ysk cumhurbaşkanlığı imza son durum

ysk cumhurbaşkanlığı imza son durum bilgi90’dan bulabilirsiniz

Cumhurbaşkanlığı adaylığı imza sürecinde son durum! YSK paylaştı

Cumhurbaşkanlığı adaylığı imza sürecinde son durum! YSK paylaştı

YSK, 100 bin imza toplaması gereken 11 adayın topladığı imza sayısı hakkında son durumu paylaştı. Bugün akşam saatlerinde 100 bin imzaya ulaşan Sinan Oğan; Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin ardından dördüncü Cumhurbaşkanı adayı oldu. YSK seçim takvimine göre 100 bin imzalı cumhurbaşkanlığı adayları için 22 Mart’ta başlayan 100 bin imza maratonu, 27 Mart Pazartesi günü saat 20.00’ye kadar devam edecek.

YSK’dan alınan bilgiye göre adayların 5’inci günün sonunda topladığı güncel imza sayıları şu şekilde:

Muharrem İnce: 111 bin 305

Sinan Oğan: 107 bin 637

Muhammed Ali Fatih Erbakan: 69 bin 208 (Cumhur İttifakı’na katılarak adaylıktan çekildi)

Doğu Perinçek: 24 bin 563

Yakup Türkal: 2 bin 838

Erkan Trükten: 2 bin 33

Tevfik Ahmet Özal: 1361

İrfan Uzun: 1073

Halil Murat Ünver: 458

Hilmi Özden: 422

Davut Turan: 118

Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

Kim kaç imza aldı? Cumhurbaşkanı adaylığında son durum

Kim kaç imza aldı? Cumhurbaşkanı adaylığında son durum

Kim kaç imza aldı? Cumhurbaşkanı adaylığında son durum

YSK’ya başvurularını ileten 11 ismin cumhurbaşkanı adayı olma yarışında imza toplama süreci devam ediyor. İşte aday aday, 100 bin imza sürecinde son durum…

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza süreci devam ediyor. İl ve İlçe seçim kurullarında hafta sonu da adaylar için imza verilebiliyor.

27 Mart saat 20:00 öncesi adaylar 100 bin imzayı toplayarak Cumhurbaşkanlığı’na aday olmaya hak kazanmak istiyor. Yüksek Seçim Kurulu 

(YSK) internet sitesinde imza sürecine ilişkin bir ekran üzerinden bilgilendirme yapılıyor.

İşte 25 Mart saat 12:00 itibarıyla imza toplamada son durumlar…

Muharem İnce: 80 bin 641527
Sinan Oğan: 42 bin 314
Doğu Perinçek: 16 bin 936
Yakup Türkal: 2 bin 107
Erkan Trükten: Bin 165
Tevfik Ahmet Özal: 852
İrfan Uzun: 489
Halil Murat Ünver: 301
Hilmi Özden: 209
Davut Turan: 94

Cumhurbaşkanlığı yarışından, dün itibarıyla Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan çekildi.

Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

100 bin imza yarışında son durum: Turan 100’ü, Özal bini geçti

Dördüncü günde son durum: Hangi cumhurbaşkanı adayı kaç imza aldı?

Cumhurbaşkanı adayları imza sayıları (GÜNCEL) YSK cumhurbaşkanı adayları imza sayıları kaç oldu, 100 bin imza oldu mu?

Cumhurbaşkanı adayları imza sayıları (GÜNCEL) YSK cumhurbaşkanı adayları imza sayıları kaç oldu, 100 bin imza oldu mu?

Cumhurbaşkanı adayları imza sayıları! Cumhurbaşkanı adaylığı için imzalar verilmeye devam ederken vatandaşlar tarafından Muharrem İnce kaç imza oldu, Fatih Erbakan kaç imza oldu, Sinan Oğan kaç imza oldu, Doğu Perinçek kaç İmza topladı merak ediliyor. Peki, YSK cumhurbaşkanı adayları imza sayıları nereden takip edilir, canlı takip var mı, kaç oldu, 100 bin imza oldu mu? İşte, güncel cumhurbaşkanı adayları imza sayıları haberimizde…

Cumhurbaşkanı adaylığı imza sürecinde son durum:

YSK Başkanı Ahmet Yener, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarının imza süreçlerini YSK Başkanlığında anlık olarak takip edebilecekleri yeni bir bir uygulamanın hayata geçirildiğini bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, YSK Başkanlığında, 14 Mayıs seçimlerinde seçmenler tarafından gösterilecek cumhurbaşkanı adaylarının imza süreçlerini takipleri için oluşturulan salonda açıklamada bulundu.

Söz konusu adayların isimlerinin dün YSK tarafından ilan edildiğini anımsatan Yener, bu adayların 100 bin imza toplama sürecinin başladığını ve sürecin 27 Mart saat 20.00’ye kadar devam edeceğini dile getirdi. Adaylar ve temsilcilerinin, toplanan imzaları anlık olarak takip edebileceklerini belirten Yener, “Kurulun yeni uygulamasıyla il, ilçe bazında anlık olarak hangi adaya ne kadar imza verildiğinin ekranda anlık olarak takibi mümkündür. Mümkün olduğunca şeffaf, güvenilir bir ortam yaratmak amacıyla bu uygulamamız kapsamında, salonda isteyen adaylarımız ve temsilcilerimizin imza süreci sona erene kadar takip etme imkanları vardır.” ifadesini kullandı.

Yener, verilerin gün sonunda kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi. YSK’nin dün açıkladığı listeye göre Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan, Muharrem İnce, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal’ın cumhurbaşkanlığı adaylık başvuruları, kanunda aranan şartları taşıdıkları belirlendiğinden kabul edilmişti.

Seçmenler tarafından aday gösterilecek cumhurbaşkanı adayları için imza toplama süreci başladı. 11 adayın, 27 Mart’a kadar 100 bin imza toplaması gerekiyor.

Yazı kaynağı : www.haberler.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın