Stranger Things oyun geliştiricisi BonusXP kapanıyor

rent a car 34

Bonus XPOyun girişimini başlatmak için Netflix ile birlikte çalışan ve “Stranger Things” oyunlarını mobil cihazların yanı sıra masaüstü ve konsollarda kullanıma sunan oyun stüdyosu kapanıyor.

Teksas merkezli stüdyo, Çarşamba akşamı sosyal medya kanalları aracılığıyla kapatıldığını duyurdu.

“BonusXP’de operasyonları durdurmanın zorlu sürecini başlattık. Son 11 yılda sizler için oyunlar yapmaktan keyif aldık” dedi. söz konusu Twitter’da yayınlanan bir mesajda.

2012 yılında kurulan BonusXP, yolculuğuna bağımsız bir stüdyo olarak başladı. Ancak, lisanslı oyunlar eklemeye başladı 2017’deki Netflix şovlarına dayalı portföyüne.

BonusXP tarafından Netflix korku dizisi “Stranger Things” temel alınarak oluşturulan ilk oyunun adı “Stranger Things: The Game” idi. 2021’de Netflix oyun başlığını mobil cihazlarda tanıttı “Stranger Things: 1984” olarak. Oyun stüdyosu, yayın devinin ilk mobil oyunlarının bir parçası olarak getirdiği “Stranger Things 3: The Game”i de geliştirdi.

BonusXP, Stranger Things oyunlarına ek olarak, Netflix’in fantastik-macera serisine dayanan “The Dark Crystal: Age of Resistance”ı geliştirdi. Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows ve macOS dahil olmak üzere platformlarda 2020’de piyasaya sürüldü.

Şu anda BonusXP’nin dükkanı aniden kapatmasına neyin sebep olduğu belli değil, ancak TechCrunch stüdyonun tüm ekibini işten çıkardığını anlıyor. Stüdyonun web sitesi de bu hikayeyi doldururken çalışmıyordu.

Stüdyo, genel mesajında, “Odak noktamız, ekibimizin bir sonraki fırsatlarını bulmasına yardımcı olmaktır” dedi.

BonusXP’nin kurucu ortağı ve CEO’su Dave Pottinger, bir yorum talebine hemen yanıt veremedi.

Netflix, BonusXP’nin yanı sıra çok sayıda oyun geliştiricisiyle çalıştı Ubisoft dahil kullanıcılarına toplam 55 oyun sunmak. Şirket üç oyun stüdyosu satın aldı Ve kendi stüdyolarını kurdu ile oyun işini hızla genişletiyor. Ayrıca, şu şekilde ayarlanmıştır: bu yıl 40 yeni oyun tanıtın ve ortaklarıyla birlikte 70 geliştirme aşamasında ve yerel stüdyoları tarafından 16’ya sahiptir.

TechCrunch, BonusXP’nin kapatılmasıyla ilgili olarak Netflix’e ulaştı ve şirket yanıt verirse bu hikayeyi güncelleyecek.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın