sgk dys evrak takip 2023 sorgulama

sgk dys evrak takip 2023 sorgulama bilgi90’dan bulabilirsiniz

Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip

DYS evrak takibi nasıl yapılır? Emekliliğim onaylandı mı?

DYS evrak takibi nasıl yapılır? Emekliliğim onaylandı mı?

DYS evrak takibi nasıl yapılır? Emekliliğim onaylandı mı?

Emeklilik şartlarını yerine getirerek başvurusunu yapan vatandaşlar emekliliğim onaylandı mı?’ ‘DYS evrak takibi nasıl yapılır?’ gibi sorularına yanıt arıyor. Emeklilik başvurusu yapanlar başvuru takibini Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sitesi ya da e-Devlet Kapısı üzerinden takip edebiliyor.

Bütün sigortalı çalışanlar, gösterdikleri çabalar, verdikleri emekler sonrasında emeklilik hayali kurar. Tüm şartları sağladıkları zaman ve başvurularını yaptıklarında başvurunun ne zaman onaylanacağını merakla beklerler. Binlerce kişinin aklında ‘emekliliğim onaylandı mı?’ ‘DYS evrak takibi nasıl yapılır?’ gibi sorular var! İşte bu soruların ayrıntılı cevapları ve sorgulama için yapmanız gerekenler…

DYS EVRAK TAKİBİ NASIL YAPILIR? EMEKLİLİĞİM ONAYLANDI MI? 

Emekli olabilmek için öncelikle çalışırken yapılması gereken şartlar var. Prim ödemesi, yaş sınırı gibi… Tüm bu şartlar yerine getirildikten sonra başvuruda bulunulabilir. Bu başvuru sonrası birkaç ay içinde cevap gelir ve emekli olabilirsiniz. Ancak bu birkaç ay içinde neler olup bittiğini başvurunun ne durumda olduğunu sorgulamanız için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) kendi sitesi. Diğeri de emeklilik ile ilgili birçok işlemi halledebileceğiniz e-Devlet Kapısı’dır.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÜZERİNDEN ARAMA

Öncelikle bu adrese tıklayın ve “SGK Evrak Kaydı ve Takibi” başlığı altında başvuru dosyanızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu sorgulama için gerekli bilgiler TC kimlik numaranız ve kayıt yılı bilginizdir.

Bu bilgileri eksiksiz girdikten sonra evrak ara butonuna basarak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz.

E-DEVLET KAPISINDAN ARAMA

Buradaki linke tıkladıktan sonra sistem sizden kimlik doğrulaması isteyecektir.

Kimliğimi şimdi doğrula butonuna basarak doğrulama yapın.

Bunun için TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresi gerekmektedir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

Doğrulama yaptıktan sonra sizi Sosyal Güvenlik Kurumu, DYS Evrak Takip sayfasına yönlendirecek ve sorgulama için başka SGK’ya ait başka bir siteye gitmeniz gerektiğini söyleyecek. Uygulamaya git seçeneğine tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.

Yine Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) ait olan bu siteden evrak yılı bilginizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

SGK DYS gelen evrak beklemede ne demek? Emeklilik DYS evrak takibi nasıl yapılır? DYS evrak takip ekranı ile EYT başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

SGK DYS gelen evrak beklemede ne demek? Emeklilik DYS evrak takibi nasıl yapılır? DYS evrak takip ekranı ile EYT başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

EYT BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

EYT başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden öğrenilebiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) DYS Evrak Takip sayfasından yılı seçip SGK’ya giden belgelerinizi kontrol edebilirsiniz.

EYT BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

SGK Evrak Takip ve İşlem Şikayetleri - Şikayetvar

SGK Gelen Evrak Beklemede

EYT EVRAK TAKİP: e-Devlet Emeklilik evrak takibi nasıl yapılır? SGK DYS evrak takibi nereden yapılır?

EYT EVRAK TAKİP: e-Devlet Emeklilik evrak takibi nasıl yapılır? SGK DYS evrak takibi nereden yapılır?

EYTEmeklilikte Yaşa Takılanlar yasasının 3 Mart 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra emeklilik sistemine hak kazanan 2 milyon 250 bin kişi ilk EYT maaşını almak için başvurulara başladı. Bu kapsamda çalışan EYT’li çalışmayan EYT’li başvuru şartlarına göre başvuru işlemlerini istenen belgeler doğrultusunda gerçekleştirdi. Peki emeklilikbaşvurusu ne kadar sürede sonuçlanır, emeklilik evrak takibi nereden yapılır? e-Devlet emeklilik takibi işlemleri için haberimizi okuyabilirsiniz.

EYT evrak takip işlemleri Resmi Gazete’de Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasasının yayınlanmasından sonra araştırılıyor. Emeklilik sistemine dahil olan 2 milyon 250 bin kişi evraklarını hazırladı, başvuru işlemlerini gerçekleştirdi. Peki EYT başvurusu ne zaman sonuçlanır. Emeklilik evraktakibi nereden yapılır, DYS evrak takibi ve başvuru işlemleri hakkında tüm merak ettikleriniz haberimizde!

EYT EVRAK TAKİP NASIL YAPILIR?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT başvurusu için gerekli evrakların takibi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun evrak kayıt sistemi sayfasından yapılabilir. Ayrıca e-Devlet emeklilik takibi sayfasından da merak ettiğiniz evrakları görebilirsiniz. Son yapılan açıklamaya göre EYT başvuru için gerekli olan tek belgenin Gelir aylık ödenek talep belgesi olduğu açıklanmıştı. 

EYT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

turkiye.gov.tr’ adresi üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapılacak. Arama kısmına ‘EYT’, ‘aylık’, ’emekli’, ‘gelir’ kelimelerinden herhangi biri yazılarak ekrana gelen ‘Gelir, Aylık, Ödenek Talep Belgesinin Verilmesi’ bağlantısına tıklanacak.

Gelen ekranda ‘Yeni Başvuru’ tıklanacak, tahsis talep türü olarak ‘Yaşlılık Aylığı’ seçilecek. SSK kapsamında aylık talep ediliyorsa 4/A SSK; Bağ-Kur kapsamında aylık talep ediyorsa 4/B Bağ-Kur seçilip, altta yer alan ‘Başvuru’ butonu tıklanacak.

Maaş ödemesinin yapılacağı banka seçilerek, açıklama kısmına bankanın talep edilen şubesi yazılacak, iletişim bilgileri kısmı doldurulacak.

Bağ-Kur, Emekli Sandığı, Banka Sandığı veya yurt dışından aylık alınması durumunda ‘Aylık alıyor mu?’ kutucuğunda yer alan ‘evet’ ya da ‘hayır’ seçeneklerinden herhangi biri mutlaka işaretlenecek.

‘İleri’ butonu ile sonraki sayfaya geçiş yapılarak ‘başvur’ kutucuğu tıklandığında başvuru, Sosyal Güvenlik Kurumu’na gönderilecek.

Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın