twitter hassas içerik görüntüleme iphone

twitter hassas içerik görüntüleme iphone bilgi90’dan bulabilirsiniz

Twitter medya ayarlarınızı anlama | Twitter Yardımı

Twitter medya ayarlarınızı anlama | Twitter Yardımı


Medya ayarlarımı değiştirmeden hassas medya gönderirsem ne olur?

Medya içeren Tweetlerinizden biri için hassas olduğuna ilişkin bildirimde bulunulursa bu içerik, inceleme için Twitter’a gönderilir. Medyanın yükleme sırasında “hassas içeriğe sahip olabilir” şeklinde işaretlenmediğini tespit edersek:

Hesap ayarları sayfanızdan medya ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Ancak söz konusu resim ve etiketlenen diğer resimler, hassas içeriğe sahip olabileceği yönünde işaretlenmiş olarak kalır.   
 

Hatalı etiketlenmiş bir medyayı tekrar tekrar yüklerseniz şunları yapabiliriz:

Twitter, hassas olabilecek medyayı ve sıklıkla Tweetlerinde bu türden medyaya yer veren hesapları belirleyip etiketlemek için otomatik yöntemleri de kullanabilir.

Profil resmim Twitter Kuralları’nı ihlal ederse ne olur?

Profil veya başlık resminiz Twitter Kuralları’nı ihlal eden içeriğe sahipse hesabınızı geçici olarak askıya alabiliriz ve rahatsız edici içeriği kaldırırız. Tekrar eden ihlaller hesabın kalıcı olarak askıya alınmasıyla sonuçlanır.

Ayrıca, profilinizdeki medya Twitter’ın medya politikasını ihlal ediyorsa hesabınız kilitlenebilir. Hesabınızın kilidini açmak için talimatlarımızı uygulayarak ihlale konu olan medyayı kaldırmanız gerekir. Hesabınız kilitlendiyse daha fazla bilgi almak için bu makaleyi inceleyin.

Twitter tarafından verilen bir karara itiraz edebilir miyim?

Profil veya başlık resminizde görsel şiddet ve yetişkinlere uygun içerik bulunması nedeniyle hesabınız askıya alınırsa hesabınıza giriş yapıp buradan itiraz gönderebilirsiniz.

Twitter’ın hassas içeriklerin tekrar tekrar yanlış etiketlenmesine karşılık olarak hesap ayarınızı, Tweetlediğin medyayı hassas içerik olabileceğini belirterek işaretle şeklinde kalıcı olarak değiştirme kararına itiraz etmenin bir yolu henüz yoktur.

Yazı kaynağı : help.twitter.com

Hassas medyayı bildirme

Twitter hassas içerik nasıl açılır?

Twitter hassas içerik nasıl açılır?

Nil Ticaret Merkezi – Giriş Katı
Yeşilce Mah. Yunus Emre Cd. No:8
34418 – Kâğıthane/İstanbul

[email protected]

Yazı kaynağı : shiftdelete.net

Twitter Hassas İçerik Açma | iPhone – TechMedya

Twitter Hassas İçerik Açma | iPhone - TechMedya

Twitter, bazı içeriklerin hassas olduğu gerekçesiyle kullanıcıların görmesine veya izlemesine izin vermiyor. Fakat yine de merak duygumuz, bizi bu içerikleri açma yolunda arayışlara itebiliyor.

Bazı Twitter hesapları daha çok yetişkinlere özel içerikler paylaşıyorlar. Böyle bir hesaptan paylaşılan tweeti açmak için”Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” şeklinde bir bildirim gelir. Bu içerikleri açmak içinse aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Twitter Hassas İçerik Nedir?

Twitter hassas içerik, bazı kullanıcılar tarafından uygunsuz veya rahatsız edici olarak değerlendirilebilecek içeriklere verilen isimdir. Bunlar sansürlenmemiş şiddet, çıplaklık, yetişkinlere yönelik temalar veya diğer rahatsız edici olabilecek içerikler olabilir.

Kullanıcıları potansiyel olarak hassas içerikten korumak için Twitter, kullanıcıların tweet’lerini “hassas” olarak işaretlemesine olanak tanıyan ve tweet görüntülenebilmesi için önce bir uyarı mesajını tetikleyen bir özelliğe sahiptir. Bu uyarı mesajı, kullanıcılara tweet’in hassas içerik barındırabileceği konusunda bilgi verir ve tweet’i görüntüleyip görüntülememe seçeneği sunar. Kullanıcılar ayrıca hesap ayarlarını düzenleyerek hassas içeriği akışlarından filtrelemeyi seçebilirler.

Twitter Hassas İçerik Hangi Özelliklere Sahiptir?

Twitter, kullanıcıların platformdaki bazı hassas içerikleri yönetmesine olanak tanıyan çeşitli özelliklere sahiptir. Twitter’ın hassas içeriği işleme yöntemlerinden bazıları ise şunlardır:

Twitter’da Neden Hassas İçerik Var?

Twitter, kullanıcıları potansiyel olarak rahatsız edici içeriklerden korumak için hassas içerik özelliğine sahiptir. Bu özellik, kullanıcıların tweet’lerini hassas olarak işaretlemelerine olanak tanıyarak tweet’in görüntülenmesinden önce bir uyarı mesajını tetikler. Bu uyarı mesajı, kullanıcılara tweet’in hassas içerik barındırabileceği konusunda bilgi verir ve tweet’i görüntüleyip görüntülememe seçeneği sunar.

Twitter, kullanıcılara hassas içeriği görüntüleme veya görüntülememe seçeneği sunarak, kullanıcılara platformdaki deneyimleri üzerinde kontrol sağlamayı ve onları potansiyel olarak rahatsız edici veya saldırgan materyallerden korumayı amaçlıyor. Bu özellik ayrıca tüm kullanıcılar için daha olumlu ve güvenli bir ortam yaratılmasını da sağlıyor.rent a car 34

Twitter’da Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Twitter’da hassas olan içerikler, açılmak istenildiği zaman ilk olarak “hassas içeriğe sahip olabilir” şeklinde gözükür. Bu, içeriği açtığınızda o an görmenin uygun olmayabileceği anlamına gelmektedir. Twitter’da hassas içerik görüntüleme işlemi için şu adımları izleyin:

Twitter’da hassas bir içeriğin görüntülenmesi bu şekildeydi. Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu işlemleri yalnızca bir tarayıcı üzerinden yapabileceğinizi unutmayın.

Yukarıdaki adımları tekrar takip edip Hassas içerikli olabilecek medyayı görüntüle‘nin yanındaki kutucuğu boş hale getirirseniz, hassas tweetler için “hassas içeriğe sahip olabilir” bildirimini görmeye devam edersiniz.

iPhone’da Twitter Hassas İçerik Bildirme

iPhone’da Twitter hassas içerik bildirme işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

Twitter’ın sansürlenmemiş şiddet, yetişkinlere yönelik temalar ve nefret söylemi gibi belirli hassas içerik türlerini yasaklayan politikaları olduğunu unutmamalısınız. Bu politikaları ihlal eden içerikle karşılaşırsanız, Twitter’ın uygun işlemi yapabilmesi için bunu bildirmenizi öneririz.

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter’da hassas içeriği neden görüntüleyemiyorum?

Twitter’da hassas içeriği göremiyorsanız, bu durum hassas içerik içerebilecek medyayı görüntüleme özelliğinizin kapalı olduğu anlamına gelir. Bunu açmak için yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır

iPhone’da bir tweet’i yanlışlıkla hassas olarak işaretlersem ne olur?

Bir tweet’i yanlışlıkla hassas olarak işaretlerseniz, aşağıdaki adımları izleyerek tweet’in hassasiyetini düzenleyebilirsiniz:

Bir tweet’i hassas olarak işaretlediğinizde, tweet’in görüntülenebilmesi için önce bir uyarı mesajı tetikleneceğini unutmayın. Tweet’in hassasiyetini değiştirirseniz artık uyarı mesajı çıkmayacaktır. Ancak bu özelliği sorumlu bir şekilde kullanmak ve tweet’leri yalnızca bazı kullanıcılar için uygunsuz veya rahatsız edici olarak değerlendirilebilecek içeriğe sahiplerse hassas olarak işaretlemek önemlidir.

iPhone’umda sadece bir tweeti hassas içerik haline getirebilir miyim?

Evet. Bunun için fotoğrafı veya videoyu hazırlayıp tweetinize ekledikten sonra Bayrak simgesine dokunun. Çıkan hassas içerik türlerinden birini işaretleyin ve tweetinizi paylaşın.

Yazı kaynağı : www.techmedya.com

Twitter Hassas İçerik Açma 2023 | Bildirimlerim

Twitter’da hassas içerik nasıl açılır? Twitter hassas içerik açma ayarı (iphone & android)

Twitter'da hassas içerik nasıl açılır? Twitter hassas içerik açma ayarı (iphone & android)

Kullanıcılar bu tarz hesaplara ulaşamaması için Twitter hassas içerik gizleyen algoritma ve araçlara sahip olmaktadır. Hassas içerikleri görmek isteyen kişilerin Android veya IOS cihazlarda hassas içerik açma işlemlerini yapması gerekmektedir.

Android Cihazda Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Twitter hesapları üzerinden farklı türlere sahip pek çok tweet, resim veya videolar paylaşılmaktadır. Çocukların izleyebileceği içeriklerin yanı sıra yetişkinlere yönelik şiddet içerek hesaplar da bulunmaktadır. Bu içeriklere herklesin ulaşamaması için Twitter hassas içerik açma işlemleri yapılmalıdır. Bunun için Android telefonlarda hassas içerik açma işlemleri şu şekilde yapılmaktadır:

 – İlk olarak telefonlara indirilen Twitter uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir.

 – Daha sonra ana sayfasının sol kısmında yer alan profil fotoğrafına tıklanmalıdır.

 – Alt kısımda yer alan seçenekler arasında ayarlar ve gizlilik sekmesine tıklanmalıdır.

 – Daha sonra gizlilik ve güvenlik seçeneğine dokunmak gerekmektedir.

 – Alt kısımda bulunan Twitter etkinliğin başlığı altında ”gördüğün içerik” seçeneği seçilmelidir.

 – ”Hassas içeriğe sahip olabilecek ”medyayı göster” butonuna basılmalıdır.

IOS Cihazda Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?

APP Store’da cihaza indirilen Twitter uygulamasında hassas içerik açma seçeneği bulunmamaktadır. Fakat IOS kullanıcıları hassas içerikleri açmak için uygulayacakları bir yöntem bulunmaktadır. Bu da cihazların tarayıcıları olmaktadır. IOS cihazlar üzerinden hassas içerik açmak için şu adımların takip edilmesi gerekir:

 – hesabına giriş yapılmalıdır.

 – Profil fotoğrafına tıklayarak ayarlar ve güvenlik seçeneği seçilmelidir.

 – Daha sonra gizlilik ve güvenlik seçeneğine dokunmak gerekir.

 – Karşılaşılan etkinliğin seçeneğinden ”Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” seçeneği seçilmelidir.

 – Bu şekilde hassas içeriklere ulaşmak mümkün olmaktadır.

 Bilgisayardan Hassas İçerik Nasıl Açılır?

 Bilgisayar üzerinden hassas içerik açma işlemleri yapmak mümkündür. Bunun için şu adımlar takip edilmelidir:

 – Tarayıcı üzerinden adresine ve hesaba girilmelidir.

 – Sol kısımda bulunan seçeneklerin en altında yer alan daha fazla seçeneğine basılmalıdır.

 – Daha sonra menüden ayarlar ve gizlik ögesi seçilmelidir.

 – Gizlilik ve güvenlik seçeneği seçilerek ”gördüğün içerik” tercih edilmelidir.

 – Diğer işlemlerde olduğu gibi burada da hassas içerik butonu tıklanarak işlem gerçekleştirilir.

Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler