toki peşin ödeme indirimi 2023 ne zaman

toki peşin ödeme indirimi 2023 ne zaman bilgi90’dan bulabilirsiniz

TOKİ

TOKİ taksitlerine indirim mi geldi? TOKİ sosyal konut ödemeleri 2023’te ne kadar olacak?

TOKİ taksitlerine indirim mi geldi? TOKİ sosyal konut ödemeleri 2023’te ne kadar olacak?

TOKİ’de 2+1 konutların fiyatları 608 bin TL olarak belirtilirken, aylık ödemeler 2 bin 280 TL’den başlayacak. 240 aya (20 yıl) kadar vade yapılabilecek.

3+1 konutların fiyatları ise 850 bin TL olarak belirlendi. Bu konutlarda aylık geri ödeme 3 bin 187 TL’den başlarken vade yine 240 aya (20 yıl) kadar uzayabilecek.

Bununla birlikte bedelin yüzde 10’u peşin alınacak. Taksitler ise sözleşmenin imzalanmasıyla başlayacak.

Aylık ödemeler Ocak ayında yüzde 15,40 artış gösterecek.

Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI: TOKİ 2023 indirim kampanyasında detaylar belli oldu

BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI: TOKİ 2023 indirim kampanyasında detaylar belli oldu

TOKİ İNİDİRİM KAMPANYASI AÇIKLANDI | Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi TOKİ öncülüğünde gerçekleştirilirken ev sahibi olmayan milyonlarca vatandaşın hayalleri, gerçeğe bir adım daha yaklaştı. 500 bin konut rpojesi tarihte çığır açarken Başkan Erdoğan, TOKİ evlerinin ücretini peşin ödeyim hemen tapu sahibi olmak isteyen vatandaşların önünü açacak indirim kampanyasını duyurdu.

İŞTE BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 25 peşin ödeme indirimi başladığını açıkladı. Toki’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kanpanyası başlatıldı. Tamamını kapatamayacaklar borcun yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek

TOKİ YENİ İNDİRİM KAMPANYASI

Bakan Kurum, TOKİ’den aldığı evin borcunu erken ödeyerek tapusunu hemen almak isteyenler için indirim kampanyası yapılacağını duyurdu. ”Daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için de bir müjdemiz var” diyen Bakan Kurum, sosyal medya hesabından verdiği müjdede şu ifadeleri kullandı:

”Daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için de bir müjde vererek, “Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yarın açıklayacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin yararına ne varsa yapmaya devam edeceğiz”

Yazı kaynağı : www.aspor.com.tr

TOKİ ödemeleri 2023 ertelendi mi? TOKİ taksit ödemeleri ne zaman başlıyor?

TOKİ ödemeleri 2023 ertelendi mi? TOKİ taksit ödemeleri ne zaman başlıyor?

TOKİ ödemeleri 2023 ertelendi mi? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından duyurulan 250 bin sosyal konut projesinde kura çekimlerine ara verildi. İlk Evim İlk İş Yerim sosyal konut kampanyasında TOKİ başvurusu kabul edilenler ve kura çekilişinde ev sahibi olmaya hak kazananlar, taksit ödemelerinin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından, Maraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da TOKİ sahibi olanlar, ödemelerin ertelenip ertelenmediğini merak etti. Peki, TOKİ taksit ödemeleri ne zaman başlıyor? İşte TOKİ ödemeleri ile ilgili detaylar..

TOKİ ÖDEMELERİ 2023 ERTELENDİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ taksit ödemelerinin ertelendiğini şu sözlerle duyurdu:

“Yeni konutlar zemin kalitesine bakılıp yapılacak. 11 ilimizin TOKİ taksit ödemelerini 3 ay erteledik. Deprem bölgesindeki öğrencilerimiz için devam şartı aramayacağız. Geçici sağlık merkezlerinde herhangi bir aksaklığa izin vermiyoruz. Türbe, cami, kilise, havra gibi yapılarımız için gerekli çalışmalara hemen başladık. Amacımız 1 yıl için de kültür varlıklarımızı yeniden kazandırmaktır.” 

TOKİ TAKSİT ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

11 ilin TOKİ taksit ödemesi 3 ay sonra yani Mayıs-Haziran aylarında başlayacağı düşünülüyor. Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklamalarının tamamı şu şekilde:

“Tamamen yıkılmış 21 bine yakın binadaki 71 binin üzerinde bağımsız birimin enkazı kaldırıldı Bakanlığımız hasar tespit çalışmalarını bitirmek üzeredir. Deprem anından itibaren yürütülen çalışmalarda 271 bin güvenlik personeli görev aldı. 12 binin üzerinde kişi alt yapı çalışmalarına katıldı. 

Ülkemizin dört bir yanından sivil toplum kuruluşlarımız depremzedelerimizin yardımına koştu. Yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı 118 bin binadaki 412 bin bağımsız birim tahliye edildi. Hasar tespit çalışmaları bitmek üzere. Vatandaşlarımız e-Devlet üzerinden evlerinin hasar durumu raporuna ulaşabilir. Hasar tespiti bitmek üzere. Hali hazırda 751 bin depremzede çadırlarda barınıyor. 1 milyon 684 bin vatandaşımızın barınma ihtiyacı giderilmiştir.

Enkaz altından kurtarılan kişi sayısı 114 bin 834’ü buldu. Halen 65 bininin daha kurulumu süren konteyner sayısını ilk etapta 100 bine, ihtiyaç halinde 200 bine kadar çıkartabileceğiz. Çadır kent ve koyteyner kentlerlerde barınan vatandaşlarımızı 1 yıl içinde kalıcı konutlara taşıyacağız. Hiçbir vatandaşımızı, ne acısında ne hayatını yeniden düzene koyma ne de geleceğini inşa etme gayretinde asla yalnız bırakmayacağız.”

TOKİ ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

İlk yıl yüzde 0.69 ile 4 bin 410 TL taksit ödenecek. 4. yıl için ise taksitler 10 bin 315 TL’ye çıkacak ve son 8 yılda 12 bin 697 TL olacak. Vade sonunda toplam ödeme tutarı 1 milyon 909 bin 570 TL’ye kadar çıkacak.

HANGİ DEPREM BÖLGESİNE KAÇ KONUT YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayında Hatay’da 40 bin 426, Kahramanmaraş’ta 45 bin 67, Adıyaman’da 25 bin 882, Gaziantep’te 18 bin 544, Malatya’da 44 bin 770, Osmaniye‘de 9 bin 550, Diyarbakır’da 6 bin, Şanlıurfa’da 3 bin, Elazığ’da 3 bin 750, Adana’da 2 bin 500 ve Kilis’te ise 250 konutun inşasına başlayacaklarını bildirdi.

TOKİ İSTANBUL BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYENLER İÇİN TIKLAYIN

Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın