Twitch kumar oyunları oynatan sitelere yasak getiriyor

Twitch kumar oyunları oynatan sitelere yasak getiriyorTwitch, platformda kumar oyunlarının varlığına ilişkin artan endişeler doğrultusunda politikasında önemli bir değişiklik olduğunu duyurdu. Twitter’da bir açıklama yayınlayan Twitch, ABD’de ve “yeterli tüketici koruması sağlayan” öteki bölgelerde lisanssız slot, rulet ve zar oyunları içeren kumar web sitelerinin akışını yasaklayacağını söyledi.

Söz konusu siyaset değişikliği 18 Ekim’de yürürlüğe girecek ve Twitch, bu tarihten önce tüm politika dilini ve daha çok ayrıntıyı yayınlamayı vaat ediyor.

Şimdiye kadar yasaklı sitelerin sıralamasında, aralarında Stake.Com, Rollbit.Com, Duelbits.Com ve Roobet.Com’un da bulunmuş olduğu en iyi bilinen sitelerden bazıları yer alıyor. Bu şaşırtıcı sayılmaz, bu sebeple Twitch’te bu alanlardaki kumar içeriğine haiz oldukça sayıda oyun akışı görülebiliyor. Twitch, gelecekte başkalarını kumar sitelerini de ekleyebileceğini, bu nedenle yasaklı web sitelerinin listesinin daha da uzayacağını söylüyor. Servis; spor bahisleri, fantezi sporları ve poker dahil olmak suretiyle muayyen kumar içeriği türlerine odaklanan internet sitelerine izin vermeye devam edecek.

Twitch, Pokimane ve DevinNash dahil olmak suretiyle platformun en popüler yayıncılarından bazılarının, kumar akışlarını ve sponsorlukları yasaklamadığı takdirde Noel haftasında servisi boykot etmekle tehdit etmesinin peşinden söz konusuaçıklamayı yayınladı. Yayıncılar, bir yayıncının, Counter-Strike: Global Offensive bağımlılığını beslemek için takipçilerini ve yayıncı arkadaşlarını ortalama 200 bin dolar dolandırdığını kabul etmesi üzerine bir araya geldiler.

Kotaku‘nun belirttiği gibi, CS:GO gerçek dünyada parasal değeri olan silah kaplamalarına haizdir ve kumar internet siteleri bunları kumarhane fişleri olarak kullanır. Ortaya çıkan durum, Twitch’teki kumar akışları tartışmasını büyük seviyede yeniden başlattı ve insanlar, yayıncıların aldatıcı davranışlara yol açabileceğine ve internet sitesinin genç kullanıcılarına zarar verebileceğine dikkat çekiyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın