the mandalorian 3. sezon 4. bölüm

the mandalorian 3. sezon 4. bölüm bilgi90’dan bulabilirsiniz

The Mandalorian 3. Sezon 4. Bölüm

The Mandalorian 3. Sezon 4. Bölüm

Parolanı mı Unuttun?

Yazı kaynağı : trdiziizle.org

The Mandalorian: 3. Sezon 4. Bölüm incelemesi

The Mandalorian: 3. Sezon 4. Bölüm incelemesi

Bu inceleme metni, The Mandalorian 3. Sezon, 4. Bölüm’e dair spoiler içermektedir.

Dizinin üçüncü sezon dördüncü bölümünde hem Grogu hem Bo-Katan, Mandalorlulara kendini kanıtlamayı başarıyor. Aksiyon dolu sahnelerin yanında bu bölümde kimsesiz Grogu’nun Emir 66’dan nasıl kurtulduğuna dair sahneler de yer alıyor ve ufaklığın yaşamına ilişkin yeni bilgiler ediniyoruz. Dizi, üçüncü sezonun ilk yarısında şimdiye dek karakter dinamiklerini keşfetmemizi sağlarken gelecekte yaşananların da temellerini atmıştı. “Kimsesiz” bölümünde de hiç şüphesiz Bo-Katan, Children of the Watch tarikatının sadakatini kazanmayı başarıyor. Böylece Mandalore’u geri alma ve evini yıkan İmparatorluk güçlerinden intikam alma görevlerinde yanına destek bulmuş oluyor. Bu bölümün amacı aslında gelecekte yaşanacak olaylarla bağlantı kurulmasını sağlamaktı, yani bir köprü işlevi görmesiydi. Umuyoruz ki dizinin ikinci yarısı tüm bu kurgulamaların karşılığını verebilir.

Zırhçı, bu bölümde Bo-Katan’a bir kimsesizi kurtararak Creed’in en üst mertebesine eriştiğini söylüyor. Tıpkı “Mürtet” bölümünde Din’in timsah benzeri canavarı savuşturmasından sonra Zırhçı tarafından destek alması gibi, “Kimsesiz” bölümündeki saldırı da Bo-Katan’ın bir komutan olarak kredi kazanmasını sağlıyor. Aynı senaryo öğelerini kullanmak biraz kolaya kaçılmış hissi uyandırsa da bu bölümün yönetmeni Carl Weathers, Mandalorluların sırt roketlerinin hem gücünü hem de limitlerini akıllı şekilde göstererek harika aksiyon sahneleri sunmayı başarıyor. Teruzorun peşinden giderken Mandalorluların yakıtlarının bitmesi mücadeleye derinlik katıyor, ardından yaratığın sonu da ironik bir şekilde geliyor.

The Children of the Watch, eğitime yoğun mesai harcamaya devam ediyor ve ilk bakışta Grogu da Force ile kayaları yerinden oynatmaya çalışarak pratik yapma işini ciddiye alıyormuş gibi görünüyor. Ancak kaya sandığımız nesnelerin birer keşiş yengeci olarak ortaya çıkması eğlenceli bir sürpriz yaşatıyor ve çevre tasarımının başarısını gösteriyor. Din’in Grogu’ya gelip oynamayı bırakmasını ve gerçek iş yapmasını söylemesi de böylece anlam kazanıyor.

Anlam kazanan bir başka durum da üçüncü sezon fragmanlarında gösterilen Ragnar isimli çocukla yapılan düello. Pedro Pascal’ın kendinden emin tavrı, Creed konuşamayacak ve Mandalorlu kaskı takamayacak kadar küçük bir rakiple dövüşme fikrine sinirlenen çocuğun havalı tavırları ile güzel bir tezat oluşturuyor. Burada akıllara bir soru daha geliyor: Grogu’nun dev kulaklarına nasıl kask takacaksınız?

Bo-Katan ile Grogu arasında gelişen bağ da oldukça şaşırtıcı. Talepkâr ve gururlu bir babanın kimsesizi dövüşmeye zorlamasında Bo-Katan, biraz da olsa kendini görüyor. Din’in ufaklığa olan güveni öylesine yüksek ki temel silah becerileri eğitimi bile aldırmıyor, çünkü Grogu’nun Force kullanarak dövüşü kazanacağından emin. Grogu da bu güveni elbette boşa çıkarmıyor. Grogu’nun dövüş esnasında sağa sola zıplamasını hâlâ sevmiyorum ama görünüşe göre ilerleyen bölümlerdeki aksiyonlarda bunu daha sık göreceğiz. Şahsen sahilde yaptığı gibi tıpış tıpış yürümesini tercih ederim.

Luke Skywalker, Grogu ile yaptıkları eğitimin onun eski eğitimlerini hatırlamasına yardımcı olduğundan bahsetmişti, “Kimsesiz” bölümü de ufaklığın bastırdığı anılarından bir kesit gösteriyor. Jar Jar Binks’i canlandıran Ahmed Best, çocuk oyunu dizisi Star Wars: Jedi Temple Challenge karakterlerinden Jedi Ustası Kelleren Beq’i getiriyor ve bu kez karşımıza Grogu’nun koruyucusu olarak çıkıyor. Silah arkadaşları herkesi hayal kırıklığına uğratacak düzeyde çabucak ölürken Beq, Grogu’yu Coruscant’taki kaosun içinden alıp çıkarıyor.

Sith’in İntikamı’nın hikâyesiyle Klonların Saldırısı’ndaki speeder kovalama sahnesini birleştiren sahnede Beq, bu sezon çok sık tercih edilen hava sekanslarına benzer şekilde çok sayıda düşmana karşı platformları siper, bir treni de silah olarak kullanıyor. The Mandalorian’ın bir önceki bölümüne de atıfta bulunularak Pershing’in dağın zirvesine dokunmaya çalıştığı meydan gözümüzün önünden geçiyor.

Galaktik Cumhuriyet’in kalbinde klon birliklerinin çevreye zarar vermekten çekinmeyerek Jedi’lara saldırması, Coruscant halkı için işlerin ne kadar hızlı değişebileceğinin net bir göstergesi. Hem de yetkilinin kim olduğunu bilmemelerine gülmelerine rağmen.

Grogu’nun gemisi kalkarken Coruscant’ın yüzeyinin ışıldadığı sahne göze hoş geliyor. Bu ışıldama, Grogu’nun yeni zırhı üzerinde çalışan Zırhçı’nın erittiği metalin tonuna da ince bir atıfta bulunuyor. Emily Swallow, dini bir liderin hitabetindeki tonu öyle güzel yakalıyor ki onun olduğu sahneleri izlemek büyük bir keyif, halkı tarafından kendisine neden ve nasıl bu kadar saygı gösterildiğini gösteren bir anlatım sunuyor.

The Mandalorian dizisinin Batılı kökenleri hikâye ilerledikçe ve git gide bir uzay operasına dönüştükçe silinmişti, ancak “Kimsesiz” ile bu türe ait en büyük kinayelerden biri, işleri tersine çevirmek için geri dönüyor: Kamp ateşi etrafında akşam yemeği. Bo-Katan, kaskını çıkaracak özel bir alan bulmaktansa yemeğini ateşin başına yeme şansına erişebiliyor, ancak bu sahneyle yasakların ne kadar ayrıştırıcı olduğunu yine de görüyoruz.

Dizideki yaratıcı bakış açısı bu bölümde de zirveye oynamaya devam ediyor. Anne canavar, Mandalorlulara karşı ağzını, pençelerini ve kanatlarını kullanarak ne kadar dehşet verici olduğunu gösteriyor. Canavarın bebekleri de oldukça tuhaf, bir bebek için garip sayılacak ölçülere sahipler ve aynı zamanda hepsi leş yiyen birer tehdit unsuru. Mandalorlular muhtemelen Boba Fett’ten bir şeyler kapacak ve bu yaratıkları sürmeyi öğrenecek.

Bo-Katan’ın kayıp omuz zırhı ve Gece Baykuşu sembolü yerine mitozor seçmesi, geçmişiyle geleceği arasında nasıl bölündüğünü gösteren açık bir metafor. Zırhçı, Bo-Katan’ın sorularını sabırla yanıtlayarak ve mitozoru açıklayarak ondan inançlı biri çıkartmayı deniyor olabilir. Muhtemelen Bo-Katan’ın efsanevi yaratığı gerçekten gördüğüne inanmıyor ve görülerinde ortaya çıktığını düşünüyor. Ancak gerçek olma ihtimalini de tamamen reddetmişe benzemiyor.

Star Wars dünyası tuhaf ve açıklanamayan şeylerle dolu ve görünüşe göre Mandalorlular da üstlerine düşenden fazlasıyla karşılaşacaklar.

Samantha Nelson, IGN’de yazar. Atakan Diren Türkçeleştirdi.

Yazı kaynağı : tr.ign.com

The Mandalorian 3.Sezon 4.Bölüm Ne Zaman? - NeZaman.be

The Mandalorian 3. sezon 4. bölüm ne zaman? Bölüm 20 çıktı mı?

The Mandalorian 3. sezon 4. bölüm ne zaman? Bölüm 20 çıktı mı?

Yıldız Savaşları film serisini büyük bir heyecanla takip edenlerin uzun zamandır beklediği dizi 2019 yılında yayına başladı. Ülkemizde Haziran 2022’de yayın hayatına başlayan ABD merkezli online dizi ve film platformu Disney+’ta yayınlanan The Mandalorian dizisi platformun en çok izlenen dizileri arasına adını yazdırmayı başardı. Dizinin 1. sezonu ve 2. sezonu milyonlarca kişi tarafından izlenirken 3. sezon heyecanla bekleniyordu. The Mandalorian 3. sezon 1 Mart 2023’te yayınlanan ilk bölümle başladı.

The Mandalorian 3. sezon 4. bölüm ne zaman?

The Mandalorian 3. sezon 4. bölüm 22 Mart’ta yayınlanacak. Ülkemizde Disney Plus platformunda yayınlanan dizinin başlama saati farklı olabilir.

The Mandalorian 3. sezon bölümleri çıkış tarihleri

Uzay Western’i tarzında yapılan The Mandalorian dizisinin yeni bölümleri haftalık olarak ekranlara geliyor.

Bölüm 1: 1 Mart 2023 (Bölüm 17)

Bölüm 2: 8 Mart 2023 (Bölüm 18)

Bölüm 3: 15 Mart 2023 (Bölüm 19)

Bölüm 4: 22 Mart 2023 (Bölüm 20)

Bölüm 5: 29 Mart 2023 (Bölüm 21)

Bölüm 6: 5 Nisan 2023 (Bölüm 22)

Bölüm 7: 12 Nisan 2023 (Bölüm 23)

Bölüm 8: 19 Nisan 2023 (Bölüm 24)

The Mandalorian konusu

Galaksinin uç noktalarına seyahat eden unutulmuş bir halktan olan kelle avcısının hikâyeleri. Yeni Cumhuriyet’in hakim olduğu dönemde henüz İlk Düzen ortaya çıkmamışken, galaksinin dört bir yanında görevlere giden kelle avcısı Mando’nun hayatı bir görev sırasında beklenmedik şekilde değişir.

The Mandalorian dizisi hakkında

The Mandalorian, 12 Kasım 2019’da Disney+’ta yayımlanmaya başlayan, uzay Western’i tarzı, internet tabanlı televizyon dizisidir. Dizinin yaratıcısı Jon Favreau; aynı zamanda Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson ile birlikte dizinin yapımcılığını üstlenmektedir. Dizinin başrolünde Pedro Pascal oynamaktadır. Dizinin sekiz bölümden oluşan ilk sezonu olumlu eleştiriler aldıktan sonra yine sekiz bölümden oluşan ikinci sezonu 30 Ekim 2020’de yayımlanmaya başladı. Dizinin üçüncü sezonunun da çekileceği duyuruldu.

Yazı kaynağı : www.timeturk.com

Yazı kaynağı : www.hdfilmcehennemi.life

The Mandalorian Yeni Bölüm Ne Zaman?

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın