youtube da en çok izlenen içerikler

youtube da en çok izlenen içerikler bilgi90’dan bulabilirsiniz

En çok görüntülenen YouTube videoları listesi

Bu liste en çok izlenen YouTube videolarını göstermektedir. YouTube istatistiklerine göre tüm zamanların en çok izlenen 30 videosu listelenmiştir. Listedeki veriler 26 Temmuz 2020 tarihine ait resmi rakamlara dayanmaktadır. 1 milyardan fazla izlenmeye sahip 70 adet video bulunmaktadır. Katy Perry (Roar, Dark Horse), Taylor Swift (Blank Space, Shake It Off, Bad Blood) listede ilk 40 arasında en fazla video bulunduran şarkıcılardır.[1] Taylor Swift ve Justin Bieber ilk 40’ta 3 videosu birden bulunan sanatçılardır.

1 milyar görüntülenme sayısına en kısa sürede ulaşan 5 video; “Hello” (88 gün), “Despacito” (97 gün), “Shape of You (97 gün), “Sorry” (137 gün), “Chantaje” (140 gün).[2][3]

2 milyar görüntülenme sayısına en kısa sürede ulaşan 5 video; “Despacito” (154 gün), “Sorry” (394 gün), “See You Again” (515 gün), “Hello” (620 gün), “Gangnam Style” (684 gün).

3 milyar görüntülenme sayına ulaşan ilk 2 video; “Despacito” (204 gün), “See You Again” (854 gün).

Videolar[değiştir | kaynağı değiştir]

Tüm zamanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Tarihinde en çok görüntülenen videolar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ekim 2005’ten bu yana en çok görüntülenen 30 videoyu gösterir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

Youtube’da En Çok İzlenen Video Türleri

Youtube’da En Çok İzlenen Video Türleri

Dilerseniz;

7/24 Müşteri Destek Hattı

0850 811 08 20

telefonumuzdan

bize ulaşabilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.ticimax.com

En Çok İzlenen YouTube Video Türleri Nelerdir?

En Çok İzlenen YouTube Video Türleri Nelerdir?

YouTube, günümüzde en çok ziyaret edilen web siteleri arasındadır. YouTube bireysel, kurumsal olarak video üretilebilen platformdur. YouTube videolarının fazla izlenmesi ve gelir sağlaması YouTube’u meslek haline dönüştürmüştür. YouTube üzerinde video yayınlamak ve oradan gelir sağlamak oldukça popüler hale geldi. YouTube algoritması içerisinde gelir sağlamak için en az 4000 saat izlenme ve 1000 aboneye sahip olunması gerekir. YouTube kanalı açmak isteyenler veya YouTube kanalınızı geliştirmek için en çok izlenen YouTube videosu türleri nelerdir? Turkey Video Network olarak hazırladığımız bu yazımızda en çok izlenen YouTube videosu içeriklerine anlatacağız.

YouTube kanalınızda videolar yayınlamak istediğinizde en fazla izlenen YouTube içeriklerinin yanında, YouTube videosu SEO ayarlarını yapmayı, küçük resim kullanmayı ve kaliteli video düzenlemesi yapmayı unutmayın. Kaliteli ve akıcı içerikler izleyicilerin videolarınızda daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.

En çok izlenen YouTube videosu içeriklerinde ilk sırada ürün incelemesi yer alıyor. Yeni bir ürün almak veya alacağı ürünler arasında kararsız kalanlar bu tür içerikleri izlemektedir. Ürün incelemesi yapılan YouTube videolarında ürünler detaylı ve samimi bir şekilde anlatılır. İzleyiciler, ürün almadan önce bu videolar sayesinde bilgi edinir veya yeni ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu alanda kişisel markanızı geliştirebilir, ürün sponsorlukları alabilirsiniz.

YouTube içeriklerinin içerisinde yorum videoları oldukça izlenmektedir. Belirli bir kitleye hitap eden veya yüksek takipçiye sahip olan Youtube kanalları için yorum videoları yüksek izlenmeleri beraberinde getirmektedir. Bunun sebebi kullanıcıların, YouTube videosu içerik üreticilerin güncel bir haber veya konu hakkındaki yorumlarını merak etmesidir.

Nasıl yapılır videoları, bir yemeğin, bir işin veya herhangi bir görevin nasıl yapıldığını adım adım anlatan video içeriğidir. Nasıl yapılır YouTube videoları, herhangi bir alanda olabilir. Yeni kanal açmak isteyenler veya kanalını büyütmek isteyenler için tercih edilebilir. Basit veya profesyonel içerikler çıkarılabilecek bir içerik türüdür. Yapabildiğiniz işler sizlere basit gelebilir fakat bilmeyen kişiler videolarınızı açıp izleyecektir.

Vlog videoları, gerçek zamanlı deneyimleri anlatmanın en güzel yollarından bir tanesidir. Vlog videolarında evinizi, tatilinizi veya rutin bir gününüzü anlatabilirsiniz. Bu videolar ile yüksek etkileşim alabilir, izleyicilerin tavsiyelerine göre kendinize yeni video içerik fikirleri edinebilirsiniz. Belirli bir izleyici kitlesine sahip olduğunuzda izleyiciler, nasıl çalıştığınızı, evinizi merak edeceklerdir. Farklı bir konsepte içerik üretiyor olsanız dahi Vlog’lar çekebilirsiniz.

YouTube üzerinde para kazanmak veya izleyicilerle etkileşim içerisinde kalmak için soru cevap içerikleri popülerdir. YouTube algoritması için izlenme, takipçi ve etkileşim oldukça önemlidir. YouTube videolarında izleyicilerinizin merak ettiklerini, akıllara takılan soruları cevaplamak için soru cevap içerikleri yapılabilir. İzleyiciler, sorularının cevaplandığını gördüğü zaman sizin videolarınıza ilgi göstereceklerdir.

Komedi, sadece ünlü komedyenlerin yaptığı bir dal değildir. YouTube videosu izleyenler keyifli vakit geçirmek için izlerler. Komedi alanında ilerlemek istiyor veya eğlenceli komik YouTube videoları çekebileceğinizi düşünüyorsanız bu alanda içerikler üretebilirsiniz. Stresten uzaklaşmak için izleyiciler bu tür içerikleri takip ediyorlar. YouTube videoları izleyen kitle çok fazla olduğu için komik içeriklerinizi izleyenler mutlaka olacaktır.

Tepki videoları, yayıncıların ve video içerik üreticilerin sıklıkla yaptığı bir içerik türüdür. Kullanıcılar, YouTube videolarını üreten markaların veya kişilerin düşüncelerini merak etmektedir. Challenge videolarıyla beraber oldukça popüler olan bu video türü yüksek izlenme alabilir. En çok bilinen Tepkikolik kanalına benzer herhangi bir konuda tepki videosu çekilebilir.

Oyun videoları, YouTube videolarının çok izlenmesini sağlayabilir. Güncel oyunları merak eden oyun severler bu videoları çok sevmektedir. Oyun videolarının çok izlenmesinin bir diğer sebebi, oyun oynamak için izleyenlerin bilgisayar, telefon veya konsol sistemlerinin yetersiz olmasıdır. Sohbet ederek, eğlenceli oyun videoları üretirseniz yüksek izlenme alabilirsiniz. YouTube trendlerine giren oyunları inceleyebilir, güncel oyunları takip edebilir ve bu oyunları oynarken YouTube videoları üretebilirsiniz. Sadece oyun oynayarak videolar çekmek istemiyorsanız dahi oyunlar hakkında inceleme videosu çekebilirsiniz.

YouTube izleyenler bir konu hakkında insanların yorumunu merak etmektedir. Bir mikrofon ve kamera ile çekilebilen bu içerikte insanların düşüncelerini soru sorarak yayınlayabilirsiniz. İlgi çekici veya komik sorularla izleyicilerin ilgisini çekebilirsiniz. Videolarınızı çektikten sonra güzel bir kurgu ile izleyicilerinize sunabilirsiniz.

YouTube içerisinde en çok izlenme alan müzik videolarıdır. Amatör ve profesyonel olarak çekilen YouTube videoları milyonlarca hatta milyarlarca izlenmeleri yakalamaktadır. Müzikle ilgileniyorsanız, amatör de olsa içerikler üretebilir, müzik hakkında bilgiler de verebilirsiniz. Düzenli olarak içerik üretip, yeni ekipmanlar edinerek amatörlükten profesyonelliğe adım atabilirsiniz. YouTube kanalınızı attığınız videolar ile kendinizin veya grubunuzun reklamını yapabilirsiniz.

YouTube, işletmelerin, markaların veya bir alanda uzman kişilerin profesyonel olarak eğitim verebileceği bir platformdur. Aynı zamanda eğitim videoların gelirleri oldukça yüksektir. Bir alanda deneyime veya profesyonelliğe sahipseniz izleyicilere eğitim videoları yayınlayabilirsiniz. YouTube artık bir okul haline geldi, kaliteli içerik üreten video üreticileri sayesinde Google’dan sonra en çok arama yapılan web sitesi haline geldi. Alanınız ne olursa olsun eğitim videoları sayesinde kaliteli bir kitleye hitap edebilirsiniz.

Spor yapıyorsanız veya bu alana ilginiz varsa spor içerikleri üretmek size uygun olabilir. Spor kanalları, yeni başlayan veya spor alanında kendini geliştirmek isteyen izleyicilere ulaşabilir. Spor videoları içerikleri birçok farklı spor dalında çekilebilir. Futbol, basketbol gibi popüler spor dallarının yanında ilginç ve az bilinen spor içerikleri üretebilir ve fazla izlenme alabilirsiniz.

Deneyimleri anlatma, bilgilendirme yapmak için hikâye anlatma içerikleri üretebilirsiniz. YouTube videoları içerisinde, başınızdan geçen ilginç veya komik hikayeleri akıcı bir şekilde anlatabilirsiniz. Hikayelerin basit bile olması insanlara bir şeyler katacaktır ve insanların ilgisini çekecektir. Samimi hikâye anlatma videoları, yüksek izlenmenizi sağlayabilir ve en çok izlenen içerikler arasında yerini almaktadır.

Challenge videoları, trendlere girmeyi başaran ve popülerliği devam eden bir içerik çeşididir. Mücadele ruhunuzu yansıtan bu içerikler ile farklı YouTube kanallarıyla etkileşim sağlayabilirsiniz. Tek olarak veya ekip olarak bu içerikler çekilebilmektedir. Bu içerik türünde her alanda video çekebilir ve kullanıcılarınıza keyifli ve eğlenceli içerikler üretebilirsiniz.

ASMR son zamanlarda tüm dünyada üretilen video içerik türüdür. ASMR, omurga karıncalanması ve beyin mesajı şeklinde adlandırılır, Endorfin sağlayıcı, rahatlatıcı etkiye sahip bir ses türüdür. Bu video türü, uyumak veya rahatlamak için izleyicilerin sevdiği bir video çeşididir. Fazla izlenmek için kaliteli bir ses çıkışı sağlayan bir mikrofon ile ASMR videoları çekebilirsiniz.

Belgesel, YouTube kanalları içerisinde kaliteli içerik üretilebilen bir konseptir. Birçok alanda belgesel videoları çekilebilir ve kaliteli belgeseller çok izlenmektedir. YouTube içerisinde birçok içerik türü bulunmaktadır. Zaman harcayarak kaliteli belgeseller hazırlayıp YouTube’ a atarsanız yüksek izlenmelere ulaşabilirsiniz.

Turkey Video Network olarak hazırladığımız bu yazımızda, yeni başlayanlar veya YouTube kanalını büyütmek isteyenler için en çok izlenen YouTube video türleri nelerdir, sorusuna yanıt verdik. Sizler de bu içerikler ile YouTube kanalınızı geliştirebilir ve daha çok izlenmelere ulaşabilirsiniz.

Yazı kaynağı : turkeyvideonetwork.com

YouTube’da en çok izlenen video türleri

YouTube'da en çok izlenen video türleri

YouTube’de en çok izlenen videolar nasıl üretilir, en çok hangi videolar izleniyor sorusu merak ediliyor. Eğer YouTube kanalı açma fikriniz varsa gelin bu yazıya bir göz atın.

Her geçen gün YouTube kanalı açan ve içerik giren kişilerin sayısı artıyor. Fakat her video öyle sanıldığı gibi bir anda çokça izlenmiyor. Bunun için tüketiciye belli konuları sunmak gerekiyor.

Peki, en çok izlenen videolar hangileri?

Ürün inceleme videoları

Bu konuların en başında ürün inceleme videoları geliyor. Yapılan bir araştırmaya göre her 10 kişiden 6’sı bu videoları merak ediyor. Özellikle teknoloji meraklılarının tercih ettiği ürün inceleme videoları çok tutuyor. Çünkü insanlar bir ürün almadan önce onun hakkında araştırma yapmak, incelemek istiyor. Bunun için ürün inceleme videoları ön plana çıkıyor.

Nasıl yapılır sorusuna cevap veren videolar

YouTube’de en çok izlenen videoların arasında, nasıl yapılır sorusunun cevap bulduğu videolar yer alıyor. Kek mi yapmak istiyorsunuz, hemen tarifiyle hazır bir video işinizi görecek. Bu en basit örnek. Bisiklet tamir etmekten tutun da dikişe kadar… Hayatımızda nasıl yapılır sorusunun cevapları YouTube’de en çok izlenenler arasında.

Makyaj kanalları

Neredeyse herkesin merak ettiği makyaj videoları YouTube’de tercih ediliyor. Tabii herkes merak ettiği  ve çoğu kişi de yaptığı için öne çıkmak adına farklı bir şeyler yapmak gerekiyor. Eğer yeteneğiniz varsa ünlülere makyajla  benzeme videosu çekebilirsiniz. Ya da kanalınıza konuk alıp makyaj yapabilirsiniz.

Oyun videoları

YouTube, özellikle çocuk ve genç nesil tarafından tercih ediliyor. Yaş aralığı biraz daha küçük olduğu için onlara özel içerik üretmek gerekiyor. Özellikle oyun videoları belli yaşta bireyler için tercih edilen bir alan. Oyunun detayları oyun oynarken nelere dikkat edilmesi gerektiğine kadar ürettiğiniz içerik size fazlasıyla abone kazandıracak.

Tavsiye videoları

Genellikle Instagram’dan yapılsa da bu alanda da tavsiye videoları çok tutuyor. Özellikle gezelim öğrenelim tarzı kanallar gezginler için iyi bir örnek sunuyor. Örneğin, şu dönemde Bozcaada’ya gitmeye karar verdiniz YouTube’de bu yerle ilgili bilgi almak istediğiniz zaman birçok gezgin videoları çıkıyor. Hem gidecek olanlar için fikir veriyor hem de gidemeyenler için gezip göstermiş oluyor. Özellikle yurt dışı videoları bu konuda ideal izlenme oranı veriyor.

Eğitim videoları

Herkese hitap etmese de sürekliliği olduğu için bu alanda uzmanlaşmış kişilerin videoları çok izleniyor. Matematik derslerinden tutun da dil eğitimine kadar birçok içerik videosuna ulaşabileceğiniz bu alanda öne çıkmanın yolu ise tavsiye. Öğrenciler arasında bir kere duyulduğunuz zaman artık sürekli tercih edilir hale gelirsiniz.

Her işte olduğu gibi YouTube’de de para kazanmak, belli bir seviyeye gelmek istiyorsanız, yeni içerikler üretmeniz, kullanıcıya hitap eden başlıklar bulmanız gerekiyor.

Yazı kaynağı : www.paradurumu.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın