temmuz da asgari ücrete zam var mı

temmuz da asgari ücrete zam var mı bilgi90’dan bulabilirsiniz

Temmuz’da asgari ücrete ara zam olacak mı? Erdoğan’dan 2023 asgari ücret temmuz zammı açıklaması!

Temmuz'da asgari ücrete ara zam olacak mı? Erdoğan'dan 2023 asgari ücret temmuz zammı açıklaması!

Temmuz’da asgari ücrete ara zam olacak mı? Erdoğan’dan 2023 asgari ücret temmuz zammı açıklaması!

Asgari ücret zam oranı yılbaşında gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları sonrasında netlik kazanmıştı. Peki, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2023 asgari ücret temmuz zammı olur mu? Asgari ücrete ara zam olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. İşte detaylar…

Asgari ücret temmuz zammı için gözler yapılacak açıklamalara çevrilmişti. Asgari ücretli çalışanların merakla beklediği açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. İşte o açıklamada yer alan bilgiler…

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM OLACAK MI?

Kamuoyunda bir süredir devam eden asgari ücrete ara zam tartışmalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu. Erdoğan bugün AK Parti’nin Meclis’teki Grup Toplantısı’nda, asgari ücrete Temmuz’da ek zam yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete Temmuz ayında ara zam yapılacağını resmen açıkladı. Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’nda “Temmuz’da asgari ücrete zam var.” dedi.

BAKANLIKTAN DA AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bakanımızın asgari ücretle ilgili bir açıklaması olmamıştır. Yazılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi. Bakanlıktan, gündemde yer alan ve asgari ücrete ara zam yapılmayacağına ilişkin yazılan haberlere dair açıklama yapıldı. Açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in asgari ücret hakkında bir açıklamasının olmadığı bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Bugün bazı web sitelerinde asgari ücret ile ilgili yeni gibi servis edilen bazı haberler yer alıyor. Bakanımızın asgari ücretle ilgili yeni bir açıklaması olmamıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.”

Yazı kaynağı : www.cnnturk.comrent a car 34

Asgari ücrete zam gelecek mi? Temmuz ayında asgari ücrete ikinci ara zam yapılacak mı, ne kadar olacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan açıklama

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELECEK Mİ? 2023 Temmuzda ikinci zam yapılacak mı? Bakan Bilgin'den asgari ücret açıklaması

Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz’da ek zam olacak mı?

Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz’da ek zam olacak mı?

Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz’da ek zam olacak mı?

Devlet tarafından belirlenen asgari ücret ile hayat pahalılığı sonrasında alım her geçen gün düşüyor. Geçim sıkıntısının artmasıyla ara ücrete zam yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl yapılan ek zammın bu yıl da yapılması beklenmiyor ancak yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilecek olmasından dolayı seçim vaadi olarak sunulabilir.

Çalışan kişinin beslenme, barınma, ısınma, giyinme ve ulaşım gibi başlıca gereklilikleri yerine getirebileceği, emeği karşılığında verilen en düşük ücret olan asgari ücret, ardı ardına gelen zamlar sonrasında adeta buhar oldu. Yıl sonlarında yapılan asgari ücret zammı, yüksek enflasyon nedeniyle Temmuz ayında da gündeme geldi.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELECEK Mİ?

Bakan Vedat Bilgin, geçtiğimiz aylarda “Asgari ücrete ikinci bir zam gelebilir mi?” sorusunu da şu şekilde yanıtlamıştı:

“Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanı’mızın desteği var. Sayın Cumhurbaşkanı’mız, ‘Tedirgin olmayın, endişe etmeyin, önümüzdeki yıl sonu itibarıyla yüzde 20’leri göreceğiz enflasyonda.’ ama bütün şartlar farklılaştı, olağan dışı şeyler oldu. Bir yıl önce savaş, iki yıl önce pandemi olacağını biliyor muyduk? Olağan dışı şeyler olursa bu şartlarda devreye girer. Yoksa enflasyonun üstünde, bizi yıl sonuna kadar götürecek bir asgari ücret belirledik ama o açık, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın da ifade ettiği gibi o açık. Geçen sene nasıl temmuzda müdahale ettik, aynı şekilde.”

BRÜT ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Asgari ücret 2023’te brüt 10 bin 8 lira, net 8 bin 506 lira 80 kuruş olarak belirlendi. Yeni rakamın patrona aylık maliyeti 11 bin 759 lira 40 kuruş oldu.

YILLARA GÖRE ASGARİ ÜCRET ORANI

   Yıl             Brüt Asgari Ücret                  Net Asgari Ücret

Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler