toki istanbul müstakil arsa sayısı

toki istanbul müstakil arsa sayısı bilgi90’dan bulabilirsiniz

İSTANBUL ARSA TOKİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023: TOKİ İstanbul Kura Çekimi Müstakil Arsa Başvuru Sonuçları Kazananlar e-Devlet toki.gov.tr duyurular sayfasında!

İSTANBUL ARSA TOKİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023: TOKİ İstanbul Kura Çekimi Müstakil Arsa Başvuru Sonuçları Kazananlar e-Devlet toki.gov.tr duyurular sayfasında!

İstanbul arsa TOKİ sonuçları isim listesinin açıklanması için geri sayım başladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ertelenen kura çekimlerini yeniden başlatmasıyla İstanbul arsa toki kura çekiliş tarihi de belli oldu. İlk evim, ilk iş yerim, ilk arsam projesinde böylelikle İstanbul arsa TOKİ kurası ne zaman sorusu da geride kaldı. Başvuruların tamamlanması, başvurusu sayısı ve TOKİ başvurusu kabul edilenler listesinin ortaya çıkmasıyla İstanbul arsa kura çekilişi için tarih resmen duyuruldu. İstanbul arsa TOKİ nerede, fiyatları ne kadar gibi sorular araştırılırken sonuçların e-Devlet toki.gov.tr adresinden öğrenileceği söylendi. Sonuçlar geldiği an tgrthaber.com.tr’de İstanbul arsa TOKİ sonuçları isim listesini görebilirsiniz. Yine İstanbulTOKİ arsa sonuçları isim listesi YouTube naklen yayın kura çekimi izlenerek öğrenebilirsiniz.

İstanbul arsa TOKİ sonuçları isim listesi için artık nefesler tutuldu. İlk etapta Tuzla’da başlayan İstanbul TOKİ kura çekimlerinde konutun ardından sıra arsaya geldi. TOKİ’nin yeni arsa kura takvimini duyurmasıyla birlikte İstanbul arsa kura çekim tarihleri de belli oldu. Bu çerçevede İstanbul TOKİ arsa kura sonuçları isim listesi için sorgulamalar da başladı. Toplamda 100 bin arsanın kura yöntemiyle belirleneceği İstanbul’da sonuçlara ulaşmak içinse e-Devlet toki.gov.tr duyurular sayfası kullanılabilir. Ya da YouTubecanlı yayını üzerinden naklen olarak TOKİ başvurusu kabul edilenler kontrol edilebilir. Biz de tgtrhaber.com.tr olarak İstanbul arsa TOKİ kura sonucu isim listesi ve başvuru detaylarını sizler için derledik. 

İSTANBUL ARSA TOKİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023

İstanbul’da toplamda 100 bin arsanın sonuçları için geri sayım sürüyor. Başvuruların tamamlanmasından sonra TOKİ başvurusu kabul edilenler açıklanmıştı. Artık gözler İstanbul arsa TOKİ kura çekilişlerine çevrildi. Yeni TOKİ arsa kura takviminin açıklanmasıyla İstanbul arsa kura tarihi de 27 Mart olarak belirlendi. İstanbul Merkez 10 bin müstakil arsa TOKİ kura sonuçları 27 Mart 2023 pazartesi günü açıklanıyor. Biz de tgrthaber.com.tr olarak İstanbulmüstakil arsa kura sonuçları isim listesini bu haberimizde paylaşacağız. 

Osman Ardal, İlhan Şengüç, Nazliye Odabaşı, Rukiye Varol, Gözde Kazan, Şenel Muslihan, Sayda Boztepe, Özgüç Pehlevan,  Kenan Demir, Abdulkadir Yanar, Ahmet Eren Sezgin, Sevim Taş, Mehmet Ali Akçay, Büşra Yayla, Gülcan Tüylü, Özlem Selber, Şükrü Evin, Burak Çelebi, Lattifa Erginci, Murat Doğan, Seher Kılınç, Uğur Soylu, Mehmet İpek, Servet Uslu, Nermin Aksu, Halit Faruk Zehir, Bilal Yavuz, Perizade Aksakal, Mustafa Talha, Yasin İpek, Demirhan Ömer Demir, Atilla Bahşi, Mert Şimşek, Fatma Dayan, Yeter Aslan, Şaban Hocaoğlu, Ahmet Şükrü Kılınç, Onur Cura, Halil İbrahim Okusal, Duygu Betül Öcal, Mustafa Emeç, Necmetin Mercan, Fahriye Küçükaslan, Şemsettin Erdem, Mücella Aydın, Sinan Şavlı, Ersun Barış, Gülhan Güngör, Yasin İpek, Esin Doğan, Orhan Kayretli, Emin Uludağ, Esma Selin Kocabaş, Eren Tatar, Yakup Kamacı, Burak Çiftçi, Mehmet Açıkada, Enes Tanrıkulu, Nurol Yılmaz, Cemal Çetin, Ercan Baydar, Ömer Albayrak, Şamil Köken, Atila Koray Güdük, İlyas Alagöz, Emre Dede, Ramazan Yıldırım, Esin Doğan, Orhan Kaybetli. 

TOKİ İSTANBUL MÜSTAKİL ARSA KURA ÇEKİMİ CANLI İZLE

İstanbul’da ilk olarak 27 Mart pazartesi günü çekilecek kuralarla birlikte arsa sonuçları da ortaya çıkacak. İlk etapta 10 bin arsanın isim listesi belli oluyor. TOKİ İstanbul arsa kura çekimleri de canlı yayında takip ediliyor. YouTube TOKİ kanalından naklen canlı yayın ile İstanbul arsa kura çekimi takip edilebilir. Yine toki.tv üzerinden de arsa çekilişi izlenebilir. 

İSTANBUL ARSA TOKİ NEREDE?

Toplamda 1 milyon adet arsa TOKİ aracılığıyla sahibine kavuşuyor. İstanbul’daki TOKİ arsa sayısı ise 100 bin. Kademeli olarak İstanbul arsa TOKİ 10 biner olarak çekiliş gerçekleştiriliyor. İstanbul’daki arsaların ise nerelerde olduğu merak ediliyor. TOKİ başkanlığı arsaların nerelerde oalcağını açıkladı.

TOKİ İSTANBUL ARSA KONUMUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

TOKİ İlk Evim Arsa’da illere göre dağılım: (TOKİ arsa başvuru şartları)

TOKİ İlk Evim Arsa'da illere göre dağılım: (TOKİ arsa başvuru şartları)

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 T.C. Vatandaşı olmak.

18 yaşını doldurmuş olmak.

O Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.rent a car 34

Tahsis edilecek arsalar, Büyükşehir Merkez ilçelerden herhangi birisinde ise Merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikamet etmek.

ATLIK GELİR SINIRI

Diğer Belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.

Aylık Gelir Durumu 16 binin altında olması.

Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

TOKİ arsa ve iş yeri başvuru sayısı belli oldu

TOKİ arsa ve iş yeri başvuru sayısı belli oldu

TOKİ arsa ve iş yeri başvuru sayısı belli oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi” kapsamında, arsa için 1 milyon 177 bin 56, iş yeri için 73 bin 135 başvuru yapıldığını açıkladı.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”ne başvuru sayılarına ilişkin paylaşımda bulundu.

TOKİ ARSA BAŞVURUSU 1 MİLYONU AŞTI

Proje kapsamında arsa için 1 milyon 177 bin 56 başvuru yapıldığını kaydeden Bakan Kurum, “Müstakil arsa için 956 bin 79, müşterek arsa için 220 bin 977 başvuru oldu. İş yeri için ise 73 bin 135 başvuru var. Şimdiden hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. AA

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

2023’ün ilk çeyreğine kadar konut ve arsalar için tüm kuraların çekilmesi ve hak sahiplerinin belirlenmesi planlanıyor.

Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum, etap etap yapılacak TOKİ sosyal konut projesi kura çekiminin kasım ayında başlayacağını, 2023 mart ayında sona ereceğini duyurdu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Kasım’ın ilk haftası başlayacak kura çekimlerinin ilk etapta 250,000 konutu kapsayacağını açıkladı.

HAK SAHİPLİĞİ SONRASINDA TOKİ ARSALARININ TAHSİS SÜRECİ

1) Arsa tahsis bedelinin 1/10’u peşin geriye kalanı 9 yılda tercihe göre aylık veya yıllık eşit taksitlerle ve faizsiz olarak ödenecek.

Taksit ödeme tarihi; peşinat bedeli ödendikten sonra, borçlanma tarihi, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 yıl sonraki tarihtir. Taksitler, peşinat tutarı yatırıldıktan 1 yıl sonra başlamak üzere, yıllık taksitler halinde 9 yılda 9 eşit taksitle veya aylık taksitler halinde 108 ayda ödenebilir. Ancak sözleşme aşamasında aylık ya da yıllık sözleşme tiplerinden sadece biri tercih edilecek.

2- Kesinleşen arsa tahsisi sonrasında tahsis sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmesini teminen noter onaylı taahhütname alınır.

3- Banka sözleşmesi sonrasında peşinat dekontu, noter onaylı taahhütname v.b. tüm belgelerin teslimi sonrasında tapu devri ipotekli ve takyitli olarak yapılır.

4-a) Tahsis edilen müstakil arsalar üzerine; arsa tahsis tarihinden itibaren (altyapısı tamamlanmış ise) ilk yıl içerisinde konut inşaatına başlanması, 2. yılda nüve kısmının tamamlanması şarttır.

b) İmar planlarına göre toplu yapılaşmaya uygun olan müşterek (müstakil arsa tahsisi yapılamayacak) taşınmazlar taliplilerce bankaya müracaat edildiğinde bu taşınmazlar için diğer başvuru sahipleri ile müşterek müracaat etmiş sayılır. Kura sonrası bu taşınmazlardaki hak sahipleri de müşterek müracaatları sebebiyle aynı arsa içerisindeki diğer ortakları ile tapu senedinin tarihinden itibaren (altyapısı tamamlanmış ise) en geç bir yıl içinde konutunu yapmaya başlamaları ve önceden tespit edilen plana göre tüm bloklar için zemin kat taban döşeme seviyesini en geç 2 yıl içinde bitirmeleri şarttır.

Tahsis sahipleri belirtilen inşaat yapma şartlarına uymayı peşinen kabul ve taahhüt eder.
Bu şarta uymayanlardan tahsis edilen arsalar, hiçbir hüküm alınmasına gerek olmaksızın ödemiş olduğu bir bedel var ise %10’u kesilerek kalan meblağ iade edilerek geri alınır.

5- İlk Evim Arsa Projesi kapsamında yapılan tüm işlemler her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.

Tapu devri esnasında döner sermaye harcı, tahsis sahibi tarafından ödenecek.

6- Arsa için yapılan müracaat sayısının öngörülen arsa sayısından fazla olması halinde, noter kurası ile öngörülen arsa sayısının %20 fazlası kadar yedekli olarak hak sahibi belirlenecektir.
İmar planlarının onaylanması, imar uygulamasının sonuçlanarak tescil olmasının akabinde, belirlenen hak sahipleri arasında noter kurası ile arsalar belirlenecek
.
Noter kurası ve diğer duyurular İdaremiz www.toki.gov.tr internet adresinde yayımlanacak olup, başka bir ilan, duyuru ve bilgilendirme yapılmayacak.

7- İmar planı çalışmaları sonucu arsaların belirlenmesi ve altyapı çalışmalarının (elektrik, su, kanalizasyon) tamamlanmasını müteakiben inşaat yapımına ait süreler başlayacak.

TOKİ ARSALARI NEREDE?

“İlk Evim Arsa” kampanyası kapsamındaki 1 milyon konut arsasının illere göre dağılımı şöyle:

“Adana 35 bin, Adıyaman 6 bin 250, Afyonkarahisar 14 bin, Ağrı 5 bin 50, Amasya 2 bin, Ankara 100 bin, Antalya 23 bin, Artvin 1000, Aydın 7 bin, Balıkesir 20 bin, Bilecik 3 bin 900, Bingöl 8 bin, Bitlis 5 bin 500, Bolu 1750, Burdur 4 bin 500, Bursa 13 bin, Çanakkale 9 bin, Çankırı 7 bin 500, Çorum 13 bin, Denizli 16 bin, Diyarbakır 30 bin, Edirne 8 bin, Elazığ 17 bin 500, Erzincan 6 bin 500,

Erzurum 17 bin 500, Eskişehir 28 bin, Gaziantep 45 bin, Giresun 2 bin, Gümüşhane 750, Hakkari 4 bin 200, Hatay 25 bin, Isparta 6 bin 750, Mersin 7 bin, İstanbul 50 bin, İzmir 25 bin, Kars 6 bin 500, Kastamonu 1750, Kayseri 25 bin,

Kırklareli 11 bin, Kırşehir 12 bin 500, Kocaeli 1500, Konya 55 bin, Kütahya 12 bin, Malatya 12 bin 500, Manisa 18 bin, Kahramanmaraş 12 bin 500, Mardin 17 bin 500, Muğla 5 bin 500, Muş 5 bin 500, Nevşehir 12 bin 500, Niğde 10 bin,

Ordu 1500, Rize 300, Sakarya 11 bin, Samsun 5 bin, Siirt 5 bin, Sinop 1000, Sivas 13 bin 500, Tekirdağ 17 bin, Tokat 3 bin, Trabzon 500, Tunceli 1250, Şanlıurfa 40 bin, Uşak 6 bin, Van 26 bin 700, Yozgat 7 bin, Zonguldak 2 bin, Aksaray 10 bin,

Bayburt 900, Karaman 14 bin, Kırıkkale 7 bin, Batman 9 bin, Şırnak 8 bin 550, Bartın 250, Ardahan 2 bin 200, Iğdır 3 bin 500, Yalova 1500, Karabük 4 bin, Kilis 3 bin, Osmaniye 6 bin 500, Düzce 1500.

Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın