Tahsin Tam: "Hedefimiz Play-Off oynamak”

Tahsin Tam: “Hedefimiz Play-Off oynamak”Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, Afyonspor maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde antrenman öncesi konuşan 53 yaşındaki teknik erkek, “Yeni sezona hazır olduğumuzu düşünüyorum. Hazırlık maçlarında kendi eksiklerimizi gördük. Sonuç odaklı bakmıyoruz. Yaklaşık 13-14 kişilik hazır bir ekibe ulaştık. Diğer genç arkadaşlarımız da kendilerini geliştiriyorlar. Bu sayının çoğalması için hususi idmanlar da yapıyoruz. Bursaspor’un çocuklarına güveniyorum. Kolay bir mücadele olmayacak fakat her gün bu evlatların geliştiğini görüyorum. Verdikleri savaşım ile de beni haklı çıkardıklarını göreceksiniz” diye konuştu.

“Blok halinde altyapımıza çekeceğiz”

Bursaspor’un biriki takım satın almasıyla ilgili olarak Tahsin Tam, şunları söylemiş oldu: “Değişik opsiyonlarla alakalı yönetim kurulumuz çalışma yapıyordu. Bunun olması gerekiyordu. Dışardan tespit ettiğimiz oyuncuları da aktarma tahtası açıldığı dönemde blok biçimde altyapıya dercetmek için böyle bir emek verme yapıldı. Futbol Okulu’ndan yetişen oyuncularımızı ve altyapıda yetişen aktörleri yetiştirmek adına önemliydi. Transfer tahtasının ne vakit açılacağını bilmiyoruz. Oyuncularımızı hem gözlemleyip bununla beraber kendi hocalarımız eşliğinde çalıştırarak, kaliteli futbolcuları Bursaspor’a kazandırmak gayemiz.”

“Çatlak sesler her vakit çıkacaktır”

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde oynanan Belediye Kütahyaspor maçı sonrası tecrübeli futbolcular Kubilay Sönmez ve Hasan Ayaroğlu ile taraftarlar içinde kısa süreli bir sürtüşme gerçekleşmişti. Bu mevzuyla alakalı konuşan Tahsin Tam, “Tecrübeli oyuncularımıza tatsız sözler söylendi. Bu oyuncular bizle birlikte devam etmeyi seçtiler. İsteseler farklı takımlara gidebilirlerdi. Geçmişten gerekli dersleri çıkartacağız normal olarak. Ama bizim onların performanslarına ve katkılarına ihtiyacımız var. Taraftarımızın bizi bir tüm olarak görmelerini istiyoruz. Bu biçimde bir baskı oluşturulursa özellikle genç futbolcularımızın üzerinde negatif etki yaşatır. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Çatlar sesler her vakit çıkacaktır. Çok büyük bir yandaş kitlesine sahibiz. Sağduyulu davranmaları icap eder. Bursaspor taraftarı da Bursaspor ile beraber ivme yitirdi. 3-5 yıl öncesine kadar Bursaspor taraftarı uzun seneler boyunca en büyük saygıyı kabul eden, en büyük heyecanı veren bir kitleydi. Umarım bundan sonrasında da o tadı verecek desteği ortaya koyarlar” ifadelerini kullandı.

“Furkan Emre Ünver kulübede olacak”

Tahsin Tam, Furkan Emre Ünver’in sakatlığı ile ilgili olarak, “Furkan Emre Ünver artık takımla çalışacak düzeye geldi. Oynadığı bölge de mühim. Daha erken kullanabiliriz. Furkan, Afyonspor maçında en kötü kulübede olacak. Birlikteliği sağlayan bir oyuncu. Furkan hep yanımızda olacak” dedi. Tahsin Tam ek olarak hedefleri ile ilgili de, “Sezon başında dediğim şeklinde Play-Off yarışında olacağımıza inanıyorum. Kendi çocuklarımıza güveniyoruz, inanıyoruz. Bursa şehri de onlara saygı gösterecektir. Bu fırsatı da gençlerimizin iyi değerlendireceğimize inanıyorum.”

“Rakiplerde de eksikler mevcut”

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, ilk yedi günde oynanan 9 maçı da izlediklerini belirterek, “Rakiplerimizi canlı takip ettik. Tüm ekibimiz maçlara dağılıp izlediler. Rakiplerimizin çoğunda adaptasyon sorunu var. Sıcak havada oynanan maçlarda tempolar yüksek değildi. Rakiplerde de eksikler mevcut. Onları gözlemledik. Taktik çalışmalarımızı da ona bakılırsa yaptık. Afyonspor maçıyla da bismillah deyip başlayacağız” gibi konuştu.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın