YouTube’un çevrimiçi oyunları denediği bildiriliyor

Google’dan yaklaşık altı ay sonra resmen kapatıldı bulut oyun hizmeti Stadia, şirketin benzer bir ürünü YouTube üzerinden piyasaya sürebileceği anlaşılıyor. Google’a ait video paylaşım platformunun, kullanıcılara masaüstünde YouTube web sitesi veya iOS ve Android cihazlar aracılığıyla YouTube uygulaması aracılığıyla oyun oynama olanağı sağlayabilecek bir çevrimiçi oyun teklifini test ettiği bildiriliyor.

tarafından bildirildiği gibi Wall Street Gazetesiteklif “Oynanabilir” olarak adlandırılacak ve oyuncuların tuğla katmanlarını parçalamak için zıplayan bir top kullandığı Stack Bounce gibi atari tarzı oyunları içerecek.

TechCrunch’a yapılan açıklamada, bir şirket sözcüsü deneyi doğrulamayı reddetti, ancak “Oyun, YouTube’da uzun süredir odak noktası oldu. Her zaman yeni özellikler deniyoruz ama şu anda duyuracak bir şeyimiz yok.”

Google başlangıçta bir duyuru yaptığında Blog yazısı Şirket, Eylül ayında Stadia’nın kapanacağını yazdı ve oyun hizmetine güç veren temel teknolojinin “Google’ın YouTube, Google Play ve Artırılmış Gerçeklik (AR) çabalarımız gibi diğer bölümlerine” uygulanabileceğini de ima etti.

YouTube, bu yeni oyun girişimiyle ilerleseydi, tahminimizce Google, Stadia için geliştirdiği kodu yeniden kullanırdı.

Stadyum başlattı 2019’da ve kullanıcıların oyunları bir konsola indirmek yerine doğrudan buluttan oynamasına izin verin. Ayrıca YouTube’da adlı bir özelliği vardı. Kalabalık Seçimi, içerik oluşturucuların Stadia’da oynadıkları bir oyunu canlı yayınlayabildikleri ve izleyicilerin sohbet bölümünde anketleri yanıtlamasına izin verebildiği yer. Ancak hizmet, yeterli oyuncuya ulaşmakta zorlandı ve bu yılın Ocak ayında kapandı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın