1.5 yaşındaki kızıyla birlikte kaybolduBozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi’nde oturan 4 çocuk babası Bilal Balcı, dün sabah erken saatlerde balık avlamak için oğlu Muhammed Balcı (13) ile evden çıktı. Öğlen sonrası eve döndüğünde eşi Ümmü Balcı ve 1,5 yaşındaki evlatları Asel Balcı’nın evde olmadığını bulan Bilal Balcı, kapının önündeki aracını da göremeyince evindeki diğer çocuklarına annelerini sordu. Evde bulunan iki çocuk, annelerinin sabah kardeşleri Asel’i de yanına alarak gittiğini söyledi.

Mahallede eşini arayan ve bulamayan Bilal Balcı, durumu kardeşlerine bildirdi. Kardeşlerinden birisi Bilal Balcı’ya ilişkin pikapı Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı civarında park edilmiş vaziyette gördüğünü söylemiş oldu. Aracın bulunmuş olduğu yere giden yakınları, araçta kimsenin olmadığını görmüş oldu. Çevrede arama icra eden, Bozyazı ve Anamur Devlet Hastanelerine de bakan yakınları, anne ve bebeği bulamayınca durumu jandarmaya bildirdi. Bölgeye gelen jandarma ekipleri otomobilde incelemede bulunduktan sonra arama çalışması başlattı. Ekipler, kırsal bölgedeki mahallenin sahilinde, çevresindeki dere, mağara ve metruk yapılarda arama yaptı.

Eşi ve çocuğundan haber alamayan Bilal Balcı, “Sabah erken saatte balık avlamak için oğlum Muhammed ile evden çıktım. Ben evden çıktığımda eşim ve çocuklarım evde idi. Öğleden sonra eve geldiğimde eşimi göremedim. Baktım kapının önünde duran aracım da yok. Evde bulunan çocuklarıma sordum ‘Anneniz nerede?’ diye, evde bulunan iki çocuğum, ‘Annemiz sabah Asel’i alarak çıkıp gitti’ dediler. Durumu aile yakınlarıma bildirdim. Ağabeyim bana ilişik pikabı Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı civarında park edilmiş vaziyette gördüğünü söylemiş oldu. Çevreyi kontrol ettik rastlayamadık. Durumu jandarmaya bildirdim, arama emek harcaması başlatıldı. Şu ana kadar bir haber alamadık. İnşallah kötü bir şey olmamıştır. Eşimin ve çocuğumun biran önce bulunmasını istiyorum. Görenlerin insanlık adına Allah rızası için güvenlik güçlerine haber vermesini isterim” dedi.

Ümmü ve kızı Asel Balcı’yı arama emek harcamaları devam ediyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın