111 adrese dev uyuşturucu operasyonuMersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın bizzat sevk ve idare etmiş olduğu operasyon öncesi, il genelindeki sokak satıcıları tek tek tespit edildi. Elde edilen bilgiler doğrultusunda bu sabah operasyon için düğmeye basıldı. Eğitim öğretim yılının başlamasına kısa süre kala sokak satıcılarına yönelik ‘temizleme-3’ ismi altında gerçekleştirilen operasyonda, il merkezinin yanı sıra 13 ilçede evvel belirlenen 111 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

Özel Harekat Şube Müdülüğüne bağlı ekiplerin de katılmış olduğu operasyona, helikopter ve dron ile havadan yardımcı verildi. Operasyonlarda evvel belirlenen adreslerde narkotik köpekleri vasıtasıyla arama yapılırken, oldukca oranda uyuşturucu ile birlikte 60 şüpheli gözaltına alındı.

Öte yandan Mersin Emniyet Müdürlüğünden verilen bilgiye nazaran, 2022 yılı içinde kentte düzenlenen operasyonlarda 3 bin 792 şüpheli yakalanırken, bu kişilerden 285’i tutuklandı. Son 6 ayda meydana getirilen operasyonlarda ise 1 ton uyuşturucu ele geçirildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın