaklıkta. Her hafta sonu vaktim oldukca yardımcı vermeye çalışıyorum. Kenan şimdi yeni yarışlara hazırlanıyor. Gerçek yarış motorları var. Şimdiki gayemiz, antrenman yarışlarından sonra reel yarışlara katılmasını sağlayacağız. Oğlum, Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu’nu misal alıyor. Sürekli onların videolarını izliyor, onlara özeniyor. Gerçekten onlar da bizim gurur kaynaklarımız. Güzel şeyler paylaştılar, yarışlarını izliyoruz. İnşallah onlarla da tanışmak nasip olur Türkiye’de” ifadelerini kullandı.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın