2023 Dünya Ayı Disney ile Nasıl Kutlanır? – Dünyadan Haber

Disney’de, gelecek nesiller için daha sağlıklı bir gezegeni desteklemek için anlamlı adımlar atmaya kararlıyız. Çevresel ayak izimizi azaltarak, hayvan bakımı ve korunmasına yatırım yaparak ve eyleme ilham veren hikayeler anlatarak insanların, bitkilerin ve hayvanların ev diyebilecekleri sağlıklı bir yere sahip olmalarını sağlamak için uzun süredir devam eden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu toplu çabalar olarak bilinir Disney Gezegeni Mümkün— hepimiz için daha parlak, daha sürdürülebilir bir gelecek için olasılığı hayata geçiren ve iyimserliğe ilham veren somut eylemler.

Disney’in çeşitli dünyalarından yeni programlar ve tekliflerle Disney Olası Gezegen ruhunu kutlarken bu Dünya Ayı’nda bize katılın. Dönüm noktası yıldönümü kutlamaları ve anlayışlı hikaye anlatımından benzersiz dijital aktivasyonlara ve ilham verici yeni serilere kadar, bu yıl Disney ile Dünya Ayını ve Dünya Günü’nü anmanın yollarından bazıları şunlardır:

Disney’in Animal Kingdom Tema Parkı’nda İnovasyonun ve Korumanın 25. Yılını Kutlayın

Disney’in Animal Kingdom tema parkı, bu Dünya Günü’nde 25. yıl dönümünü kutlayacak. 1998’de açıldığından bu yana türünün tek örneği olan bu tema parkı, hayranlık uyandıran hayvan karşılaşmaları ve heyecan verici atraksiyonlar sunarak doğanın büyüsünü benimsemiştir. Disney’in Hayvanlar, Bilim ve Çevre ekibi, sınıfının en iyisi hayvan bakımının sağlanmasına öncülük ediyor, konukları doğayla buluşturuyor ve Disney’in arka bahçesinde ve ötesindeki vahşi yaşamı korumaya odaklanan bilimsel programlara katılıyor ve tüm bireyleri vahşi yaşam ve vahşi yaşam alanlarına özen göstermeye teşvik ediyor. günlük eylemler. Ve 1995’ten bu yana, Disney Koruma Fonu, vahşi yaşamı kurtarmak, eyleme ilham vermek ve gezegeni korumak için topluluklarla birlikte çalışan kuruluşları desteklemek için özel ekiplerimizin uzmanlığını ve 120 milyon dolardan fazlasını yönlendirdi.

Nisan ayında, yeni tatlı ve tuzlu ikramlar, özel ürünler, sınırlı süreli karakter gözlemleri ve girişte bir National Geographic fotoğraf noktası dahil olmak üzere Dünya Günü ve bu dönüm noktası kutlamalarına katılmanın bir dizi yeni yolu olacak. ikinci sezonunun onuruna park Disney Hayvan Krallığının Büyüsü Disney+’ta. Disneyland Resort’ta konuklar, 25 Nisan Salı gününe kadar Disney California Adventure Food & Wine Festival için Paradise Garden Grill’in tamamen bitki bazlı yeni menüsünden lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirler.

Ek olarak, Disney Parkları Blogu Ay boyunca, gezegenimizin hikayesini değiştirmek için nasıl harekete geçtiğimize dair en sevdiğimiz hikayelerden bazılarını paylaşarak Disney Planet Possible’ın ruhunu kutlayacağız. Önümüzdeki hafta Dünya Ayı blog devralmamızın bir parçası olarak bu hikayelerin ilkine göz atın ve daha fazlası tüm ay boyunca gelecek!

Keşfet Fillerin Sırları National Geographic ile

National Geographic keşfediyor Fillerin Sırları National Geographic’te 21 Nisan Cuma günü prömiyer yapacak dört bölümlük bir dizi ile. Tüm bölümler 22 Nisan Cumartesi günü Disney+ ve Hulu’da yayınlanacak. Akademi Ödüllü film yapımcısı ve National Geographic Explorer-at-Large James Cameron’dan bu dizi, fillerin stratejik düşüncesini, karmaşık duygularını ve sofistike dilini keşfetmek için Afrika’nın savanlarından Asya’nın kentsel manzaralarına kadar dünyayı dolaşıyor. benzersiz ve dinamik bir kültürü şekillendirmek. Akademi Ödüllü aktris Natalie Portman’ın anlattığı, ünlü National Geographic Kaşifi ve fil uzmanı Dr. Paula Kahumbu’nun yer aldığı dört bölümlük dizi, farklı fil ailelerinin olağanüstü yaşamlarını gözler önüne sermekle kalmıyor, aynı zamanda bize ne kadar benzediklerini de gözler önüne seriyor.

Disney/Nichole Sobecki için National Geographic

National Geographic’in amiral gemisi dergisinin çevrimiçi olarak ve şu adresteki uygulamada yayınlanacak olan Mayıs sayısı: natgeo.com/elephants 13 Nisan Perşembe günü ayrıca Asya filinin davranışlarına ve biyolojisine odaklanarak filleri keşfedecek ve insanların bu muhteşem hayvanlarla nasıl daha iyi bir arada yaşayabileceğine bir göz atacak. Ayrıca filler, Mayıs sayısının odak noktası olacak. Nat Geo Çocuklar dergiüç bölümlük National Geographic’te kulak misafiri oldum 11 Nisan Salı gününden itibaren ve sonraki iki Salı günü yayınlanacak olan ve çarpıcı bir National Geographic kitabına konu olan podcast dizisi, Fillerin Sırları—akan diziye eşlik eden—4 Nisan Salı günü yayınlanacak. Disneyland Resort’u ziyaret ederseniz, yeni diziden ilham alan Downtown Disney’deki gerçek boyutlu fil heykellerine ve Disney California Adventure Food & Wine’daki diğer sürprizlere göz atın. Festival.

Bu görkemli yaratıkların güzelliğini daha da kutlamak için National Geographic’in yaşam tarzı koleksiyonu, filler ve çevrelerindeki yaşam alanları temalı bahar koleksiyonunu ilk kez sunuyor. yakında alışverişDisney ve Disney Parks, koleksiyonda seçkin giysiler, bir taşıma çantası, bir koleksiyon rozeti ve bir fil peluşu bulunur. Her National Geographic ürünü satın alımı, dünyamızı keşif, araştırma ve eğitim yoluyla koruma ve aydınlatma çalışmalarında kâr amacı gütmeyen küresel National Geographic Society’nin desteklenmesine yardımcı olur. Daha fazlasını öğrenmek için ziyaret edin natgeo.com/info.

Disney+ “Earth Month” Koleksiyonundan Koruma ve Doğa Temalı İçeriğin Keyfini Çıkarın

Disney’de, daha sağlıklı bir gelecek inşa etmenin mümkün olanı hayal etmekle başladığına ve hikaye anlatımının bir dünya fark yaratma gücüne sahip olduğuna inanıyoruz. Ay boyunca, Disney+ tüm yıl boyunca hizmetten yararlanabileceğiniz “Earth Month” koleksiyonu aracılığıyla geniş koruma ve doğa temalı içerik kataloğunu öne çıkaracak. National Geographic ve Disneynature’ın yayın evi olan Disney+, izleyicilere çevrelerindeki dünyanın güzelliğini kutlama ve hepimiz için daha parlak bir gelecek sağlamak üzere topluluklarında eyleme geçirilebilir adımlar atma konusunda ilham veriyor. Ek olarak Fillerin Sırları“Earth Month” koleksiyonu bu yıl aşağıdakileri içeren yeni başlıklar ekleyecek: Afrika’da doğdu, Botsvana, Hindistan’ın Kayıp Dünyaları, Panter’in Yolu, Avcıların Gizli Yaşamı, DoğaüstüVe Vahşi Japonya Kar Maymunları.

“Okyanuslarımızı Harika Tutun” ve Avatardan Esinlenilen Kendi Okyanus Yaratığınızı Yaratın

Avatar: Suyun Yolu James Cameron duygu yüklü aksiyon-macera oyununda Pandora dünyasına geri dönerken yeni zirvelere ulaşıyor ve keşfedilmemiş derinlikleri keşfediyor. İlk filmdeki olaylardan on yıldan fazla bir süre sonra geçen bu nefes kesici film, Sully ailesinin hikayesini başlatıyor ve izleyicileri görkemli tulkun okyanusuyla tanıştırıyor.

tiyatro gösteriminin kutlanmasında Avatar: Suyun Yolu, Disney ve Avatar, The Nature Conservancy’yi (TNC) ve okyanuslarımızın 10 harika hayvanını ve yaşam alanlarını korumaya yönelik çalışmalarını desteklemek amacıyla okyanusların ve deniz yaşamının karşı karşıya olduğu zorluklara ilişkin farkındalığı artırmak için küresel “Okyanuslarımızı Muhteşem Tut” kampanyasını başlattı. Pandora’nın güzelliğine.

Kampanyanın bir parçası olarak hayranlar, Sanal Pandoran Okyanusu da dahil olmak üzere kutlama deneyimlerine katılmaya devam edebilir. Hayranlar, bu benzersiz dijital aktivasyon aracılığıyla Disney ve Avatar’ın şu andan 31 Temmuz 2023’e kadar “Okyanuslarımızı Harika Tutmalarına”, Avatar’dan ilham alan kendi okyanus yaratıklarını yaratarak yardımcı olabilir. Avatar.com/KeepOurOceansAmazing. Virtual Pandoran Ocean’da yaratılan her yaratık için Disney, kuruluşun 2030 yılına kadar okyanusun %10’unu koruma hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için TNC’ye 5 $ verecek. Avatar: The Way of Water artık dijital ortamda mevcut.

Daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışırken Disney’de yaptıklarımızdan heyecan duyuyoruz ve sadece Dünya Ayı boyunca değil, tüm yıl boyunca bir fark yaratmaya kararlıyız. Şirketin daha sağlıklı bir gezegeni destekleme çabaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: DisneyPlanetPossible.com.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın