Sahte içkiden ölenlerin sayısı 4’e terfi etti

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 4’e terfi ettiVan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il dışından getirilen malzemelerle feyk içki hazırlandığını ve bu feyk içkiden de 8 kişinin içtiğini tespit etti. Tespit edilen 6 kişi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınırken, 2 kişi ise evinde ölü bulunmuştu.

2 şahıs daha yaşam mücadelesini yitirdi

Hastanede tedavisi idame eden 6 kişiden 2’si ise meydana getirilen bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 2 olan ölü sayısı 4’de yükseldi. Tedavisi idame eden öteki şahısların ise görme sorunu yaşayabileceği açıklandı.

“İnsanlarımızın hayatı ciddi manada tehdit altında”

Tedavisi devam edenlerin sıhhat durumu hakkında açıklamalarda bulunan Acil Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Tatlı, Van’da ölümle sonuçlanan ciddi metil alkol zehirlenmelerinin yaşandığını belirtti. Metil alkol zehirlenmelerin ciddi halk sağlığı sorunu haline geldiğini anlatım eden Dr. Tatlı, “Bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Metil alkol, aslen sanayide kullanılan solventlere katılan bir çeşit kimyasal maddedir. İnsan tüketimi için asla uygun olmayan bir kimyasaldır. Kötü niyetli insanlar kötü maliyetli alkol üretmek için bunu alkollü içeceklerin içerisine katıyorlar. Bu yüzden insanlarımızın yaşamı ciddi manada tehdit altındadır” dedi.

“Görme kaybıyla sonuçlanan klinik tablolar ortaya çıktı”

Alkollü içeceklerin tüketilmesini hiç önermediklerini dile getiren Tatlı, “Tüketenler mutlaka bandrollere dikkat etsin. Arkadaş ortamlarında size alkol sunulduğunda içecekseniz şişenin bandrolüne bakın. Dolayısıyla doğru yerlerde alındığına güvenilir olarak için. Van’da ortaya böyle bir tablo çıktı. Arkadaş ortamında içilen alkolden bir kısmı hayatını kaybederken, bir bölümü ise yoğun bakımındaki yaşam mücadelesini sürdürüyor. Görme kaybıyla sonuçlanan klinik tablolar ortaya çıktı. Konu hakkındaki dikkat edilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soruşturmayı sürdürüyor.

kaynak: linehaber.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın