Sektör oyuncuları, SEC’in Binance ve CEO Zhao’ya açtığı davanın ‘ne zaman değil, ne zaman’ meselesi olduğunu söylüyor

rent a car 34

SEC, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’i ve CEO’su Changepng Zhao’yu vurdu. Pazartesi günü takım elbiseli 13 suçlamafaaliyetleri hakkında düzenleyicilere yalan söylediği iddiaları dahil.

SEC’lerin çoğu uygun olmak Binance ve onun BAM Trading çatısı altında yer alan Binance.US yan kuruluşunun nasıl çalıştığını ele alır. Ayrıca, menkul kıymetler olarak kabul ettiği birkaç kripto paranın ayrıntıları ve Binance ekibinin ABD menkul kıymetler kanunu ve düzenleyici denetimden kaçmak için nasıl çalıştığı da dahil olmak üzere menkul kıymet ihlallerine de değiniyor.

Ajansın iddiasına göre Binance ve BAM Trading, Zhao’nun liderliği ve kontrolü altındaydı ve SEC’e kayıt olmadan faaliyet gösteriyordu. “Zhao ve Binance, Amerika Birleşik Devletleri’nde BAM Management ve BAM Trading’i kurdu ve bu varlıkların Binance.US platformunun işleyişini bağımsız olarak kontrol ettiğini kamuoyuna açıkladı.”

Bununla birlikte, davaya göre perde arkasında, Zhao ve Binance’in ticaret kuruluşunun iş operasyonlarını yönetmeye ve bağımsız bir borsa olduğunu iddia eden Binance.US platformuna kriptoyla ilgili hizmetler sağlamaya “yakından dahil oldukları” iddia ediliyor.

Suçlamalar ayrıca yatırımcıları Binance’in manipülatif ticareti tespit ve kontrol etmeye yönelik sistemleri hakkında yanıltmayı; düzenleyiciler, borsanın ABD merkezli yatırımcıların platformuna erişimini kısıtlamak için uygun adımları atmadığını söylüyor. SEC ayrıca kripto para birimi BNB ve stablecoin BUSD’nin menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor.

Swan Bitcoin CEO’su Cory Klippsten, “SEC’in Binance aleyhindeki yeni şikayeti, Bitcoin ve kripto para alanındaki pek çok kişinin Changpeng Zhao ve şirketlerine karşı yıllardır ileri sürdüğü iddiaların tamamen aynısını ortaya koyan bir suçlamalar listesidir” dedi. TechCrunch+. “Binance’ın bu uygulamaları esasen açık sırlardı, bu nedenle bu alanda faaliyet gösteren hiç kimse suçlamaların hiçbirine şaşırmayacak.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın