Tebex, stüdyoların UGC ve diğer oyunlardan para kazanmasına yardımcı olmak için Checkout’u başlattı

rent a car 34

GamesBeat Zirvesi heyecanını kaçırdınız mı? Merak etme! Tüm canlı ve sanal oturumları yakalamak için şimdi ayarlayın Burada.


Tebexbir bölümü aşırı kurtoyun stüdyolarının kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerden ve diğer oyunlardan para kazanmalarını sağlamak için Checkout’u başlattı.

Platform, içerik oluşturucular için hiçbir gizli ücret, dolandırıcılık ve ters ibraz sigortası ve üç günlük ödemeler içermeyen şeffaf bir süreç sunar. Tebex geçmişte özel oyun sunucularından para kazanmaya odaklanmıştı ve şimdi Checkout ile kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) entegre etmek isteyenler de dahil olmak üzere oyun stüdyolarına hizmet veriyor.

Özellikle, gelir paylaşım anlaşmaları olan stüdyolara yardımcı olabilir.

Şirket, on yıl önceki başlangıcından bu yana para kazanma platformunda 780 milyon doların üzerinde işlem yaptı ve gizli ücretleri kaldırarak ve ödeme sürecini hızlandırarak sektördeki sorunlu noktaları çözmeyi hedefliyor.

“Tebex, içerik oluşturucuları sevdikleri şeyi oluşturmaya odaklanabilmeleri için daha fazla gelir elde etme konusunda destekleme konusunda inanılmaz bir fırsat yakaladı. Overwolf’ta Tebex direktörü Lee McNeil yaptığı açıklamada, Checkout, gizli ücretler, ödeme bekleme, dolandırıcılık ve ters ibraz sigortası eksikliği ile ilgili baş ağrılarını ortadan kaldırıyor. “Bu ihtiyaçların oyun stüdyoları tarafından da yankılandığını duyduk ve daha hızlı ödemeleri ve daha şeffaf süreçleri kolaylaştırmak için Checkout’u oluşturduk, böylece stüdyolar yaratıcılarını ödüllendirebilir ve yeni bir UGC çağını başlatabilir.”

Tebex Checkout ile Tebex, teknolojisini oyun stüdyolarına hizmet verecek şekilde genişletiyor ve döviz kurundaki artışlar gibi gizli ücretleri kaldırarak ve üç günlük ödemelerle ödeme sürecini hızlandırarak sektörün önemli sorunlarını çözüyor.

İçerik oluşturucu ödemeleri için genellikle döviz kuru artışları ve uzun ödeme işlem süreleri gibi gizli ücretler vardır. Endüstri standardı şu anda 30 gündür, Tebex ise ödemeleri üç gün içinde işler. Tebex Checkout, 100’den fazla ödeme yöntemiyle ilişkiler kurar ve sürdürür, tüm bunları tek tek yapılandırmanın getirdiği stresi ve komplikasyonları ortadan kaldırırken, dünyanın her yerinden oyuncuların ödeme yapabilmesini sağlar.

Şirketin Checkout için ilk müşterisi, platformu Unreal Engine 5’te inşa edilen yakında çıkacak olan oyunu ARK: Survival Ascended’e entegre edecek olan Studio Wildcard. Oyun bu yılın sonlarında çıkacak.

Tebex Checkout, tüm UGC ödemelerini işleme koymanın yanı sıra, içerik oluşturucular ve Studio Wildcard arasındaki gelir paylaşımını yöneterek Wildcard’ın içerik oluşturuculara olan bağlılığını güçlendirecek ve UGC’yi teşvik edecektir. Studio Wildcard daha önce CurseForge ile endüstride bir ilk olan platformlar arası modlama deneyimi sunan bir ortaklık duyurdu.

“Oyun dünyasının geleceği, oyun içi içerik oluşturucuların elinde. Overwolf CEO’su Uri Marchand yaptığı açıklamada, Overwolf’un vizyonu her zaman oyun içi içerik oluşturucuları birleştirmek ve hayatlarını sevdikleri şeyi yaparak kazanmaları için güçlendirmek için araçlar ve çözümler oluşturmak olmuştur. “Tebex Checkout, CurseForge for Studios’u övüyor ve konu topluluğun yaratıcılığını ortaya çıkarmak olduğunda oyun stüdyoları için genel bir çözüm sunuyor. Overwolf’un iki yıl önce Tebex’i satın almasının ana nedeni, UGC ödeme altyapısına sahip olarak ve bunları işleterek içerik oluşturuculara ödeme yapmayla ilgili sıkıntılı noktaları ortadan kaldırmaktı ve stüdyoların içerik oluşturucuları ödüllendirmesini ve UGC’yi kârlı hale getirmesini her zamankinden daha kolay hale getirecek.”

Overwolf, desteklenen 1.500’den fazla oyun, 165.000 içerik oluşturucu ve aylık 38 milyon aktif kullanıcı ile oyun içi yaratıcılara yönelik bir loncadır. 2022’de Overwolf, oyun içi yaratıcılara 160 milyon doların üzerinde ödeme yaptı. Tebex’in 26 çalışanı bulunmaktadır.

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Bu ne anlama gelir? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın