türksat frekans 2023 tüm kanallar otomatik arama

türksat frekans 2023 tüm kanallar otomatik arama bilgi90’dan bulabilirsiniz

Türksat Uydusu Otomatik Arama Frekansı 2023

Türksat Uydusu Otomatik Arama Frekansı 2023

Türksat 42e frekans listesi güncel (Tüm kanallar) | DonanımHaber

Yeni Şebeke Arama Frekansları Eklendi

Yeni Şebeke Arama Frekansları Eklendi

.st0{fill:#FFFFFF;}

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır ©

Yağlıpınar Mahallesi Türksat (Küme Evler) İdari Bina Apt. No:1
Gölbaşı / Ankara

Yazı kaynağı : uydu.turksat.com.tr

Türksat 4A’ya Kanal Geçişleri Tamamlandı

Türksat 4A’ya Kanal Geçişleri Tamamlandı

Türksat  4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri , 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan gece yarısı itibarı ile tamamlanmıştır.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılmıştır. Yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcı Cihazların Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer uydu alıcıları içinse, 12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.
Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır. 

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
Türksat A.Ş.

Yazı kaynağı : www.turksat.com.tr

Türksat Frekans 2023 Uydu Ekleme Kanallar Listesi, Otomatik Arama

Türksat Frekans 2023 Uydu Ekleme Kanallar Listesi, Otomatik Arama

Türksat uydusu üzerinden yayın yapan kanalların 2023 yılı güncel frekans ayarları ve bu kanalların listelerine dair bilgileri ile Türksat uydusu için bilgileriniz artacak, kanal frekanslarını öğrenecek ve otomatik olarak arama yapabilmenin yolunu da öğrenmiş olacaksınız.

Türksat Uydusu Nedir? Ne İşe Yarar?

Türksat yayın yaparken kullanılan uydunun adıdır. Bu anlamda bu uydunun daha gelişkin hale getirilerek daha kaliteli yayın hizmeti verilebilmesi içinde çalışmalar her yıl devam etmektedir.

Bu kanallar evlerde uydulara tek tek tanımlanırken; Oldukça işe yarayan TKGS (türksat kanal güncelleme sistemi) ile uyum içinde olan alıcılar yeni eklenen kanal frekanslarını bünyesine otomatik olarak işler.

Türksat 4A bizlerin kanal izlemede kullandığı uydudur. Bu sayede sayısız kanalı her yerden izleyebilme fırsatı buluyoruz.

Türksat 4A Frekansları Nedir?

Türksat 4A frekansını ayarlamak isteyenlere 2023 güncel ayar bilgileri;

Türksat’ın tek tek kanal eklemeye gerek kalmadan kanalları takip edebilmenizi sağlayacak frekans bilgiler şu şekildedir: 

Demirören Medya Paketi 1 11977 Yatay/H 27500

Televizyon, gazete ve internet yayıncılığı yapan ve en bilindik medya kuruluşlarından biri olan Demirören Medya’nın 10 adet TV kanalı bulunmaktadır. SD kalitesinden hizmet sunan Demirören Medya’ya ait kanalların frekans tablosu ve kanal adları şu şekildedir:

Türksat SD MPEG4 Paketi – 12685 Dikey/V 30000

Türksat, Uydu ve Denetimi kontrolleri de yapabilen uydu haberleşme şirketlerinden birisidir. Birbirinden farklı kalitede yayın yapan Türksat kanallarının arasında en popüleri olan ve SD kalitesinde MPEG4 tipinde, halk tv gibi daha çok yerel kanalların bulunduğu Türksat SD MPEG4 paketi kanal içeriği şöyledir:

ARTI YEREL MEDYA Paketi – 12265 Dikey/V 27500

D-Smart gibi büyük firmalarla ortaklığı bulunan Artı Dijital Medya Ajansı, yerel medya paketi ile HD kalitesinde hizmetler sunuyor. 30’dan fazla kanalın bulunduğu ve tamamı yerel olan Artı Yerel Medya paketi içeriklerine listemizden göz atın:

Türksat Frekans Paketler Listesi

Türksat’a bağlı tüm kanalları bulabileceğiniz listemizde, Frekans ve Polarizasyon uyumu bilgisine de ulaşabilir; kolaylıkla kurulum işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Büyük çoğunluğu HD kalitesinde hizmet sunan kanallar ve SR değerleri şöyledir: 

Türksat Uydu Güncelleme Nasıl Yapılır?

Türksat 4A uydusu güncelleme bilgileri televizyonlara gelen kanalların uydu iletişimini sağlayan ana Taşıyıcı Türksat 4A uydusu üzerinden sağlanmaktadır ve evlerimize bu şekilde yayın ulaşmaktadır. Türksat 4A Güncellemeleri kolay yapılabilmektedir.

Türksat otomatik güncelleme frekansları;

Türksat uydusu otomatik güncelleme kanallarını yapabilmek için 2 farklı güncelleme yolu vardır.

Otomatik olarak; Türksat uydusu üzerinden tanımlama yapabilmek için güncellemeler otomatik şekilde parametreleri manuel olarak girdikten sonra şebeke arama yani Network Surf seçeneğine işaretlediğiniz de uyudunuz bunu algılayacaktır.

Türksat Uydu Otomatik Kanal Arama

Otomatik Kanal Arama özelliği ile SR ve Polarizasyon gibi değerleri girerek tüm paket içeriklerine ulaşabilirsiniz. Ayrı ayrı kanal yükleme zahmetinden sizi kurtaran otomatik kanal arama, cihazınızın ayarlar bölümünden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Otomatik Kanal Arama için ihtiyacınız olan bazı bilgiler: Türksat uydusu otomatik arama frekansı tüm kanal liste bilgileriyle şu şekildedir:

TKGS Sistemi Nedir?

Yalın tabir ile uydu alıcıları ile Türksat uydusu arasında bağ kurarak kanalın veri tabanına bilgi işleminin aktarılmasını sağlayan ve bu sayede de otomatik kanal güncelleme sistemini oluşturan yapıdır.

Eğer bir kanalın frekansın da farklılıklar yaşanmışsa, değişiklikler yapılmışsa kişi bunun için tekrar kanalın bilgilerine girmesine gerek kalmadan sistemi bunu algılayarak kendi kendine otomatik bir şekilde günceller.

Şimdi TKGS’nin kullanım şekline bakalım. Bu 3’e ayrılır:

Tam kullanım: Tam otomatik kullanım seçeneğini seçtiğimizde tüm kanal listesi tkgs aracılığı ile kurulur. Bunu seçmişseniz eğer kişi kanal listesi üzerinde herhangi bir farklılık gerçekleştiremez. Değişimde yapamaz.

TKGS esnek kullanım : Bu modu seçtiğimizde de artık otomatik moddan çıkmıştır. Kişi kendisi kanal düzenlemesi yapabilmektir ve herhangi bir şekilde TKGS’nin bir güncellemesi söz konusu olduğunda kişinin yapmış olduğu kanal sıralaması aktif olarak kalacaktır ve saklanacaktır.

TKGS’nin kapalı oluşu: Bu aktif halde değildir anlamına gelir. Otomatik olarak kanallar güncellenemez. Herhangi bir şekilde uydu alıcısına yeni bir kanal eklenmiş veya içerisinde bulunan kanalda frekans farklılığı yaşanmışsa bu otomatik olarak güncellenmez. Kişi bu komutu kendisi vermesi gerekmektedir.

Son olarak şunu diyebiliriz ki menüler kısmından bu 3 seçenek yer alır ve bu 3 seçeneği siz kendi kontrolünüzde ayarlayabiliyorsunuz.

Yazı kaynağı : netkurdu.net

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın