Yeni European+LatAm VC fonu Boost Capital Partners, oyun düzeyinde UX ile startup’ları hedefliyor

rent a car 34

Sermaye Ortaklarını Artırın kullanıcı deneyimine odaklanan girişimlere odaklanmayı amaçlayan yeni bir Avrupa + LatAm VC fonunun adıdır.

Londra merkezli VC, 40 milyon dolarlık bir hedefle 35 milyon dolarlık ilk kapanışına ulaştı. tarafından kurulmuştur Alvaro Alvarez del RioDeliveroo, Supercell, Zencargo, Hutch Games ve Tenor dahil olmak üzere tohum aşamasında veya öncesinde yaklaşık 100 şirkete destek vermiştir. Alvarez del Rio, “ürünlere oyun deneyimi” getirebilecek şirketler aramayı ve bu tür şirketlerin ürünlere yansıtabileceği verimli bir etkileşim çemberi yaratmayı planladığını söylüyor. Daha önce Swordfish Investments’ta ve oyun devi Supercell’i destekleyen Initial Capital’de ortak olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir e-posta alışverişi üzerinden TechCrunch’a konuşan Alvarez del Rio şunları söyledi: “Gerçek ekonomi endüstrilerini dijitalleştiren kurucuların yaşamları iyileştirmek için oyun seviyesinde kullanıcı deneyimleri (kullanıcı tabanları edinme, ilgi çekme, elde tutma ve bunlardan para kazanma) oluşturmalarına yardımcı olmak için bir fon oluşturmaya karar verdim. ve daha iyi sonuçlar elde edin.”

Ignacio Monereo ve Pablo Morenes diğer ortaklar ve Google, Meta ve Blackstone gibi şirketlerde geçmişleri var.

Boost, başlangıç ​​bilet boyutları 750.000$’a kadar olan tohum öncesi ve tohum şirketlerine yatırım yapmayı ve ayrıca sonraki turlara katılmayı planlıyor. Başlıca sektörleri arasında sağlık, zindelik, eğitim, sürdürülebilirlik, eğlence ve finans yer alacak ve şimdiye kadar Howbout, Volta, Krew, Together’ı destekledi. Kozmik Salon, Pulppo ve Stitch.

Boost Capital Partners’ın diğer ortakları Pablo Morenés ve Ignacio Monereo’dur.

Boost Capital’den önce Morenés, Algebris Investments’ta portföy analisti, Blackstone M&A ortağı ve Credit Suisse’de yatırım bankacılığı analistiydi. Monereo daha önce Google ve Meta’da görev almıştır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın