Unshackled Ventures, göçmen kuruculara yatırım yapmak için 35 milyon dolar daha güvence altına aldı

Zorlu bir kaynak yaratma ortamına rağmen, tezlerini kanıtlayabilen girişim fonları, sınırlı ortaklardan ilgi görmeye devam ediyor.

Zincirsiz Girişimler göçmen kuruculara tohum öncesi yatırımlara yönelik 35 milyon dolarlık sermaye taahhüdü ile üçüncüsü olan yeni bir fonu kapatan en son risk sermayesi şirketidir. uzun zaman oldu TechCrunch şirketin profilini çıkardığından beri, Manan Mehta ve Nitin Pachisia tarafından kuruldu ve oğlan firma meşguldü. Unshackled Ventures, 80 şirkete 35 milyon doların üzerinde dağıtım yapmanın yanı sıra, 200’den fazla kurucuya vize sponsorluğu, göçmenlik desteği ve kaynakları sağladı.

Pachisia, ikinci fonun duyurulduğu 2019 yılına kıyasla bugünkü kaynak yaratma ortamından bahsederken, önceki fonların her biri için yaklaşık altı aya kıyasla üçüncü fon için sermaye sağlamanın 18 ay sürdüğünü söyledi. Mehta ile birlikte LP’lerle konuşmaya başladıktan sonra ortamın yaklaşık yarısında değiştiğini, ancak “bunun bizi uyum sağladığımız doğru türden LP’lere yaklaştırdığını” belirtti.

Mehta ve Pachisia, TechCrunch’a gerçekten de Fund III’ün şirketin yönetim altındaki varlıklarını iki kattan fazla artırdığını ve finansmanının %73’ünü Cambridge Associates, Cendana, Emerson Collective, California Infrastructure and Economic Development Bank ve Sorenson Impact Advisory gibi kurumsal yatırımcılardan aldığını söyledi.

Mehta, “Birçok Fon III, dokuz yıl önce karşılaştığımız sorunlar olan Fon için kurulduğumu temsil ediyor” dedi. “Göçmenlere arkadaş ve aile sermayesi desteği sağlarsak, Amerikan vaadini koruyabileceğimize ve bir risk sermayesi şirketi olarak dürüstçe başka türlü gözden kaçan bir yetenek havuzuna yatırım yapabileceğimize inanıyoruz. Göçmenler en büyük iş yaratıcılarından bazıları ve bu ülkede, bu yüzden ulusal bir avantaj olarak bu nüfusun Amerika’nın çıkarına olduğuna inanmaya devam ediyoruz.”

2023 yılında 781.000 yabancı işçi kayıt yaptırdı 85.000 H-1B vize piyango slotu, bir önceki yıla göre iki kattan fazla kayıt. Unshackled Ventures, bu durumda daha fazla göçmene yardım edebilmek istiyor ve fonla birlikte, göçmenlik statüsüne bakılmaksızın daha fazla göçmen girişimciyi desteklemek için 18 Temmuz’da yerleşik bir kurucu programı olan Eighteen150 adlı bir program başlatacak.

Mehta ve Pachisia henüz program hakkında daha fazla açıklama yapmak istemeseler de, şirketin kuruculara 150.000 ABD Doları veya 18 aylık pist sunarak tam göçmenlik ve istihdam desteği sağlamak için programa Fon III’ten 5 milyon ABD Doları ayırdığını söylediler. , %10 sahiplik için.

Bu arada Unshackled Ventures, Fund III ile şimdiden 18 yatırım yaptı: Masa Finans, bir web3 tanımlama altyapısı katmanı; Uzun süreli bir enerji depolama şirketi olan Cache Energy; ve Resmen, üretken bir yapay zeka yasal teknoloji şirketi.

Pachisia, “Her şeyin özü, insanları girişimcilik yolculuklarına atlamaya hazır olduklarında desteklemektir” dedi. Risk sermayesi konusunda biraz karşı çıkabileceğimiz trendlerden biri, fonlar büyüdükçe, genellikle yatırımcıların daha sonraki aşamaya geçmesi ve daha büyük çekler yazmak istemesidir. Gerçek avantajımızın, hazır olduklarında kurucuya katılmanın en erken aşamasında yattığını anlamak için daha erken ilerliyoruz.”

Risk sermayesinde olup biten bir şey hakkında bir haber ipucu veya içeriden bilgi mi aldınız? Sizden haber almak isteriz. Christine Hall’a [email protected] adresinden veya 832-862-1051 numaralı telefondan Signal’e ulaşabilirsiniz. Ya da [email protected] adresinden bize bir not bırakabilirsiniz. Anonim kalmayı tercih ederseniz, bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınSecureDrop’u içeren (talimatlar burada) ve çeşitli şifreli mesajlaşma uygulamaları.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın