Slang, gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler için telefon görüşmelerini yanıtlamak üzere yapay zekadan yararlanıyor

İşletme sahipleri için telefon görüşmeleri çok büyük bir zaman kaybı olabilir. Örneğin restoran endüstrisini ele alalım. Aramalar, envanter yapmak, personel programlarını dengelemek, maaş bordrosunu yürütmek ve ekipman sorunlarını düzeltmek gibi daha önemli görevlerin gözden kaçırılmasına yol açabilir. Pandemi ile ağırlaşan sorun o kadar vahim ki restoranlar giderek telefon hatlarını terk etmek.

Spotify’da çalışırken tanışan Alex Sambvani ve Gabriel Duncan, veri bilimcisi olarak geçmişlerinden yararlanarak yapay zekayı kullanarak yoğun gelen arama sorununu çözmek için yola çıktı. Ortak çalışmalarından ortaya çıkan şey, Argo.airestoranlar, perakendeciler ve diğer fiziksel işletme türleri için telefona otomatik olarak cevap veren bir platform.

Sambvani, TechCrunch’a e-posta yoluyla şunları söyledi: “Argo, doğru yanıtlar veren ve daha fazla gelir elde etmeye yardımcı olan güvenilir bir ekip üyesi gibi davranır, işletmelere yapay zeka süper güçleri verir ve onları arayanlara olağanüstü hizmet sunma ve operasyonları kişiselleştirilmiş bir şekilde düzenleme konusunda güçlendirir.”

Daha sade, daha az jargonlu ve kabarık İngilizce ile Slang, soruları yanıtlayan ve entegrasyonlar yoluyla OpenTable ve Resy rezervasyonları dahil rezervasyonları alan – veya değiştiren – bir tür dijital telefon konsiyerj görevi görür. Argo kullanarak, arayanlar rezervasyon yaptırabilir veya rezervasyonları değiştirebilir ve hatta bir işletmeye geç kaldıklarını bildirebilir.

Argo.ai

Görsel Kaynakları: Argo.ai

İşletmeler, Argo’nun hangi aramaları personele devretmek yerine otomatik olarak ele alacağına karar verebilir. Sambvani, Slang’ın otomatik konuşma tanıma özelliğinin her yaştan arayan için işe yaradığını ve farklı aksanları anladığını iddia ediyor – otomatik konuşma tanıma teknolojisinin çeşitli lehçeleri tarihsel olarak kötü işlemesi göz önüne alındığında, bu doğruysa etkileyici bir başarı.

“Birçok gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmenin personeli yetersiz, bu da aramaları kaçırmalarına ve potansiyel müşterileri potansiyel gelirlerini kaybettikleri yerlerde sesli mesaja göndermelerine neden oluyor” diye devam etti. “Argo, müşterilerinin, müşterilerin neden aradıkları hakkında önceden bilinmeyen verilere erişmelerini sağlıyor… [And it] müşterilerin neden aradığına dair trend olan nedenleri ortaya çıkarabilir ve operatörlerin diğer konumlara göre anormal miktarda şikayet alan bir konum gibi fırsatları veya sorunları proaktif olarak belirlemesine yardımcı olabilir.”

Argo, gereksiz telefon etkileşimlerini azaltmak için bir teknoloji vizyonu satan tek girişim değil. var İyi karargelen telefon aramalarını yönetmek için bulut tabanlı, yapay zeka destekli ücretsiz bir konuşma platformu sunar. Kea özellikle restoranlar için telefona cevap veren yapay zeka geliştiriyor. öyle ConverseNowAI sesli asistanları hızlı servis restoranlarında telefon, sohbet, arabaya servis ve self servis kiosklar aracılığıyla sipariş alıyor.

Peki Slang masaya onu farklı kılan ne getiriyor? Sambvani’ye göre Slang’ın bugün Slutty Vegan, Palm House Hospitality Group, Studs, Planta, Hammitt ve Nikki Beach Miami dahil olmak üzere 200’den fazla müşterisi var. Gelir 2022’de 6 kat arttı.

Argo.ai

Görsel Kaynakları: Argo.ai

Bu başarı, yatırımcıların Slang’a 20 milyon $ – tohum turunun bir parçası olarak 8 milyon $ ve Series A’ya 12 milyon $ – akıtmasına yol açtı. Homebrew, Stage 2 Capital, Wing VC, Underscore VC, Active Capital ve Collide Capital’in katılımıyla ikincisine liderlik etti. .

Sambvani, gelirin restoran, konaklama, perakende ve e-ticaret sektörlerinde yeni ortaklıklar ve entegrasyonlar kurmak, Slang’ın pazara açılma ekibini büyütmek ve yıl sonuna kadar 18 çalışandan 40’a çıkarmak için kullanılacağını söylüyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın