yağmur nedeniyle okullar tatil mi

yağmur nedeniyle okullar tatil mi bilgi90’dan bulabilirsiniz

Yağmur nedeniyle okullar tatil mi? Bugün (28 Mart) okul var mı? Şiddetli yağmur etkisini gösteriyor!

Yağmur nedeniyle okullar tatil mi? Bugün (28 Mart) okul var mı? Şiddetli yağmur etkisini gösteriyor!

28 MART YAĞMUR NEDENİYLE OKULLAR TATİL Mİ?

28 Mart Salı günü başta İstanbul olmak üzere birçok ilde ve ilçede şiddetli yağmur etkili oldu. Yağmur nedeniyle okulların tatil edilip edilmediği merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili henüz herhangi bir ilde tatil kararı alınmadı.

Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

Okullar Tatil Olacak Mı

Bir ilimizde yağmur nedeniyle okullar tatil edildi

Mersin’de şiddetli yağmur: Okullar tatil edildi – Yeni Akit

Mersin'de şiddetli yağmur: Okullar tatil edildi - Yeni Akit

Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.

Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

Yüklenme süresi 0.0109 sn.

Yazı kaynağı : m.yeniakit.com.tr

Adana'da Okullar Tatil

İstanbul’da şiddetli yağmur nedeniyle okullar tatil

İstanbul'da şiddetli yağmur nedeniyle okullar tatil

İstanbul Valiliği ayrıca sağanak yağış öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artıracak, özürlü kamu görevlileri idari izinli saydı…

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün yazısı gereğince; İlimizde halen aralıkla devam eden sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak yarın öğle saatlerine kadar şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek muhtemel olumsuzluklara karşı 07/06/2010 Pazartesi günü her tür ve derecedeki yaygın ve örgün eğitim kurumları saat 12:00 itibariyle 1 gün tatil edilmiştir”

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün 07.06.2010 tarihli meteorolojik uyarasında ilimizde halen aralıklarla devam eden sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetin artırarak yarın öğle satlerine kadar şiddetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlara neden olacağının tahmin edildiği bildirilmektedir.

Meydana gelebilecek muhtemel olumsuzluklara karşı valiliğimiz koordinasyonunda Kamu Kurum ve Kuruluşları teyakkuz halindedir. Ayrıca özürlü kamu personelleri bugün idari izinli sayılacaktır”

Öğrenciler yine mağdur olabilir

İlk ve orta dereceli okullar saat 12:00 itibari ile tatil edildi fakat bazı okullar kendilerine daha bir emir ulaşmadığı için öğrencileri evlerine gönderemiyor… Eğer beklenen yağmur öğrenciler evlerine gönderilmeden gelirse büyük bir mağduriyet söz konusu olabilir…

METEOROLOJİDEN UYARI

İstanbul’un her iki yakası ile Marmara, Batı Karadeniz ve Ege Bölgesi’nin iç kesimlerinde bu sabahtan itibaren kuvvetli yağış bekleniyor.Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; bu sabah saat 06.00 ile yarın 05.00 arasında Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Düzce ve İstanbul’un Anadolu yakasında çok kuvvetli ve aşırı yağış, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve İstanbul’un Avrupa yakasında kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.Açıklamada, lokal su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, lokal dolu yağışı gibi muhtemel risklere karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

YAĞIŞLAR ARTACAK, ÖZEL ARAÇLARINIZLA YOLA ÇIKMAYIN

İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetini arttıracağını ve yarın öğle saatlerine kadar devam edeciğini bildirdi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün İstanbul’da halen aralıklarla devam eden sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetini artıracağı, yarın öğle saatlerine kadar şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, meydana gelebilecek muhtemel olumsuzluklara karşı İstanbul Valiliği koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarının teyakkuz halinde olduğu ve engelli kamu personelinin bugün idari izinli sayıldığı kaydedildi.

Vatandaşların, “Konumu gereği, taşkınlara karşı riskli durumda bulunan ve daha önce ev ve iş yerlerinde su baskınına maruz kalanların duyarlı olmaları”, “Su tahliye kanalları veya derelere yakın yerlerde araçlarını park etmemeleri ve malzeme bırakmamaları”, “Yağış sırasında zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları ve toplu taşıma araçlarını kullanmaları”, “Zorunlu olarak özel araçlarıyla trafiğe çıkmadan önce hava ve yol durumu ile ilgili haberleri takip etmeleri”, “Riskli bölgelerdeki bodrum katlarında faaliyet gösteren iş yerlerine malzeme bırakılmaması ve çalışma yapılmaması” istendi.

PENDİK’TE YAĞIŞ SERALARI VURDU KÖYLÜ PERİŞAN

Dün geceden beri etkili olan yağış nedeniyle dereler taştı. Pendik Göçbeyli köyünde dere taşması sonucu onlarca sera sular altında kaldı. Mahsülleri sular altında kalan köylüler üzgün

Sağanak yağış İstanbul’un Anadolu yakasında daha etkili oluyor. Pendik Göçbeyli köyünde yatağına sığmayan dere suları onlarca serayı bastı. Tamamına yakınının seracılıktan geçindiği yaklaşık 300 haneli köyde seraları sular altında kalanlar emeklerinin boşa gitmesi nedeniyle üzüntülü. Dere yatağından taşan sular büyük bölümü salatalık ekili olan seraları bastı. Zarara uğrayanlar seraları banka kredisiyle çeverdiklerini bu nedenle çifte yıkım yaşadıklarını söyledi. Köy muhtarı Ali İhsan Hünük, “Bu zamana kadar böylesi bir yağış görmedik, bütün seralar su altında kaldı. Köyümüzde şu an için yaklaşık 1 milyon TL’lık zarar var” dedi. Banka kredisi çeken sera sahibi Ömer Güzelbey de, “Bankadan 20 bin TL çektim, salatalık yetiştirmeye çalışıyoruz. Fakat artık bu mahsul heba oldu. Burdan yetkililere sesleniyoruz bize yardımcı olsunlar” diye konuştu. Kendi kullandığı traktörle serasına giden bir kadında diğer köylüler gibi yetkililerden yardım isteyerek zararlarının çok büyük olduğunu söyledi. Köyün hemen her yerinde aynı manzaralar yaşanırken bazı sera sahipleri sular altında kalan seralardaki mahsulleri koparıp kameraya göstererek yardım istediler. Suların çekilmesine rağmen bazı yerlerde hala diz boyuna varan sel suları ve akımı bir hayli hızlı olar dere yatağı köylüleri kara kara düşündürmeye devam etti. Felaketin boyutları sel sularının tamamen çekildiği bazı seralarda daha net görülürken, içinde mahsul olması gereken seraların çamur deryasına döndüğü görüldü.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ YALOVA’DA YOL ÇÖKERTTİ

YALOVA’nın Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, şiddetli yağışın ardından iki sokağın yolu ortadaki inşaat çukuruna doğru çöktü. Ulaşıma kapanan bölgedeki doğalgaz kesilerek, önlem alındı.Yalova Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Katip ve Arslan sokaklarının yolları, iki günden beri devam eden şiddetli yağmur nedeniyle tam ortalarında kalan, inşaat için kazılan temel çukuruna kaydı. Meydana gelen toprak kaymasının ardından, inşaat alanının her iki tarafında bulunan sokak yolları da hasar gördü. Ulaşıma kapanan sokakta ikamet eden mahalleliler ise endişelerini dile getirdi.Toprak kayması yaşanan alana gelen Armagaz yetkilileri ise olası bir afete karşı bölgenin doğalgazını kesti. İnşaat çalışanları alanda çalışma başlattı.

Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın