yhgm saglik gov tr sürekli işçi 2023

rent a car 34

yhgm saglik gov tr sürekli işçi 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı kura çekimi ne zaman 2023? İşte son başvuru tarihi

Sağlık Bakanlığı 10.900 sürekli işçi alımı kura çekim tarihi açıklandı: İşte işkur kura çekim tarihi 2023

SAĞLIK BAKANLIĞI 2. İŞÇİ ALIMI KURA TAKVİMİ 2023: Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI 2. İŞÇİ ALIMI KURA TAKVİMİ 2023: Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 işçi alımı için kura tarihleri açıklandı. İŞKUR ve ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilecek 31 bin 600 sözleşmeli personel alımına ilişkin ilan, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, KPSS ile 6 bin 69 hemşire, bin 530 ebe, bin 494 sağlık lisansiyeri, 798 sağlık teknisyeni ve 21 bin 709 sağlık teknikeri olmak üzere, toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli ve ayrıca 10 bin 900 sürekli işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Koca, başvuru kılavuzlarının İŞKUR’a ve tercih kılavuzunun ise hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildiğini açıklamıştı. 22-27 Mart tarihlerinde 2. işçi alımı için başvurular tamamlandı. 10 bin 900 personel alımı için branş ve kontenjan dağılımı ise belli olmuştu. Peki, Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 işçi alımı kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI 2. İŞÇİ ALIMI KURA TAKVİMİ 2023

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde taşra ve merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 42 bin 500 personel alımının yapılacağını açıklamış ve “Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42.500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanlığı 2. işçi alımı başvuru kılavuzu İŞKUR ile paylaşıldı. Tercih kılavuzu ise hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi.

Adaylar başvurularını 22-27 Mart 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) ‘esube.iskur.gov.tr‘ adresi üzerinden tamamladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanıyla atanacak 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

İlana göre, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2023/5 Tercih Kılavuzu ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacak.

Sağlık Bakanlığı, başvuruların tamamlanmasının ardından kura çekim takvimi ile ilgili, “İşçi alım başvuruları İŞKUR tarafından tamamlanmış olup, kura çekimi 25-26 Nisan arasında Bakanlığımızca Noter huzurunda yapılacaktır.” açıklaması yapıldı.

Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecek.

10 bin 900 işçi alımı için kuralar Ankara’da noter huzurunda, sabah 09:00’da çekilmeye başlanacak ve saat 18:00’de sona erecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI 10 BİN 900 İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar tercihlerini 28 Mart 2023 – 03 Nisan 2023 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecek.

İlan edilen kadrolara noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecek. Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacak. Atamaları yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecek. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacak.

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenler (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç); atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanlar; göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanlar; İşletme Toplu İş Sözleşmesinin 15 inci maddesi gereğince bir aylık deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenler ile deneme süresinde sözleşmesini feshedenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Sağlık Bakanlığı’nda daha önce yapılan işçi alımı sürecinde kura çekimi sonuçları, kura tarihinin akşam saatlerinde açıklanmıştı. Önceki kura çekimleri baz alındığında 10 bin 900 işçi alımı kura çekimi sonuçlarının 25 26 Nisan tarihlerinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar https://yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinden yayınlanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURA SONUCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI

4 bin 958 temizlik görevlisi

3 bin 386 güvenlik görevlisi (silahsız)

747 klinik destek elemanı (hastane)

520 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi

279 elektrikçi

195 inşaat boyacısı

130 marangoz

277 ısıtma ve sıhhi tesisatçı

258 bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elamanı

150 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı

Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

Sağlık Bakanlığı temizlik işçisi sözlü mülakat sınavı 2023 ne zaman? Sürekli işçi alımı mülakatına katılacakların isimleri!

Sağlık Bakanlığı temizlik işçisi sözlü mülakat sınavı 2023 ne zaman? Sürekli işçi alımı mülakatına katılacakların isimleri!

Sağlık Bakanlığı temizlik işçisi sözlü mülakat sınavı 2023 ne zaman? Sürekli işçi alımı mülakatına katılacakların isimleri!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak olan temizlik işçisi mülakat sınavı tarihi belli oldu. İhtiyaç duyulan temizlik hizmetleri meslek alanında 12 (oniki) sürekli işçi kadrosu için başvuruları daha önce alınan ve mülakat sınavı deprem nedeniyle ertelenen sınav için duyuru yayınlandı. Peki, Sağlık Bakanlığı temizlik işçisi mülakat sınavı ne zaman? İşte Sağlık Bakanlığı işçi alımı mülakatına katılacakların isim listeleri…

Sağlık Bakanlığı’nın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, eski hükümlü/TMY kapsamında başvuruları alınan adayların sözlü mülakata alınacağı tarih açıklandı. 9 Şubat 2023 tarihinde yapılması planlanan ancak Kahramanmaraş depremi nedeniyle ileri bir tarihe alınan söz konusu sınav bu ay yapılacak. Sınava katılacak adayın listesi yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden sorgulanabilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK İŞÇİSİ MÜLAKAT SINAVI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre işçi alımı mülakat sınavları 24 Mart 2023 tarihinde Ankara’da gerçekleşecek.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bakanlığımız merkez teşkilatında 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde ihtiyaç duyulan temizlik hizmetleri meslek alanında istihdam edilmek üzere 12 (oniki) sürekli işçi kadrosu için yapılacak olan ve 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen sözlü sınav 24 Mart 2023 tarihinde “T.C. Sağlık Bakanlığı Üniversiteler Mahallesi 6001. Cadde No: 9 – 06800 Çankaya/ANKARA” adresinde yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI İLGİLİ DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN!

SINAVA KATILACAKLARIN İSİM LİSTELERİ

Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın